Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak dostępu do światłowodu


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2569
  • 9217
  • 46

Brak dostępu do światłowodu

@pawelsko tak można by te słupy wykorzystać pod warunkiem że Orange na to pójdzie. Za każdy słup musi płacić kasę do zakładu energetycznego. Napisz do Skierniewic dołącz plan sytuacyjny i czekaj na odpowiedź. Szanse oceniam na 50%. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13252
  • 54369
  • 637

Brak dostępu do światłowodu

@pawelsko  kiepsko to widzę. Po słupach energetycznych ciągnięta jest instalacja przy zupełnym braku słupów teletechnicznych. Dodatkowym minusem są koszty najmu słupów energetycznych i konieczne zgody. Nikt nie chce się z tym szarpać...

Tu widzę inne rozwiązanie. 

Postawienie własnego słupa w drodze/na działce własnej 

Na tej drodze gruntowej biegnącej do Ciebie i podwieszenie kabla równolegle do trasy słupów energetycznych. 

Postawienie na własnej działce nie wymaga dokumentacji i uzgodnień, a jest honorowane przez Orange. Możesz to zaproponować w piśmie do operatora 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2569
  • 9217
  • 46

Brak dostępu do światłowodu

@agat13 słupy są bo napisał że sąsiad leci z tego co zaznaczył. @pawelsko Teraz doczytałem że to są Twoje słupy. Twoje w sensie że sam je tam posadowiłeś czy że prąd do Ciebie leci bo to są dwie różne rzeczy?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13252
  • 54369
  • 637

Brak dostępu do światłowodu

@marder  uważam, że trzeba iść w pewne rozwiązania, a nie liczyć na umowę i pozytywne WT ze strony energetyki 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Brak dostępu do światłowodu

@agat13 na granicy mojej działki jest słup który musiałem sam sobie postawić na własny koszt po którym leci do mnie prąd

 

@agat13  a są jakieś wymogi techniczne dot tego słupa, chodzi i wysokość?

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13252
  • 54369
  • 637

Brak dostępu do światłowodu

@pawelsko  jeśli to ten oznaczony na niebiesko, to raczej zapomnij. Nie to, żebym odradzał, ale znam realia. Słup nawet postawiony przez Ciebie jest w jakimś sensie zarządzany przez energetykę. Orange może nie chcieć go wykorzystać. Napisz jak radziłem proponując takie rozwiązanie, ale i tak ZE będzie się musiał do tego ustosunkować, a i opłaty mogą zniechęcić Orange do takiej instalacji. 

Słupy telekomunikacyjne, to 7metrowe słupy strunobetonowe. Taki wystarczy i to nie na granicy z sąsiadem jak ten energetyczny, a w drodze gruntowej prostopadle do głównej że słupem Orange 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2569
  • 9217
  • 46

Brak dostępu do światłowodu

@pawelsko normalny drewniany słup Ci wystarczy. Nie trzeba nawet szczudła. Wkopujesz porządnie, obejma z hakiem i tyle. Ale tak jak mówię jeśli masz już słupy to nie ma co komplikować. Pytanie tylko czy Orange na to by poszedł.

http://matuszczyk.com.pl/slupy-drewniane-dla-telekomunikacji-wraz-z-osprzetem-sdt/


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Brak dostępu do światłowodu

@pawelsko a jeżeli można spytać, to jak kontaktowałeś się z Orange?

Ja do nich pisałem już kilka razy poprzez formularz https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie , ale jeszcze ani razu mi nie odpowiedzieli. A mam dość podobny problem do Ciebie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13252
  • 54369
  • 637

Brak dostępu do światłowodu

@ReitardoPrzyjęli zgłoszenie, dorzucili do akt adresu i...nic dalej się nie dzieje. Jak zwykle w takich sytuacjach :  kto nie chodzi, nie "wychodzi"...


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Brak dostępu do światłowodu

Tzn? Próbowałem kontaktu telefonicznego - BOK nic nie może mi pomóc (chyba, że chce internet mobilny...). Pani z Orange, która kiedyś była u nas zbierać podpisy (orange+światłowód inwestycje?) najpeirw mówiła, że wszystko jest 'in progress', a potem przestała odbierać telefon. Wysłałem też list na adres, który był na pierwszej stronie, to odpisali, że nie mają tam teraz inwestycji. Nie było żadnego uzasadnienia czemu nie powstanie światłowód - tak jakby to nawet do osób technicznych to nie trafiło.

Dlatego szukam informacji jak jeszcze można się z nimi skontaktować, albo dowiedzieć co jest przeszkodą, bo w tamtym roku zrobili wszystkie ulice wokół mojej, a u mnie nic pomimo zebranych podpisów od wszystkich sąsiadów.