Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości dorejonizowania mimo pozytywnej opinii technika


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Brak możliwości dorejonizowania mimo pozytywnej opinii technika

Mam dokladnie ten sam problem. Z jakiegos nieznanego mi powodu nie moge podlaczyc swiatlowodu do domu.

Orange polozylo instalacje swiatlowodowa 3 lata temu. Swiatlowod biegnie 2 metry od mojego plotu slupek przylaczeniowy znajduje sie 10 metrow od mojej posesji ,mieszkan w dosc duzej dzielnicy Gdanska i ktos chyba poprostu zapomnial dodac numer  mojego domu do systemu i nic nie moge zrobic. Dzwonie ,pisze gdzie tylko moge i dalej nic.

Nawiazalem kontakt z firma wykonujaca instalacje swiatlowodu dla Orange ,przyjechal technik stwierdzil ze bez zadnego problemu mozna mnie podlaczyc do sieci po dorejonizowaniu jakaz byla moja radosc ze znajde sie w koncu w 21 wieku...niestety po tygodniu odpowiedz ze dorejonizowanie zostalo odrzucone przez Orange....ja juz niewiem o co chodzi dom stoi 8 lat...kuriozum sytuacji jest ze 3 mce temu zostaly podlaczone domy wybudowane rok temu....a ja dalej niemoge podlaczyc bo nie.

Jedyny kontakt jaki mam z Orange to infolinia nigdzie niemoge znalezc jakiegokolwiek kontaktu do kogos wladnego kto moze podjac decyzje o podlaczeniu....powiem wiecej ja jestem w stanie pokryc koszty pociagniecia swiatlowodu do mojej posesji...bo chcialbym miec normalny intenet w domu i moc normalnuie korzystac z telewizji i platform streamingowych ,mam tez dzieci w wieku szkolnym ktore w dzisiejszych czasach potrzebuja internetu...ech...Bareja pisze scenariusz z za grobu...

 

_________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - Bartłomiej

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53389
  • 620

Brak możliwości dorejonizowania mimo pozytywnej opinii technika

@gruby220Jedynie możesz zaproponować współfinansowanie inwestycji. Doziemnie sie raczej nie dorejonizowuje. Warto sprawdzić czyja to sieć i napisać pismo z wnioskiem o wycenę przyłącza i koszty do podziału


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Brak możliwości dorejonizowania mimo pozytywnej opinii technika

Moze nie wyrazielm sie jasno ale nawiazalem kontakt z firma ktora dla Orange wykonuje przylacza do domow. Podczas pierwszego kontaktu firm ta stwierdzila ze zaden problem dla nich wykonac przylacze do mojgo domu co wiecej powiedzieli ze potrzebuja ok 4 godzin i bede mial swoatlowod w domu tylko musza mnie dorejonizowac. Niestety z jakiegos nie znanego nikomu powodu Orange nie zgodzilo sie na dorejonizowanie!

Pierwsze co pomyslalem to brak funduszy Orange na polozenie swiatlowodu wiec wychodze z propozycja ze ja sam zaplace za polozenie swiatlowodu wiem jakie to sa koszty ,czas i warunki techniczne. Nic nie stoi na przeszkodzie do wykonania podlaczenie...tylko najpierw Orange musi chciec podpisac ze mna umowe.

Tu kolejne kuriozum w Orange nie mam mozliwosci dodzwonienia sie do osoby wladnej pojecia decyzji. Infolinia nic niewie...odpowiedz niemozna przylaczyc i niema planow na przylaczenie...rece opadaja...kolejna infolinia bot kaze mi podac nr umowy...super podam jak ja ze mna podpiszecie!

Ze wzg na moj wiek pamietam komune...bylo podobnie z jedna roznica wystarczylo pojsc do pani Basi w biurze z paczka kawy...dzis nawet pani Basi niema....


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53389
  • 620

Brak możliwości dorejonizowania mimo pozytywnej opinii technika

@gruby220Napisz list do Orange na adres korespondencyjny w Skierniewicach.

To jedyna droga do zgłoszenia dorejonizowania, które trafi w odpowiednie miejsce (pod adresem dopisz "Inwestycja FTTH-dorejonizowanie").

Załącz mapki sytuacyjne oznaczając punkt dostępowy i proponowany sposób wykonania przyłącza do Ciebie. Ważne, abyś zaznaczył czyj jest grunt i przez jakie działki będzie przebiegać kabel podziemny.

Jeśli możesz, załącz zgody właścicieli (xero). Możesz wspomnieć o możliwości współfinansowania inwestycji, dlatego prosisz o podanie kosztów orientacyjnych. Dodaj kilka argumentów z rzetelnym i spokojnym opisem sytuacji i Twoimi ustaleniami z technikami.

