Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

► Wątek został wyodrębniony z tematu Czy na Note9 działa VoLTE i VoWiFi w Orange? - Moderator Wiktor ◄

 

Dobry temat. Mam Galaxy s8, kupiony w MM czyli dystrybucja bez brandingu. Przez chwilę, do końca umowy byłem w Play, była ikonka VoLTE na górnej belce(nawet gdy transmisja danych nie była właczona). Odkąd przeszedłem do Orange(abonament, nowa SIM), ikonki nie ma. WiFi Calling działa, ikonka jest. Dwa razy zgłoszenie było robione i dalej nic. Co jest?

18 ODPOW. 18

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Czy na Note9 działa VoLTE i VoWiFi w Orange?

Orange nie stosuje ikonki VoLTE. Włącz transmisję, rozpocznij rozmowę i jak "LTE" zostanie to znaczy, że VoLTE działa poprawnie.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

Ale wydaje mi się, że ikonka powinna być kwestią telefonu, a nie operatora. W playu przez pewien czas nie miałem, potem pojawiła się sama(w ustawieniach telefonu VoLTE było cały czas dostępne i właczone). W orange najpierw VoLTE nie było na początku dostępne w ustawieniach, dopiero po aktywowaniu poprzez BOK, można było wlączyć. Ikonka WiFi calling jest na belce, VoLTE nie ma.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

Bo Play dopiero niedawno wprowadził VoLTE, więc po prostu go wcześniej nie miałeś.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

Ale jak wprowadził, to ikona też się pojawiła(nawiasem, jakieś 2-3 miesiące temu). Orange również tą usługę oferuje a ikony nie ma. Zaznaczam, że telefon bez brandingu, z polskiej dystrybucji.

Może ktoś z działu technicznego by mógł to wyjaśnić...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 3
  • 0

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

Kolega ma S8 Play jest ikona .Ja S8+ Orange nie ma .Przy połączeniu jest napis HD oraz transmisja zostaje na LTE a nie jest zbijania na H+. Czyli wszystko działa. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

H+ to jest takie 3,5G albo i nawet niżej. Więc VoLTE nie ma wtedy prawa bytu, bo LTE to 4G.

 

Gdzie ten napis HD się znajduje przy połączeniu?

Telefony brandowane, czy z wolnej dystrybucji?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 3
  • 0

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

Bez brandu, czyste XEO


20190122_213939.jpg


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

Nie mam tej ikony, ani przy włączonym LTE, ani bez niego. W Play nawet bez włączonej transmisji VoLTE było na belce. Te HD o którym mowa, w playu chyba też było aczkolwiek, głowy nie dam.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

Nie wiem który moderator opisał temat jako "rozwiązano", kiedy problem nadal nie jest rozwiązany. Nie ma ani ikony HD przy połączeniu, ani VoLTE, pomimo że cały czas jestem w zasięgu LTE.

Byłem klientem Orange jakieś 8 lat temu, przez bardzo długi czas wstecz. Teraz jestem ponownie od niecałego miesiąca. Widzę, że nic się nie zmieniło. Porażka. Połączenie z BOK płatne krocie(na same załatwianie tego problemu wydałem już ponad 16 złotych, a nic to nie dało), pani z czatu z aplikacji nie może nic zrobić- odsyła do BOK, pomoc techniczna zbywa mnie jak małe dziecko albo jakiegoś emeryta, niby coś zrobili ale efektu zero.

Już żałuję, że ponownie podpisałem z nimi cyrograf.