Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ile prądu zużywa stacja bazowa?

Anonim

Nie dotyczy

Ile prądu zużywa stacja bazowa?

Jeszcze w 2015 roku, przesłanie 1 GB danych za pośrednictwem mobilnej sieci Orange oznaczało zużycie 1,4 kWh prądu. W 2018 roku Orange udało się zmniejszyć zużycie do 0,2 kWh. Dla porównania, godzina pracy typowego odkurzacza z pełną mocą to zużycie 0,6 kWh, a w przypadku żelazka 2 kWh.

Jednym ze sposobów na oszczędność energii przy stacjach bazowych jest tzw. freecooling. Zamiast chłodzić systemy stacji za pomocą klimatyzacji, używa się do tego powietrza z zewnątrz. Takie rozwiązania powala na zaoszczędzenie 8 MWh godzin energii, co można przeliczyć na zużycie prądu jednego gospodarstwa domowego przez cztery lata.

 

Źródło:https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/orange-ile-pradu-zuzywa-stacja-bazowa

5 ODPOW. 5

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Ile prądu zużywa stacja bazowa?

Nie da się ukryć że najnowsze urządzenia są coraz bardziej energooszczędne 😄

  Najlepszym sposobem na dziś  jest zasilanie energią słoneczną + akumulatory.

  Mam tak zrobione w domu , część urządzeń jest zasilana wyłącznie z paneli fotowoltaicznych bez dostępu do sieci....


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Ile prądu zużywa stacja bazowa?

@JozefgA nie lepiej instalacje typu on gird ?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Ile prądu zużywa stacja bazowa?

U mnie chodzi o uniezależnienie od sieci pieca CO, telefonu , komputera, telewizora, modemu


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ile prądu zużywa stacja bazowa?

Dokleiłem się do tego wątku bo myślę że artykuł tu pasuje Orange uruchomił pierwszą stację bazową off-grid, zasilaną energią słoneczną - TELEPOLIS.PL 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ile prądu zużywa stacja bazowa?