Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dwie inwestycje w tym samym miejscu?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 80
  • 0

Dwie inwestycje w tym samym miejscu?

Cześć!

 

Od grudnia obserwuje statusy Światłowód Inwestycje w mojej okolicy. Mimo, że na mapce są pomarańczowe (planowane) to w pliku adresów wszystko jest jako projektowane. Od niedawna ZICOM NEXT, który wygrał obszar KPO/FERC także stworzył mapkę i większość adresów się pokrywa z planem ŚI. Jak to w praktyce wygląda? Dwie firmy będą budowały dwie linie? Dogadają się i położą jedną? 

obraz_2024-06-17_124632468.png1.PNG

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54690
  • 645

Dwie inwestycje w tym samym miejscu?

@zieliin Mogą się dublować budując punkty dostępowe na tym samym terenie (u mnie na słupach wiszą po 3 OPP różnych dostawców). Jednak bardziej prawdopodobne jest wycofanie się SI z inwestycji własnej w rejonie, gdzie nie będzie szans na monopol, bo to osłabia popyt.. SI zapewne obserwują to, co się dzieje w inwestycjach publicznych i czekają na rozwój sytuacji. W przypadku braku umowy, czy rezygnacji firmy realizującej inwestycję przy wsparciu środków unijnych, wchodzą do gry. Może to się stać również obecnie, gdyż SI mając przygotowane plany i rozeznanie w terenie (a nie wygrawszy przetargu) dysponując środkami na rozbudowę, czy wręcz uruchomionym zadaniem inwestycyjnym, chce zamknąć inwestycje na długo przed innym operatorem zgarniając tym samym klientelę konkurencji...

Na dwoje babka wróżyła, o to trzeba pytać inwestorów...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1533
  • 6631
  • 45

Dwie inwestycje w tym samym miejscu?

Rozumiem że Światłowód Inwestycje robi inwestycję z własnych środków. Niestety jest to możliwe - są miejsca gdzie infrastruktura z prywatnych środków duplubuje się z infrastrukturą finansowaną ze środków publicznych. Może się to jeszcze zmienić i wg mnie możliwe jest że ŚI może zmienić planowanie w tym obszarze. Możesz też podpytać bezpośrednio w tych firmach jakie mają plany (niemal jestem pewien że KPO/FERC nie zmieni planów - projekt to projekt). 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54690
  • 645

Dwie inwestycje w tym samym miejscu?

@zieliin Mogą się dublować budując punkty dostępowe na tym samym terenie (u mnie na słupach wiszą po 3 OPP różnych dostawców). Jednak bardziej prawdopodobne jest wycofanie się SI z inwestycji własnej w rejonie, gdzie nie będzie szans na monopol, bo to osłabia popyt.. SI zapewne obserwują to, co się dzieje w inwestycjach publicznych i czekają na rozwój sytuacji. W przypadku braku umowy, czy rezygnacji firmy realizującej inwestycję przy wsparciu środków unijnych, wchodzą do gry. Może to się stać również obecnie, gdyż SI mając przygotowane plany i rozeznanie w terenie (a nie wygrawszy przetargu) dysponując środkami na rozbudowę, czy wręcz uruchomionym zadaniem inwestycyjnym, chce zamknąć inwestycje na długo przed innym operatorem zgarniając tym samym klientelę konkurencji...

Na dwoje babka wróżyła, o to trzeba pytać inwestorów...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 80
  • 0

Dwie inwestycje w tym samym miejscu?

Czyli jeszcze istnieje możliwość, że do mnie (Nadrzeczna 3) w ogóle nie dojdzie światłowód... Jeśli ŚI zrezygnuje to Zicom nie ma mojego budynku w planach. Chyba się nigdy nie doczekam jak tak dalej pójdzie 😅


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13335
  • 54690
  • 645

Dwie inwestycje w tym samym miejscu?

@zieliin  jak SI zrezygnuje, to się łatwiej z mniejszym operatorem dogadasz...takie jest moje zdanie oparte na własnych doświadczeniach ..