Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

@tolek Sam się nie położył, a skoro ma gdzieś koniec to i musi być początkiem podłączony. 🙂

Zerknij na drugi koniec i zgłaszaj...jako zagrożenie infrastruktury


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

@tolek widzę że albo złodzieje u Was działają albo monterzy śmieciarze. Zgłoś na Policję to szybko znajdzie się firma której to jest kabel.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

Wykluczam złodziei, sprawdzę jeszcze ale wydaje mi się że ten kabel jest z dwóch stron obcięty czyli całość leży na ziemi - nie jest tak że ten kabel jest gdzieś na słupie a druga cześć tego kabla leży na ziemi. Cały kabel leży na ziemi. 

Więc pytanie czy to się nadaje na zgłoszenie na policję. Ogólnie to np. Orange ma możliwość zgłoszenia uszkodzenia infrastruktury ale swojej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

@tolek To może być to brakujące ogniwo w sieci, albo bałaganiarstwo po wymianie tego odcinka, który monterzy zostawili... Zgłoszenia zagrożeń przyjmuje każdy operator, więc i ten właściciel przyjmie 🙂 pod warunkiem, że będą prawdziwe, a nie wynikające z lenistwa techników 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

@tolek ty zgłaszasz jako obywatel że jakieś kable wycięte leżą i tyle. Jeśli Policja zgłosi to do Orange to jest duża szansa że monterzy tam się szybko pojawią i wtedy możesz podejść i zagadać "dobrze że panów widzę bo nie mogę się doprosić instalacji w moim domu" 😃 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

Napisałem do Fiberhost maila odnośnie ich infrastruktury, zapytanie o odnośnie tego czy kable stanowią zagrożenie zadziałało, bo na maile przestali mi odpowiadać a tu w sobotę rano informacja że proszą o cierpliwość i już poszło zgłoszenie do odpowiedniego zespołu. Zobaczymy. Oczywiście odpisałem żeby przy okazji zobaczyli problem z siecią. Nie mam bezpośredniej widoczności niestety na to miejsce aby "złapać" ludzi którzy przyjadą. 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

@tolek  każda droga do celu jest dobra. Skoro sprawdzą, to może i uruchomią, tą brakującą moc... powodzenia 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

Kable o których wspomniałem wcześniej że sobie leżą zostały po prostu zabrane, na słupach nic się nie zmieniło. Nie spotkałem ekipy która była zrobić porządek. Ale udało mi się ustalić chyba najbardziej konkretną odpowiedź na tę chwilę od Centrum Projektów Polska Cyfrowa:

w odpowiedzi na przesłaną wiadomość informujemy, że CPPC jako Instytucja Pośrednicząca w procesie wdrażania Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa zwróciło się do beneficjenta FIBEE IV SP. Z O.O. z prośbą o weryfikację zgłoszenia i stanowisko w tej sprawie. Zgodnie z przekazanymi informacjami PA (...tu mój adres...) zostanie przekazany do odblokowania, a objęcie zasięgiem powinno nastąpić z początkiem maja.

Zapytałem 20 lutego a tę odpowiedź otrzymałem dzisiaj. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

@tolek lepiej późno niż wcale...Ty wiesz ile idą maile do FibeeIV? Może pod górkę mają?

Grunt, że na razie idzie po myśli, choć ślimaczym tempem...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Część wioski ma uruchomiony światłowód, część nie mimo gotowej infrastruktury

Jeszcze żeby nie było za różowo to początek maja nie oznacza że będzie dostępna oferta chociaż zakładam że operatorzy od razu uruchomią ofertę (a około 5 operatorów twierdzi że mogą podłączyć mój adres cały czas wg SIDUSIS). 

 

W ramach projektu PA mają uzyskać fizyczną możliwość dostępu do internetu, a nie samą usługę. Przyłączanie poszczególnych PA do sieci dokonywane jest przez operatora telekomunikacyjnego, który będzie świadczył usługi. Operatorem może być beneficjent POPC (będący właścicielem infrastruktury) lub inny lokalny operator telekomunikacyjny. Podłączenie usługi do budynku odbywa się poza projektem – są to ustalenia pomiędzy operatorem a mieszkańcami. CPPC nie nadzoruje procesu podpisywania umów abonenckich i wykonywania przyłączy dla użytkowników końcowych.