Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dom daleko do słupka?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13118
  • 53895
  • 632

Dom daleko do słupka?

@Fade1224 Skoro w 4 kwartale masz czas napisać pismo z zapytaniem czy zostałeś dołączony do tego dorejonizowania. Jeśli do tej pory nie włączyli adresu do wykonania, zawnioskuj w tym piśmie o to... Odpowiedź będzie w jakimś sensie wiążąca


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Dom daleko do słupka?

Gdzie to pismo napisać?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13118
  • 53895
  • 632

Dom daleko do słupka?

@Fade1224 

Orange Polska S.A.

Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice 

Z dopiskiem POPC

Pamiętaj o załączeniu planu sytuacyjnego, opisu sytuacji i propozycji dofinansowania jeśli tego nie zrobiono.

Zawsze możesz spróbować złapać kontakt z monterami lokalnymi jeśli się gdzieś pojawią i podpytać od strony technicznej co TY możesz zrobić, aby ułatwić instalację. Może coś podpowiedzą...pomogą


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2531
  • 9071
  • 45

Dom daleko do słupka?


@Fade1224napisał(-a)

Co zrobić?

 

unk212nown.png

 


Pozostaje ci wziąść łopatę do ręki i przekopać od domu do słupka. Droga boczna tylko do ciebie to może sie uda tak zrobić żeby nikt nic nie widział i pozwoleń nie zażądał. To zapewne by wystarczyło aby załapać się na dorejonizowanie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13118
  • 53895
  • 632

Dom daleko do słupka?

@marder Uzupełniając to, co napisał @marder chcę dodać, że jeśli to droga gminna, to lepiej nie szaleć, a jeśli prywatna, to może na skraju warto przy wykopkach z tytułu wodociągów zakopać rurkę HDPE w zakresie terenu prywatnego w pobliże słupka...Ja dokładnie tak zrobiłem i w drodze prywatnej zakopałem odpowiedniej klasy rurę i właśnie nią doprowadzono mi później światłowód. Ważne, aby Operator zaakceptował wybudowanie przez ciebie w prywatnym gruncie dojście do działki i upozytywnił wywiad techniczny (bez brania pod uwagę kosztów doprowadzenia do posesji orurowania). Możesz ten aspekt ująć w piśmie do Skierniewic potwierdzając przygotowanie odpowiedniej trasy dla kabla do posesji

Powodzenia


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Dom daleko do słupka?

jak wykopie to tylko zostaje pismo ? czy zadzwonić do orange
mam znajomego co zakłada tu światłowody moze ogarnę coś z nim 

on jako monter moze cos zrobić?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13118
  • 53895
  • 632

Dom daleko do słupka?

@Fade1224  właśnie takiego doradcy na miejscu potrzebujesz. Zna warunki lokalne i przepisy. Niech Ci doradzi i pomoże zrobić wszystko w granicach prawa i zgodnie ze sztuką. Nawet jakby przygotował wszystko do granicy gruntów gminnych czy pasa drogowego, to już plus, bo operator będzie miał prawie  gotowe  przyłącze 

To naprawdę dobre rozwiązanie wspomóc się kimś lokalnie 

Później  napis, o dorejonizowanie  zaznaczając, że instalacja wykonana została zgodnie z wymogami technicznymi. Jeśli to robi zawodowo, możesz dopiąć pomiary czy opis projektu technicznego tego przyłącza, aby było profesjonalnie 

Ja dokładnie tak zrobiłem. Zakopałem rurkę hdpe  i wciągnąłem kabel z zapasem 

Monter resztę podwiesił  i zamontował pr,elacznice w domu.  Normalnie bym tego nie przeskoczył 

Uważam  że szczęściu trzeba czasem pomóc 😁


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1279
  • 3066
  • 31

Dom daleko do słupka?


@Fade1224napisał(-a)

jak wykopie to tylko zostaje pismo ? czy zadzwonić do orange
mam znajomego co zakłada tu światłowody moze ogarnę coś z nim 

on jako monter moze cos zrobić?

 


tak jak napisałem poprzednio Twój adres jest ujęty w POPC 2 i w takim przypadku pozostaje czekać aż orange go zrealizuje w ramach popc. adres automatycznie jest blokowany dla innych zadań (np dorejonizowanie).
jeżeli orange wybuduje przyłącze w ramach tego popc to Ty możesz sobie przygotować co najwyżej peszel do granicy działki chociaż i tu bym się wstrzymywał bo nie wiesz w którym miejscu zostanie zakopany zapas.
ja na Twoim miejscu najpierw zapytałbym operatora kiedy i czy ma zamiar wybudować przyłącze w ramach popc. też nie zaszkodzi wysłać zapytanie do cppc


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Dom daleko do słupka?

1. Gdzie to sprawdziłeś że POPC 2?

2. Kontakt przez mail do Orange tel czy pisemnie?

3.Co to za cppc?

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 72
  • 170
  • 0

Dom daleko do słupka?

Orange działa tak że gdy zapłaci za przyłącz to mu podciągnął?