Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co z zasięgiem 5G w Orange?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Co z zasięgiem 5G w Orange?

Przeglądałem strony konkurencji i zauważyłem, że Orange ma najsłabszy zasięg 5G z największych operatorów. W mojej okolicy fioletowy już prawie rok ma uruchomione nadajniki 5G i rozbudowuje o kolejne miejscowości, zielony na swoim paśmie 2600 MHz już uruchomił. Magenta wielkimi krokami się zbliża i mapka zasięgu 5G wygląda całkiem obiecująco, natomiast Orange ma praktycznie jedną wielką białą plamę na swojej mapie zasięgu, gdzie niegadzie pozaznaczane tylko drobne pomarańczowe punkciki w największych miastach.

Czy ta wielka biała plama na mapie zasięgu wynika, że Orange nie inwestuje i nie uruchamia nowych nadajników, czy po prostu nie są nanoszone nowe lokalizacje?

4 ODPOW. 4

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Co z zasięgiem 5G w Orange?

@ketrasaArtur  czytałem że pomarańczowi też intensywnie inwestują w 5G (modernizacja istniejących BTS, stawianie nowych masztów), najwidoczniej to kwestia odświeżenia map z zaznaczonymi obszarami i dodania nowych punktów.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Co z zasięgiem 5G w Orange?

@slav72 Jeżeli faktycznie jest inwestycja w nadajnik i, to przydało by się pokazać swoje zaangażowanie na mapach zasięgu. Jako klient przeglądają zasięg 4 operatorów zdecydowanie wybiorę ofertę konkurencji, niż białą plamę 5G w Orange.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Co z zasięgiem 5G w Orange?

@ketrasaArtur  tu masz racje i całkowicie się z Tobą zgadzam, skoro piszą o inwestycjach to mapy też powinni odświeżać (miejmy nadzieję że słaba dostępność dotyczy tylko odświeżenia mapek...), ale co racja, to racja klient szukając ofert wybierze te które są widoczne dla niego na pierwszym planie, nie będzie "kopał głęboko" w celu odszukania innych.

Edit.

Przeglądałem mapki zasięgu w moich obszarach (Bydgoszcz, Gdańsk) i faktycznie pomarańczy w 5G "ani widu, ani słuchu"...(co innego np. magenta 3/4 obszaru tych miast z pokryciem)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Co z zasięgiem 5G w Orange?

W mojej okolicy fiolet i zielony już działają na 5G. Magenta pewnie niedługo się pojawi, ale myślałem, że skoro magenta ma taki zasięg, to i podobnie powinien wyglądać zasięg Orange.