Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co oznacza adres w liście gotowych sprzedażowo nie mniej niż 30 dni?

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Co oznacza adres w liście gotowych sprzedażowo nie mniej niż 30 dni?

Hejka wszystkim,

po paru miesiącach próbowania wszystkiego co się dało znalazłem się na liście:

Lista punktów adresowych POPC nabór II gotowych sprzedażowo w terminie nie mniej niż 30 dni_30.04.20...

Teraz nasuwa mi się pytanie, co oznacza mój adres który się tu znalazł?

Czy jest to stuprocentowo pewne że już niedługo rozpoczną się u mnie jakieś prace?

Jak to wszystko będzie wyglądać?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Co oznacza adres w liście gotowych sprzedażowo nie mniej niż 30 dni?


@dinowonapisał(-a)

Hejka wszystkim,

po paru miesiącach próbowania wszystkiego co się dało znalazłem się na liście:

Lista punktów adresowych POPC nabór II gotowych sprzedażowo w terminie nie mniej niż 30 dni_30.04.20...

Teraz nasuwa mi się pytanie, co oznacza mój adres który się tu znalazł?

Czy jest to stuprocentowo pewne że już niedługo rozpoczną się u mnie jakieś prace?

Jak to wszystko będzie wyglądać?


To oznacza że jest gotowy sprzedażowo do świadczenia usług. U Ciebie nic się nie rozpocznie jeśli nie zgłosisz że chcesz neta. Masz dwie możliwości: czekać spokojnie na konsultanta z info linii który może zadzwonić z ofertą o ile mają namiary na Ciebie, lub pojawi się sprzedawca osobiście (mogą też być ulotki). Jest jeszcze trzecia opcja: samemu zadzwonić na infolinię lub udać się do najbliższego salonu Orange. Wszystko nastąpi jednak nie wcześniej jak w czerwcu.  

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Co oznacza adres w liście gotowych sprzedażowo nie mniej niż 30 dni?

@dinowoTwój adres znalazł sie na liście objętych inwestycją światłowodową. Jak to będzie wyglądało zależy od beneficjenta (wykonawcy projektu), od uwarunkowań technicznych, instalacyjnych itp.

Zależy jaką metodą w twoim rejonie będzie to wykonywane (po słupach-podwieszki do domów, czy pod ziemią-instalacja w rurkach), tak będą przebiegać prace. Wykonawca zrobi punkty dystrybucyjne tzw OPP  (ich wykonanie i odbiory techniczne, połączenie z siecią operatorską) przygotuje instalację lub chociaż drogę dla niej. Dożo niewiadomych, aby dokładnie powiedzieć, ale roboty w Twoim otoczeniu będą widoczne. Informuj o nich, to podpowiemy co i jak. Masz czas, bo skoro jeszcze nic nie robią, to zapewne jest to w fazie projektowej.

Jedno co jeszcze sprawdź to czy typ zabudowy jest MFH czy SFH (zabudowa wielo i jednodzinna) wtedy podpowiemy jak mogą przebiegać prace...i co należy przygotować i wiedzieć na temat


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Co oznacza adres w liście gotowych sprzedażowo nie mniej niż 30 dni?

Wydaje mi się że jestem adresem dodatkowym jako iż we wrześniu tamtego roku już w okolicach podpinali światłowody po słupach. Codziennie staram się obserwować słup, po którym kabelek idzie do mojego domu. Jeszcze jedno pytanie. Słup w którym jest już zamontowana czarna skrzyneczka orange i jest na niej zawinięty kabel, stoi od mojego słupa około 40 metrów, a więc czy od tamtej skrzyneczki poprowadzą kabel do mnie, czy może jednak postawią nową na moim słupie?

 

//edit: A i co do SFH czy MFH, to jest to SFH.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Co oznacza adres w liście gotowych sprzedażowo nie mniej niż 30 dni?

@dinowoTa skrzyneczka to wymieniony przeze mnie wcześniej punkt OPP (dystrybucyjny) i od niego będzie wykonana instalacja do twojego domu poprzez ten słup bliżej jednolitym kablem MADC (jedno lub dwuwłóknowy do podwieszek). Kabel wprowadzony zostanie do domu i zakończony gniazdem optycznym w miejscu przez ciebie wskazanym. I cała mądrość. O szczegóły pytaj śmiało-odpowiemy

SFH-jednorodzinne, MFH-wielorodzinne budynki (od tego zależy później dodatkowa opłata za konserwację linii)


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Co oznacza adres w liście gotowych sprzedażowo nie mniej niż 30 dni?

