Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości podpięcia światłowodu, mufa na słupie telekomunikacyjnym.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Brak możliwości podpięcia światłowodu, mufa na słupie telekomunikacyjnym.

Witam,

Mieszkam w Nowym Sączu na pograniczu dwóch osiedli. W zeszłym i obecnym roku realizowany był projekt budowy infrastruktury światłowodowej na sąsiadującym osiedlu (Poręba Mała). W tym roku realizowana jest inwestycja dla mojego osiedla (Dąbrówka). Do około 4 lat wstecz korzystałem z usługi neostrady, a wcześniej z telefonu stacjonarnego. Przyłącze miedziane poprowadzone było, i nadal jest, od strony sąsiadującego osiedla. W wyniku budowy światłowodu na sąsiadującym osiedlu, zamontowany został światłowód na słupie (ostatni prowadzony od strony osiedla Poręba Mała) z którego poprowadzone jest przyłącze miedziane do mojego domu. Według mapy orange możliwości przyłączenia nie ma, a sąsiad należący do sąsiedniego osiedla tę możliwość posiada. W trakcie budowy światłowodu na moim osiedlu dowiedziałem się, że nie zostanie do mnie poprowadzony światłowód od strony mojego osiedla Dąbrówka. W skrócie: sytuacja dziwna, bo ze słupa na którym znajduje się światłowód, przyłączony mam kabel miedziany, a możliwości przyłączenia światłowodu już nie ma. Dodam, że jest to około 55m przewodu, a w lini prostej 40m do domu.

3 ODPOW. 3

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Brak możliwości podpięcia światłowodu, mufa na słupie telekomunikacyjnym.

Pierwsze pytanie czy jest to faktycznie światłowód i mufa Orange (być może jest o włókno podwykonawcy, który dla Orange świadczy usługi). 

sprawdź sobie https://www.orange.pl/view/popc czy tam jest wpisany Twój adres - jeśli nie to oznacza, że zostałeś pominięty, co jest częstą praktyką. Często jest tak, że domy skrajne, na uboczu czy też zlokalizowane przy "cienkich" latarniach z różnych przyczyn nie są opłacalne.

Widocznie należysz (tak jak ja) do abonentów z których zdziera się kasę za starą miedź a sąsiedzi cieszą się włóknem...taka już niestety jest sprawiedliwość na tym świecie....


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Brak możliwości podpięcia światłowodu, mufa na słupie telekomunikacyjnym.

@Elixir9401 

 

Zostaje tylko złożenie oficjalnego pisma do BOK (510-100-100) lub czat w aplikacji Mój Orange z chęcią przyłączenia do internetu FTTH.Niestety nikt tu nie jest w stanie przyśpieszyć tego procesu.

 

@pablus dobrze zaznaczył,że mapa nie jest często aktualizowana.

 

Polecam w tej sytuacji ciekawy artykuł :

https://www.telepolis.pl/artykuly/felietony/upc-swiatlowod-na-sile

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Brak możliwości podpięcia światłowodu, mufa na słupie telekomunikacyjnym.

ja skaładałem pisma, ale to jak grochem o ścianę 😛

pytanie jak mogę z tego czata skorzystać...

muszę się jakoś dostać na konto z neostradą 

tylko pytanie czy to coś da....

 

a co do mapy to aktualizacje są tak stare, że niektórych obiektów już nie ma a na tamtej mapie są wpisane 😄