Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gdzie zweryfikować przyszłość BTS-a


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 262
  • 1065
  • 4

Gdzie zweryfikować przyszłość BTS-a

Na mapce btsearch pojawiła się (wg wykazu UKE) stacja Orange o ID 34034 pod adresem Sączów, Kościuszki 73. Nr pozwolenia MNET/15/34304/1/23. Jak (gdzie) sprawdzić jak daleko jest obecnie do faktycznego uruchomienia stacji?

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19211
  • 55523
  • 751

Gdzie zweryfikować przyszłość BTS-a

@Ianus72 niestety brak możliwości takiej weryfikacji.

Czasami na infolinii konsultanci mogą potwierdzić, że w niedługim czasie będzie uruchomiony nadajnik, ale często posiadają niekompletne informacje.

Dokładne dane są dostępne dopiero po uruchomieniu nadajnika.

Jeżeli nadajnik już fizycznie stoi, zamontowane anteny, to w przeciągu pół roku, do roku czasu powinien być uruchomiony.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13766
  • 56629
  • 671

Gdzie zweryfikować przyszłość BTS-a

@Ianus72  już ogólnie wiesz, że nie ma źródła informacji na temat rozbudowy i uruchomienia BTS -ów.

Z tego co zauważyłem u mnie, to samo wybudowanie masztu trwało około tygodnia, później stał przez kilka miesięcy i dopiero po powieszeniu oamelu w ciągu miesiąca został aktywowany.  Wcześniejszych prac projektowo- pozwoleniowych nie śledziłem, bo ja wcześniej z innego BTS-a miałem bardzo dobry sygnał

W zależności co u Ciebie już zrobili, to porównanie już masz

Inna kwestią jest zasilanie szerokopasmowe lub radiolinia

To dodatkowe aspekty czasowe


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19211
  • 55523
  • 751

Gdzie zweryfikować przyszłość BTS-a

Często start nadajnika jest tylko z pasmem zasiegowym. Dopiero później dokładane są pozostałe częstotliwości.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 262
  • 1065
  • 4

Gdzie zweryfikować przyszłość BTS-a

Swoją drogą szkoda, że takie informacje nie pojawiają się przed planowanym uruchomieniem.

Czasami człowiek stoi przed wyborem oferty czy wręcz operatora i perspektywa pojawienia się zasięgu np. w przeciągu pół roku wiele by zmieniła.

Mam szczęście pracować w okolicy "wolnej od komórek" i to wszystkich operatorów.

Tzn. zasięgi jakieś są ale rozmowy tylko przez wificalling a po sms-y trzeba podchodzić do okna...

Choć ostatnio na wyświetlaczu pojawiło mi się nawet magiczne "5G" w Orange ale to jakoś nie wpłynęło na jakość połączeń.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19211
  • 55523
  • 751

Gdzie zweryfikować przyszłość BTS-a

@Ianus72 nawet jak będzie uruchomiony nadajnik z 5G, to i tak połączenia głosowe będą działały po VoLTE.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 262
  • 1065
  • 4

Gdzie zweryfikować przyszłość BTS-a

@ketrasaArturPołączenia głosowe mogą być nawet przez 2G byleby działały a jakby jeszcze sms-y zaczęły dochodzić to już będzie rewelacja.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13766
  • 56629
  • 671

Gdzie zweryfikować przyszłość BTS-a

@Ianus72  po wyłączeniu 3G i wklejeniu w to miejsce LTE będzie ciut lepiej niż przy 5G bez zasięgu...

Słowo klucz: zasięg 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1462
  • 3

Gdzie zweryfikować przyszłość BTS-a

A nie będzie Voice over New Radio ?