Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@psychol Czy przeczytałeś to co napisałem ?

W bloku masz światłowód od lokalnego operatora, nie dociera do Twojego mieszkania bo nie zamówiłeś usługi. Jak zamówisz to przyciągną do Twojego mieszkania przyłącze.

Jakie ceny z kosmosu ? Za 50 zł możesz mieć 200 Mb/s, bardzo duża prędkość za niewielkie pieniądze.

Swoją drogą, w zeszłym roku vectra podpięła Katowicką 6, a Was już nie podpieli, gdzie do Katowickiej 5 rzut beretem.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@psychol Może i miał być ale firma Portall jak widzisz oferuje już 100Mb\s więc blok z POPC wyleciał.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

Oczywiście, że przeczytałem. Do katowickiej 1 nie ma światłowodu. Opcje jakie mam to radiówka (która nie działa), miedź do 10 Mb/s, albo internet komórkowy, który mnie nie interesuje. Nie ważne gdzie dzwonię, po prostu nie ma. Na bloku jest stara skrzynka, jeszcze TPSA i nic poza tym. Gdyby był to raczej tu bym nie pisał.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@psychol Pisałeś o bloku nr 5 więc myślałem, że tam mieszkasz.

Jeżeli mieszkasz pod jedynką, to faktycznie tam nic nie ma, ten mini blok jest tak mocno schowany/zalesiony, że całkiem zapomniałem, że istnieje. 

W rozsądnej cenie to zostaje Ci pod tym adresem jedynie LTE, będzie działać znacznie szybciej jak ADSL po kablu, jedynie kwestia limitu, ile GB zużuwasz w skali miesiąca.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@user6541 Pisałem o bloku nr 5 w kontekście światłowodu, wybacz za niedopowiedzenie, mój błąd. Mają jeden od lokalnej firmy + Vectra a 2 lata temu mieli już mieć światło od Orange. Mapa wyszukiwarke.uke pokrywa się idealnie z mapą z mapbook uke na któej widnieją jako "biała plama" a mój blok jako czarna. Coś tu poszło zdecydowanie nie tak.  Kwestia kto zawinił, jak było sprawdzane łącza dostępne, o ile w ogóle. Pisać pismo do NIKu z prośbą o kontrole? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@psychol Jak był robiony projekt POPC II to była lista "standardowa" oraz "dodatkowa-zapasowa", jak mnie pamięć nie myli to Was chyba nawet nie wpisali na tą "zapasową". Tu od strony żabki pod górkę w ogóle nie lecieli ze światłowodem, tylko z drugiej strony od rozdzielni gazu, dlatego ten adres pewnie ominęli, bo ciągneli by przyłącze wtedy wyłącznie do Waszego budynku. Na ten adres Katowicka 5 to w ogóle nie patrz, to, że on był na liście do wykonania, to nic nie znaczy, beneficjent mógł zamienić adresy, zamiast Katowickiej 5, możliwe, że w zamian aktywowali inny adres. Ta dotacja to gruby temat, nawet jak lecieli u kogoś pod płotem, to są osoby pominięte, bo np. dom był postawiony później niż tworzono listę adresową. 

Rozumiem twoje rozgoryczenie, bo zamiast podpiąć Wasz budynek, to pociągnęli światłowód pod adres Szczecińska 111 to jest pustostan za myjnią, z którego nikt nie będzie korzystał. 

Takich przypadków jak twój w skali kraju są ogromne ilości.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@user6541  A listy, które dla mnie na chwilę obecną są mityczne wręcz, gdzie można podejrzeć? Próbowałem ich szukać, w innych wątkach były linki, które niestety nie działały.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@psychol Strona na której znajdowały się te listy jest obecnie w wersji archiwalnej i nie ma możliwości pobrać plików, próbowałem pobrać ale przekierowuje do nowej strony, na której tych plików nie ma. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@user6541 Wczoraj dzwoniłem na infolinie ze skargą na salon w Łobzie który miał być otwarty od 9 a o 9:20 jeszcze nie był i przy okazji dokonałem zgłoszenia po raz chyba 4 i w końcu dostałem informację zwrotną. SMS o treści "Informujemy, iż brak jest możliwości dorejonizowania (światłowód). Konieczna jest inwestycja. Według stanu na dzień dzisiejszy inwestycja nie jest planowana". I chyba śmiało można stwierdzić, że parówa a nie światłowód będzie, chyba że się mylę i da się coś jeszcze zrobić


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@psychol To jest prywatna firma, nie zmusisz ich aby poczynili nieopłacalną dla nich inwestycję.