Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu LTE mimo dobrego zasięgu (3G działa)


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Brak internetu LTE mimo dobrego zasięgu (3G działa)

Witam, mam dziwny problem z internetem domowym LTE od Orange. Od paru dni internet nie działa tzn. pomimo 3 na 5 kresek zasięgu internet nie działa albo działa niezwykle wolno (czasami po restarcie załaduje się jedna strona później nie działa). Do tej pory nie było żadnych problemów internet działał w LTE z prędkością nawet do 50 mb/s. Restartowałem router, nie pomaga. Za to internet w sieci 3G działa całkiem nieźle (co prawda nie taka wysoka prędkość, ale jest znośnie). Mam również telefon z Orange na nim LTE działa bez problemu, za to kiedy włożę kartę z telefonu do routera sytuacja wygląda tak samo (LTE działa wolno, 3G normalnie). Posiadam również telefon z innej sieci, po przełożeniu karty do routera LTE działa bez problemu. Korzystam z routera Huawei B315. Nie wiem co robić w tej sytuacji, konsultant na czacie restartował połączenie routera z nadajnikiem, również nie pomogło. Po interwencji na infolinii dział techniczny stwierdził że wszystko było ok, internet zaczął nawet działać parę godzin (w LTE), jednak musiałem odłączyć router od prądu, po ponownym podłączeniu internet w LTE znowu przestał działać. Proszę o pomoc

19 ODPOW. 19
Anonim

Nie dotyczy

Brak internetu LTE mimo dobrego zasięgu (3G działa)

A może problem jest po stronie samego routera jak przełożona karta do telefonu jest OK.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak internetu LTE mimo dobrego zasięgu (3G działa)

Czy w panelu routera masz możliwość wyboru konkretnej częstotliwości?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Brak internetu LTE mimo dobrego zasięgu (3G działa)

 


@Anonimnapisał(-a)

A może problem jest po stronie samego routera jak przełożona karta do telefonu jest OK.


Myślę że nie gdyż karta do internetu z Orange w LTE nie działa, w 3G jest ok, karta z telefonu również z Orange LTE nie działa, w 3G jest ok, karta z telefonu z innej sieci LTE działa bez problemu. Dodam jeszcze że w przypadku obu kart z Orange pisze, że połączono i jest zasięg LTE, nic nie wskazuje na brak internetu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak internetu LTE mimo dobrego zasięgu (3G działa)

Dla mnie to są problemy z częstotliwością (jedną lub kilkoma) na LTE. A na bok pytałeś się czy nie ma jakiś prac na nadajniku?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Brak internetu LTE mimo dobrego zasięgu (3G działa)


@Piotrekk85napisał(-a)
Czy w panelu routera masz możliwość wyboru konkretnej częstotliwości?

Obawiam się, że nie gdyż znalazłem tylko możliwość manewru pomiędzy sieciami LTE, 3G i 2G, nigdzie nie widzę opcji przestawiania częstotliwości. Myślę, jednak że mój router łączy się ze stacją LTE 800 MHz (pytałem czy trwają prace serwisowe, podobno nie), jest najbliżej mnie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Brak internetu LTE mimo dobrego zasięgu (3G działa)


@Piotrekk85napisał(-a)
Dla mnie to są problemy z częstotliwością (jedną lub kilkoma) na LTE. A na bok pytałeś się czy nie ma jakiś prac na nadajniku?

Co do prac Pani na czacie mówiła coś o jakiejś stacji która raczej nie ma wpływu na mój router. Pisała coś że trwa jakieś pogarszanie się jakości sieci czy coś takiego, ale twierdziła że jest daleko i to raczej nie jest problem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak internetu LTE mimo dobrego zasięgu (3G działa)

Czasem fizyka robi swoje. Może podpytaj jeszcze raz. A miałeś info do kiedy będzie pogorszenie?
Anonim

Nie dotyczy

Brak internetu LTE mimo dobrego zasięgu (3G działa)

@k2018Tym można sobie przełączać miedzy 800Mhz do 2600

 http://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 0
  • 0

Brak internetu LTE mimo dobrego zasięgu (3G działa)


@Piotrekk85napisał(-a)
Czasem fizyka robi swoje. Może podpytaj jeszcze raz. A miałeś info do kiedy będzie pogorszenie?

Nic nie mówiła do kiedy, mówiła tylko że trwa od kwietnia (tak poza tematem to pierwszy raz słyszę o czymś takim). W takim razie zapytam jeszcze raz możesz dowiem się jeszcze czegoś.