Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Częste rozłączanie z siecią 5G - Orange na kartę


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 55
  • 0

Częste rozłączanie z siecią 5G - Orange na kartę

To akurat sprawdziłem, bo mam też kartę Plus (właściwie a2Mobile) i o ile tam prędkości w 5G to jakaś parodia, to nigdy z 5G mnie nie wyrzucił. Albo jest w 5G albo w LTE, nigdy mi się nawet nie zdarzyło żeby  telefon pokazywał 5G, a z 5G nie był połączony. Dlatego skłaniam się do twierdzenia, że to Orange tak robi po prostu, inni nie.

 

W ogóle, w Orange momentami w niektórych lokalizacjach jest jeszcze dziwniej. Czasami z niepołączonego 5G (czyli LTE) zrzuca do 3G. Czemu nie ma tylko LTE tak żeby telefon pokazywał po prostu LTE, nie wiem. U żadnego innego operatora sie z tym nie spotkałem.

 

Chociaż koniec końców muszę stwierdzić że i tak ogólnie jest lepiej niż w a2Mobile. Gdzie bym nie pojechał to zasięg Orange jest lepszy i pomijając to w jakim standardzie akurat działa sieć to i tak szybkość internetu jest lepsza w Orange. No ale gdy mnie zrzuci z 5G do LTE to jednak różnica jest ogromna i to trochę drażni.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 654
  • 2467
  • 22

Częste rozłączanie z siecią 5G - Orange na kartę

@giaur500 

Jeśli masz w okolicy inny nadajnik Orange to warto sprawdzić jak tam jest z tym 5G.

Przyznam że wygląda to bardzo dziwnie, awaria nadajnika lub ewentualnie niepoprawna współpraca OnePlus 12 z Orange.

 

Zapytaj na czat Orange o status nadajnika, sprawdzają od razu i wystarczy poprosić.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 55
  • 0

Częste rozłączanie z siecią 5G - Orange na kartę

Hmm może być problem z nadajnikiem. Teraz akurat jestem w pracy i jak widzę, cały czas trzyma w 5G, speedtest pokazał mi ~600 Mbps

 

W sumie to nie wiem czemu akurat Oneplus 12 miałby źle współpracować tylko z Orange. Wszyscy mają podobną sieć 5G NSA, w tym samym standardzie. Jeżeli Orange nie blokuje dostępu do 5G (a nie blokuje) to powinno działać poprawnie. 


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2488
  • 10303
  • 91

Częste rozłączanie z siecią 5G - Orange na kartę

Cześć @giaur500 

Jeżeli smartfon Oneplus 12 często rozłącza się z siecią 5G to przyczyny mogą być następujące:

a) brak kompatybilności sprzętowej- na forum Orange w czasie AMA- sieci mobilne było zadane pytanie czy Oneplus obsługuje 5G w Orange? https://nasz.orange.pl/t5/AMA-sieci-mobilne/5G-na-telefonie-Oneplus-12/td-p/386296 Ekspert AMA w odpowiedzi na pytanie dołączył w linku listę terminali 5G, która jest na bieżąco odświeżana. Na dzień 11.06.2024 r.: nie widzę aby Twój model smartfony był dostępny. Urządzenia, które obsługują 5G według tej listy to Oneplus 10T, 10 Pro i 11. Dla potwierdzenia przesyłam Ci w załączniku listę urządzeń/smartfonów obsługujących 5G w Orange.

2) możesz przebywać poza zasięgiem 5G w Twojej okolicy,

3) może być tez przeciążony nadajnik,

4) także może być awaria nadajnika,

4) lub mogą trwać prace modernizacyjne.

Od czerwca 2022 roku Orange na nadajnikach prowadzi prace modernizacyjne.

Mają one na celu:

  • poprawę ich funkcjonowania,
  • przygotowanie sieci do obsługi technologii 5G.

Koniec tych prac planujemy na połowę 2025 roku.

Od czerwca 2023 wzrosła liczba prac wykonywanych na terenie całego kraju.

Działamy, aby jak najszybciej:

  • wymienić anteny,
  • dodać częstotliwości tam, gdzie ich jeszcze brakuje,
  • dostroić parametry na stacjach.