Wysyłaj na adres korespondencyjny

Orange Polska S.A.

ul Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Brak możliwości dorejonizowania mimo pozytywnej opinii technika

Dosc przypadkowo trafilem na to Forum, gdyby Orange normalnie podlaczyl Swiatlowod do mojego domu nigdy by mnie tu nie bylo. Gdyby inny dostawca Swiatlowodu posiadal swoja siec swiatlowodowa 2 metry od mojego plotu tez by mnie tu nie bylo. Traktowalem to miejsce jako ostatnia mozliwosc kontaktu z kimkolwiek wladnym (nie z botem na infolini) podjecia decyzji o mozliwosci przedstawienia mi oferty kozystania z szybkiego internetu (tak sam sfinansuje podlaczenie swiatlowodu do budynku)...lecz nie moderator usunal moje posty...chyba czeka mnie zakup Starlinka gdzie mam 10m do slupka przylaczeniowego...2m do lini swiatlowodowej...odpowiedz od dostawcy uslugi brzmi nie bo nie...kuriozum 21 wieku w srodku EU!

 

________________
* Post przeniosłem z tematu Problem z Dorejonizowaniem – moderator Michał


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2083
  • 7667
  • 31

Brak możliwości dorejonizowania mimo pozytywnej opinii technika


@gruby220napisał(-a)

mam 10m do slupka przylaczeniowego...2m do lini swiatlowodowej...odpowiedz od dostawcy uslugi brzmi nie bo nie...kuriozum 21 wieku w srodku EU!

 


ciekawe, jak to wygląda w reszcie EU. Wie ktoś coś?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Brak możliwości dorejonizowania mimo pozytywnej opinii technika

@gruby220na przyłącza są dopłaty rządowe lub EU.

Orange czeka aż Twój adres znajdzie się w jakiejś puli dopłat.

Gdyby podłączyli Ciebie teraz, straciliby bezpowrotnie szansę na dopłatę za Twój adres.

Dopłaty są rzędu 2000-50000 zł. Więc strategicznie myśląc lepiej nie podłączyć, nie pobierać abonamentu, i czekać na dopłatę 2000 zł - 50000 zł.

 

Niestety gospodarka oparta na dopłatach wywraca rynek do góry nogami.

 

U mnie obok są dwa włokna 2J (podwójne) jest 5m obok posesji. Wolne. Był technik, oświadczył: rozszyjemy włókno i będziesz miał internet w jeden dzień.

Sprawa trafiła do działo dorejonizowania.

Okazuje się, że tak nie można, bo dopłaty coś tam regulamin. Trzeba ciągnąć nowy światłowód od szafki 200m. Tamtych nie można ruszyć bo były za dopłaty.

Na etapie wykopów nie ułożono do mnie światłowodu ani nie zrobiono zapasu - bo nie było na to dopłaty.

I teraz na przestrzeni 2 lat należy dwukrotnie kopać 200m w tej samej linii, raz do sąsiada raz do mnie. To jest Bareja - tak.

 

 

2021:

image.png

 

2023 (podobno):

image.png

 

Zauważ, nadal pomijane są działki / domy 🙂

Także za parę lat będzie tura 3.

Najbardziej zyskują koparkowi 🙂

 

Pozdrawiam

 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Brak możliwości dorejonizowania mimo pozytywnej opinii technika

Masz racje to napewno tak wyglada z tym ze u mnie do slupka jest 10m i technik powiedzial ze to zaden problem rozbudowac lacze od slupka. Co wiecej czytajac miedzy wierszami w odmowie Orange sam proponuje ze zaplace za przylacze...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9025
  • 45

Brak możliwości dorejonizowania mimo pozytywnej opinii technika

@mianownik zauważ że inwestor planuje sieć w oparciu o mapy geodezyjne i bazę adresów administracyjnych na dany dzień. Trudno oczekiwać że pociągnie w szczere pole kilkaset metrów kabla bo za coś takiego nie dostałby kasy rządowej.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 114
  • 291
  • 4

Brak możliwości dorejonizowania mimo pozytywnej opinii technika

@marder dzięki za odpowiedź.

Do rozmowy dodam, że działki mają przyłącza elektryczne i kanalizacyjne. Gaz i wodociąg jest w drodze.

Więc spółkom państwowym i samorządowym opłacało iść w szczere pole. Jest tu po prostu brak konsekwencji, przewidywania, i brak dobrej woli urzędniczej.

 

Pomijając, że ja jako obywatel wymagam by conajmniej woda, ścieki, i światłowód były robione przy okazji jednych prac ziemnych. Tak zwane racjonalne zarządzanie finansami. Najdroższe są prace ziemne i projektowe.


Przyłącza kanalizacyjne były robione z pięniędzy UE, na puste działki oznaczone w ewidencji jako RV i RVI.
Numer projektu UE: POIS.02.03.00-00-0088/17-00

https://www.zukowo.pl/Uporzadkowanie_gospodarki_wodno-sciekowej_na_terenie_gminy_Zukowo,27,4706#sub_...

 

https://www.skzukowo.pl/projekt-unijny/druki-do-pobrania-6

Tutaj fragment mapy z projektu UE:POIS.02.03.00-00-0088/17-00

https://www.skzukowo.pl/images/Projekt_unijny/12/7%20z%209.pdf

Na tej mapie jest nawet zaznaczony projektowany przebieg swiatłowodu, oznaczony jako "sieć telefoniczna - uzgodnienia ZUD nr: 906/2012"

 

 

Jest to teren z przeznaczeniem mieszkalnym

 

Pozdrawiam.