Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 52
  • 0

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Dzień dobry, gdzie mogę dostać informację gdzie wysłać e-maila? Pozdrawiam

 

Dzień dobry mam zapytanie, czy można wiedzieć kto jest podwykonawcą infrastruktury? Jestem ciekaw kto kładzie światłowód tutaj w okolicy

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

@znaczek Większość robót wykonuje Textel, trochę robi też lokalna firma ze Świdwina (ale nie wiem dokładnie kto to jest). Od płota w przypadku zabudowy jednorodzinnej, lub od przełącznicy w przypadku bloku, przyłącze wykonuje Telekom Usługi, to jest partner techniczny Orange.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 52
  • 0

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Warto wiedzieć, czekam na ten internet tak długo, że głowa mała mieszkam na Szczytnikach. Jest Neostrada max 10 mega, tylko że nawet nie ma 3 i pozostaje mi internet mobilny, a to, że pracuje w internecie to jest tragedia. Wiadomo co ekipa robi? mieli w maju wpaść a później była obsuwa 3 miesiące. Jak to wygląda?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Ja mieszkam w bliskiej okolicy Dino. Z najbardziej aktualnych informacji jakie posiadam, mają u nas robić najpóźniej we wrześniu. Jakby co to najlepiej działa w tej okolicy LTE z Orange ale koniecznie trzeba wymusić pasmo LTE 2600, bo pozostałe zatkane. U pozostałych operatorów nawet na LTE 2600 jest lipa. Gdzie teraz jest ekipa to nie mam pojęcia, robili w zeszłym miesiącu w gminie Sławoborze, sporo tam porobili i gdzieś pojechali. 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Mam nowe wieści, ekipa wróciła w nasze rejony robią obecnie w Kłodzinie, tam gdzie wytyczyli 5 tygodni temu trasę. Zawiesili już napowietrznie światłowód z Nielepu do Kłodzina. W Kłodzinie schodzą do ziemi i położyli w całej miejscowości światłowód do granicy działek. Punkty OPP także są postawione, serwis światłowodowy wciąga wszystkie kable do OPP. Ale kierownika nie widziałem także nie było kogo zapytać gdzie lecą dalej z robotą.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 52
  • 0

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Zapytam, jak pan myśli, kiedy przylecą tutaj? Łatwiej by było pociągnąć światłowód przez studzienki, niż kopać lub napowietrzać. Jestem ciekawy, bo u mnie inwersyjna zaczęła się od 2020-09-29. I tak ja wiem że jestem dociekliwy i nażekam, ale przez ograniczenie internetowe nie mogę po prostu pracować w 100%. Łokietka zrobiona, słoneczna z tego co wiem i okolice też ogarnięte są. Kto tymi adresami zarządza i mówi, aby to właśnie ten rejon był ogarniany? Pozdrawiam serdecznie


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

@znaczek  Nawet moja szklana kula nie wie kiedy przyjadą robić u nas 😀 Całe zatorze będzie robione doziemnie. Nie da rady zrobić sieci GPON bez kopania, wykorzystując jedynie studzienki, których swoją drogą w wielu miejscach nie ma i muszą je wybudować. Oczywiście obecne studzienki są wykorzystywane w pewnym stopniu do budowy sieci. Przyłącza do domu są robione od tzw. OPP a nie ze studzienek telekomunikacyjnych (zwróć uwagę na te dwa czarne słupki na początku ulicy Szczecińskiej, to jest właśnie OPP skąd biegnie mikrokanalizacja ze światłowodem do domu). Co do tej daty to źle ją odczytujesz. Inwestycja nie zaczęła się 2020-09-29, teoretycznie to w tym dniu inwestycja powinna się zakończyć, ale jak widać wszystko się przeciąga, najprawdopodobniej o rok, więc jest szansa, że do września tego roku będzie zrobione. W mieście zrobione jest kawałek Kołobrzeskiej, Spółdzielcza, Lipowa, kilka ulic na osiedlu Słonecznym, Pocztowa, Łokietka, kawałek Szczecińskiej, Opolska i bardzo dużo wsi w najbliższej okolicy. Miasto zostawili jak widać na sam koniec jak małą wisienkę na torcie. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 52
  • 0

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

Warto się dowiedzieć czegoś mądrego od mądrej osoby 😄 dziękuje za fajne opisanie tego, miłego dnia. Pozdrawiam


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

I tak dla Twojej wiadomości - napowietrznie buduje się zdecydowanie najtaniej i najszybciej. W parę dni ogarnięta ekipa okabluje spore osiedle, podziemnie to robota na kilka tygodni. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 52
  • 0

Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki

hmmm, a jeżeli nie ma tych słupów ? to przecież będą musieli stawiać, nie wiem jak one się nazywają