Obecnie prace wykonujemy bardzo intensywnie. Średni czas wyłączenia stacji na czas prac modernizacyjnych (tzw. renewal) to około 30 godzin.


W tym czasie możesz zauważyć, że:

  • nie masz zasięg lub jest on słaby,
  • połączenia są słabej jakości,
  • internet nie działa szybko,
  • są problemy z nawiązywaniem połączeń,
  • połączenia są zrywane.

Więcej informacji znajdziesz w tym linku: Prace modernizacyjne sieci mobilnej https://www.orange.pl/omnibook/prace-modernizacyjne-sieci-mobilnej#

@giaur500możesz takze zdiagnozować czy w Twojej okolicy występują utrudnienia w sieci

Wystarczą dwa kroki:

1. Wyślij SMS na numer 1533 w treści wpisz Diagnozuj (koszt SMS-a zgodny z Twoim planem taryfowym). SMS nie działa w ofercie Flex.

2. W odpowiedzi otrzymasz wiadomość zwrotną od Orange z informacją czy na obszarze, w którym przebywasz występują utrudnienia wpływające na działanie sieci lub usług.

Jeżeli występują utrudnienia, to otrzymasz informację o ich rodzaju oraz przewidywaną datę zakończenia (jeżeli jest znana).

Gdy przyjmiemy zgłoszenie lub utrudnienia zakończą się, to dostaniesz potwierdzenie dodatkowym SMS-em.

Jeżeli nie stwierdzimy utrudnień, to otrzymasz od nas wiadomość z prośbą o sprawdzenie swojego urządzenia i karty SIM. Żeby wykluczyć kłopoty ze sprzętem, możesz przełożyć kartę SIM do innego urządzenia i sprawdzić czy problem nadal występuje.

Więcej informacji w tym linku znajdziesz Sprawdzenie słabego zasięgu https://www.orange.pl/omnibook/sprawdzenie-slabego-zasiegu#

Spróbuj wysłać SMS to sprawdzisz czy na nadajniku nie występują jakieś utrudnienia w korzystaniu z usług mobilnych Orange

Może te wskazówki okażą się pomocne 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 55
  • 0

Częste rozłączanie z siecią 5G - Orange na kartę

Co do samego Oneplus 12 to ta lista nie jest aktualna. Na infolinii mnie zapewniano, że Oneplus 12 powinien w pełni działać zarówno jeśli chodzi o 5G, jak też i VoLTE i VoWifi. No i działa. To nowy telefon, pewnie jeszcze nikt go do tej listy nie dopisał.

 

Ciekawa opcja z tym smsem z informacją o utrudnieniach w mojej lokalizacji. Oby to tylko nie było tak, jak z wysyłaniem sms o treści „karta” na 80233, gdzie jedyna odpowiedź to że ze względów technicznych nie da się niczego sprawdzić.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 654
  • 2467
  • 22

Częste rozłączanie z siecią 5G - Orange na kartę

@giaur500 

Akurat u mnie SMS twierdził że jest dobrze a na czat napisali że jest awaria.

Z tego co wiem mój nadajnik jest w trakcie pomiarów PEM i dopiero po pomiarach można uznać że jest po modernizacji i dołożyli N1/N78.

Jeśli ktoś ciekawy to dodam że dopiero dzisiaj wskoczyło N1, poprzednio raz było a raz nie.

 

https://www.kimovil.com/pl/frequency-checker/PL/oneplus-12 

obraz_2024-07-30_110044232.png


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 55
  • 0

Częste rozłączanie z siecią 5G - Orange na kartę

@Zeusek co to za strona z informacjami (ta z twojego zrzutu ekranu)?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 654
  • 2467
  • 22

Częste rozłączanie z siecią 5G - Orange na kartę

@giaur500 

Nie wiem czy aktualna ale specjalizują się w tym.

https://wificalling-volte.pl/ 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 55
  • 0

Częste rozłączanie z siecią 5G - Orange na kartę

Hmm jeszcze co do tej listy telefonów od Orange. To przecież jest lista telefonów, które są ofercie Orange, a nie wszystkich telefonów na rynku. Jeżeli Orange nie oferuje abonentom np telefonu Oneplus 12 to go na tej liście nie będzie, co nie znaczy że nie jest obsługiwany.