Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Dostępność światłowodu

@misiegg  i tu może być problem z sąsiadami... wiele osób z pewnych powodów nie chce lub nie może tego wypełnić a światłowód by przygarnęli albo dom np jest na syna/córkę zapisany a Ci są za granicą - formularz ten może wypełnić podobno tylko osoba będąca właścicielem posiadłości

 

@mariuszsal  na stronie UKE są takie informacje, ale jak ja pytam wykonawcę (Orange) to mi mówią, że na bieżąco będą informować...jak ponawiam pytanie to mam wrażenie, że odpowiada mi automat a nie człowiek. Szczerze to już wolę jakby mi napisali - w przeciągu 2 czy iluś tam lat nie przewidujemy prac a nie ciągłe zbywanie...
co do danych procentowych to UKE mi powiedziało że jeśli mają umowę z UKE podpisaną to muszą się w terminie wywiązać bo inaczej kary lecą... - info z delegatury w Siemianowicach Śląskich


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Dostępność światłowodu

No tak jest, też mnie zbywali od kilku lat, ba nawet mieli robić kilka razy światłowód, chodzili po domach, pytali, ulotki etc. Pomyśl sobie jak się poczułem jak czekałem te 3 lata po roznoszeniu ulotek na ten światłowód 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

Jaki region? (Miasto/gmina). 
UKE nie jest instytucją odpowiedzialną za POPC. Masz to na piśmie od nich? 

Anonim

Nie dotyczy

Dostępność światłowodu

Chyba do wyjątków należy dzwonienie do klienta, kiedy ten chce zrezygnować z internetu. Są alternatywne możliwości od innych dostawców, np. światełko 100Mb/s za niecałe 50 zł. Da się? Nie potrafię zrozumieć, dlaczego pakiety są drogie. Kiedyś wypełniałem ankietę od innych operatorów, gdzie propozycje pakietów były w rozsądnych granicach. Klient potrafi kalkulować, więc proklienckie podejście byłoby wskazane. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 522
  • 1181
  • 2

Dostępność światłowodu

Nie chce być adwokatem diabla, ale rozumiem podejście Orange.

Problemem Orange jest ARPU. To jest nie tylko problem Orange. Wszystkich operatorow dzialajacych w PL.

 

Zauważcie ze taka konkurencja kupiła nawet 3S - mam na myśli Play - kupił sieci światłowodowe ale do celów podstawowej działalności mobilnej a nie celem walki o klienta detalicznego.

 

Polkomtel ma od dawna największe spektrum częstotliwościowe, TK Telekom oraz Netię.

 

T-Mobile Polska jest skazana na ``Wholesale Rental`` od Orange.

 

Przy tych kosztach oraz tej rentowności usług to chyba lepiej nie będzie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

T-Mobile Polska jest skazana na ``Wholesale Rental`` od Orange.”

 

Robi to będąc jednym z większych operatorów infrastrukturalnym w Polsce? Sieć szkieletowa GTS jest jedna z większych i nowocześniejszych w kraju. A przypomnę ze GTS Polska jest od kilku lat spółką z grupy T-Mobile. 

Sieci 3S o których raczyłeś wspomnieć to ułamek zasięgu GTS. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 522
  • 1181
  • 2

Dostępność światłowodu

Tak, tylko do jakich celów jest GTS ? Czyżby nie do obsługi eNodeB i ewentualnie klientów korporacyjnych?

 

wszystkim klient detaliczny niejako zwisa i powiewa, najlepiej jak za dawnych czasów Bitstream Access wejść na gotowe . Niech Orange buduje i inwestuje a my potem najlepiej decyzja administracyjna sobie wejdziemy...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Dostępność światłowodu

"Tak, tylko do jakich celów jest GTS ?"

 

Do takich samych jak wymieniony przez ciebie 3S i reszta podmiotów infrastrukturalnych.

 

Z tym budowaniem przez Orange to także się nie rozpędzaj, bo u mnie na osiedlu kanalizację budował między innymi mój ojciec i sąsiedzi - jeszcze za PRL dla państwowego molochu TP. Robili to po racy w ramach tzw czynu społecznego (za darmo), bo chcieli mieć telefony. Dziś za to co wybudowali; Orange pobiera od nich opłatę utrzymaniową w przypadku telefonu lub 15 zł dopłaty do światłowodu bo mieszkają w domkach. Każdy inny operator który chciałby podpiąć tam kabel, musi płacić Orange za dzierżawę. Pomimo że przez te 30-40 lat nawet palcem nie kiwneli i do dziś leżą dekle jeszcze starej TP.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 522
  • 1181
  • 2

Dostępność światłowodu

Moi ridzice zaplacili ogromne pieniadze w 1991 roku za przylaczenie, byl komitet i to byla rownowartosc okolo 10 srednich pensji wtedy...

Takie czasy.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 24
  • 0

Dostępność światłowodu

Xtracker_0-1592266906427.png

Generalnie jak się skończy 31.07.2020 to koniec POPC ?

A co którzy mieli mieć "kopane" ?.