Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 545
  • 1291
  • 2

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

w innym watku @zieliin wrzucil linka do Swiatlowod Inwestycje.

No i jestem bardzo zmartwiony - w pliku jest miejscowosc Dalewo objeta jako dalsza inwestycja.

 

Natomiast ani jednego adresu z Gogolewo, dziura - pol wsi z POPC, i zero zainteresowania Swiatlowod Inwestycje.

 

Czy to normalne na tym etapie ? Czy najzwyczajniej zostanie dziura ?

 

Ktos z Panstwa ma jakis pomysl ?

inwest.jpg

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13052
  • 53576
  • 622

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

@impetiginisatio Pozostaje poczekać do końca lipca i ogłoszenia wyników konkursu na środki unijne...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 545
  • 1291
  • 2

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

No i teraz 10 tura konkursu szerokopasmowego i dla mnie duza zagwozdka.

 

Polowe wsi Orange zrobilo z Numer projektu POPC.01.01.00-32-0043/17

Dalewo czyli wies polozona 100 metrow od Gogolewa, oraz punktu podlaczonego do Orange poprzez NASK i szkole - jest formalnie w planach Orange ( no dobrze, w Swiatlowod Inwestycje)

 

Zakladalem na 1000% ze konkurs na dorejonizowanie polowy wsi wygra Swiatlowod Inwestycje/Orange, zwlaszcza ze Swiatlowod Inwestycje w swoichj planach dlugoterminowych ma inwestycje w Dalewo ze srodkow wlasnych (pomimo iz Dalewo jest w ramach KPOP uwzglednione)...

 

No i teraz najlepsze, spodziewajac sie Orange/Swiatlowod Inwestycje dzisiaj patrze na publikacje i mam:

https://www.gov.pl/web/cppc/dziesiata-tura-wynikow-oceny-przedsiewziecia-na-budowe-sieci-szerokopasm...

 

Stoi jak byk - Polski Swiatlowod Otwarty. Dziwne ze beda realizowac to akurat w tak malo atrakcyjnym terenie....

 

Mam dwa pytania.

1. Czy oni podlacza sie do Orange bezposrednio, by miec to taniej ? Czy bedzie dublowanie infrastruktury? Wies to ulicowka i swiatlowod od Orange biegnie w granicach dzialki...

2. Co z inwestycja ze srodkow wlasnych Orange /Swiatlowod inwestycje, skoro te punkty adresowe sa na liscie projektu KPO ?

 

Dziekuje

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13052
  • 53576
  • 622

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

@impetiginisatioOdpowiadam: nie podłączą się do Orange...Orange skoro nie wygrał przetargu odpuści inwestycję własną


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 545
  • 1291
  • 2

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

Ale w takim wypadku to infrastruktura jest zdublowana ...jaki to ma sens ekonomiczny?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13052
  • 53576
  • 622

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

@impetiginisatioTak naprawdę to masz zapowiedź budowy trzeciej sieci w dwóch miejscowościach z założeniem, że we wszystkich trzech będziesz mógł zamówić usługi Orange 🙂

Nie pytaj o sens ekonomiczny, bo na to nie ma żadnej logicznej odpowiedzi


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2524
  • 9039
  • 45

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

@impetiginisatio Jaki nr projektu masz na myśli bo lista jest długa?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 64
  • 318
  • 2

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?


@agat13napisał(-a)

(...) we wszystkich trzech będziesz mógł zamówić usługi Orange🙂

Jesteś pewien? Dociekam, bo u mnie (miasto Gdańsk, 5.22.99.3) też projekt wygrał - ku mojemu zaskoczeniu - Polski Światłowód Otwarty i się zastanawiam czy na pewno będzie można skorzystać z usług Orange. Strona PŚO milczy o jakichkolwiek partnerach na ich sieci, w Internecie udało mi się dogrzebać, że wcale nie taki otwarty, bo aktualnie tylko P4/UPC świadczy usługi na tej sieci. Pół roku już działają na poważnie i żadnego więcej detalisty, nawet niemającego swojej sieci? Dziwna sprawa, kiepskie warunki czy opory do współpracy z konkurentem? 🙂 

Inna sprawa, że Orange ma już pobudowaną sieć po całym mieście (budowali z POPC2), a tu nagle PŚO na taką ulicę Zagroble (tzw. koniec świata, z polami i łąkami po drodze) dla dogęszczenia pięciu adresów musi wybudować własną sieć? Czy może skorzystać z sieci "projektowej" Orange? Niby konkurent, ale jednak w grę wchodzą środki publiczne...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13052
  • 53576
  • 622

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

@pikerpl  przy tym projekcie będą musieli ...na jakich jednak warunkach?? Tego nie wie nikt 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 545
  • 1291
  • 2

Dalewo, Marianowo - Jak wiarygodne są mapki Sidusis? Czy w Gogolewo nie będzie rozbudowy?

@mardermam na myśli plan 5.32.14.b z wyszukiwarki ale ograniczonmy do Dalewo i Gogolewo

 

Podczas realizacji POPC zrobiono jak na mapce pare linkow wyzej polowe Gogolewa i firma zakopala kompletne przylacza do nas. Szafa z infrastruktura znajduje sie obok stargo DSLAMa ADSL2+ w okolicy Dalewo 7.

 

Jak POPC robilo Orange czy inni w ich imieniu to sobie szykowali pod rozbudowe aby bylo latwiej.

 

Ale teraz zagwozdka. Wygrala konkurencja. W planach SI bylo rzekomo cale Dalewo ze srodkow wlasnych (co mi bezsensem traci, skoro jest na liscie KPO) no i pol wsi Gogolewo zostawione pod KPO.

 

Teraz to dla mnie logiczne jest ze Playowa konkurencja kupi sobie miejsce od Orange w Dalewo 7 tam obok starego DSLAMa i sie w infrastrukture Orange wepnie , no bo tak wyglada to sensownie. Wcale by mnie nie zdziwilo, jakby sobie dokladnie te zakopane koncowki uzyli ....

 

No chyba ze tak to nie dziala.