Czyli jeżeli dobrze rozumiem, to jest to pewne że mój dom zostanie podpięty?
I według tego gdzieś pewnie w czerwcu będę mógł korzystać z usługi światłowodowej?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Co oznacza adres w liście gotowych sprzedażowo nie mniej niż 30 dni?

@dinowoPewności nie ma, bo sytuacja wymusza opóźnienia w inwestycjach, ale to, że już jesteś ujęty to  znak, że jesteś na dobrej drodze do korzystania ze światłowodu. Adresacja rezerwowa czy główna, to nieistotne. Ważne, że jest OPP i możliwość podpięcia instalacji do Twojego domu (co stanowi o braku przeciwwskazań do wykonania tejże). Jest bliżej niż dalej, ale dowiaduj się i śledź rozwój wydarzeń, a jak się pojawi jakiś samochód techniczny, czy monterzy będą grzebać w tych OPP, to wskazane jest ich zagadnąć o wykonanie przyłącza do twojego domu w ich ocenie- wtedy wyjaśnij czy ze słupa pociągną ziemią czy podwieszą do domu. Można się z nimi porozumieć, aby wykonali później przyłącze według Twoich wskazówek i pomysłów (o ile będa chcieli i mogli)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Co oznacza adres w liście gotowych sprzedażowo nie mniej niż 30 dni?

@dinowo chcę uzupełnić o fakt, że te 30 dni od poddania sieci do użytku to specjalny okres karencji przeznaczony dla operatorów alternatywnych gwarantowany przez Beneficjenta na składanie przez nich ofert na swój internet na wybudowanej przez Beneficjenta podbudowie i zasobach sieciowych. Właśnie o to chyba chodzi w tym opisie. Po ludzku mówiąc ten kto budował musi dać czas innym w ramach równości społecznej i dostępu do usług na składanie konkurencyjnych ofert. Po tym 30-to dniowym okresie dopiero sam może ofertować abonentów. Spodziewaj się kontaktu ze strony " obcych" handlowców i za 30 dni  handlowców z Orange. Jeśli to to, to najdalej za półtora miesiąca bedziesz mieć net


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Co oznacza adres w liście gotowych sprzedażowo nie mniej niż 30 dni?


@dinowonapisał(-a)

Hejka wszystkim,

po paru miesiącach próbowania wszystkiego co się dało znalazłem się na liście:

Lista punktów adresowych POPC nabór II gotowych sprzedażowo w terminie nie mniej niż 30 dni_30.04.20...

Teraz nasuwa mi się pytanie, co oznacza mój adres który się tu znalazł?

Czy jest to stuprocentowo pewne że już niedługo rozpoczną się u mnie jakieś prace?

Jak to wszystko będzie wyglądać?


To oznacza że jest gotowy sprzedażowo do świadczenia usług. U Ciebie nic się nie rozpocznie jeśli nie zgłosisz że chcesz neta. Masz dwie możliwości: czekać spokojnie na konsultanta z info linii który może zadzwonić z ofertą o ile mają namiary na Ciebie, lub pojawi się sprzedawca osobiście (mogą też być ulotki). Jest jeszcze trzecia opcja: samemu zadzwonić na infolinię lub udać się do najbliższego salonu Orange. Wszystko nastąpi jednak nie wcześniej jak w czerwcu.  


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 26
  • 0

Co oznacza adres w liście gotowych sprzedażowo nie mniej niż 30 dni?

Mamy kontakt do montera który zakładał światłowody w mojej miejscowości oraz zgłaszaliśmy popyt na UKE. Czy to wystarczy? Jeżeli nie, to czy powinienem jakoś niedługo zadzwonić na infolinię?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Co oznacza adres w liście gotowych sprzedażowo nie mniej niż 30 dni?

@dinowoMonter może podać szczegóły techniczne dotyczące instalacji czy prac w rejonie (jak postępują), natomiast zamówienie musisz złożyć oficjalnie w BOK-u, na infolinii, czacie itp.

Monter nie dysponuje dostępem do systemów i jeśli zobowiąże się do przekazania info, to tylko jako przekaźnik, a nie siła sprawcza. Poza tym oficjalnie możesz rozmawiać o promocjach, pakietach i cenach. Dokładna informacja przy zakupie usługi to podstawa.

Zerknij na https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?_ga=2.91124186.137881156.1555393363-1195887732.1543488637 czy już się ukazał Twój adres jako dostępny