Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak dostępu światłowodu w jednym domu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Brak dostępu światłowodu w jednym domu

Dzień dobry, w mojej miejscowości (wieś) jest dostępny światłowód. Niestety nie wiedzieć dlaczego pod adresem mojego domu nie jest dostępny. Sąsiadka pod adresem 4 ma możliwość podłączenia a ja pod adresem 4a już nie mam możliwości. Kontaktowałem się z infolinią i czatem wielokrotnie i książke móglbym napisać z tych wszystkich odpowiedzi. Nawet doszło do podpisania umowy ale w dniu umowionej instalacji technik zadzwonił i powiedział, że skoro nie ma do mnie podciągnietego kabla to on nic nie może zrobić bo on tylko modem podłącza. Jedna Pani na infolini twierdzi, że kable są tauronu i do nich mam się zwrócić o przyłącze. Tauron faktycznie twierdzi, że to ich kable ale działa jedynie na zlecenie orange i odsyła mnie znów do orange. Czat każe wypełnić deklaracje https://www.orange.pl/view/sfh ale inna osoba z czatu twierdzi, że ta deklaracja służy jedynie do przyłączenia całych miejscowości, dzilenic. Dzisiaj Pani na infolini powiedziała, że kable były kładzione z dotacji i w sprawie przyłącza kazała kontaktować się https://www.uke.gov.pl/. Finalnie chciałbym się jedynie dowiedzieć do kogo mam się zwrócić o podłączenie światłowodu do mojego domu. Pokryje nawet koszty instalacji.

 

 

 

______________

*Temat przeniesiony z działu Internet domowy - moderator Wojciech.

16 ODPOW. 16

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Brak dostępu światłowodu w jednym domu

@IrekS  skoro jest to infrastruktura Taurona, to oni powinni udostępnić Ci łącze, Orange świadczy usługi na ich sieci i skoro Tauron wykona przyłącze to Orange udostępni usługi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Brak dostępu światłowodu w jednym domu

Z założenia pewnie i tak powinno być ale tauron twierdzi, że bez zlecenia od orange nic nie zrobią. No i faktyczni miało by to uzasadanienie bo po co tauron ma ponosić koszty podłączenia skoro nie ma pewności, że orange będzie pokrywał koszty utrzymania łącza (tauron nie ma pewności, że ja podpisze umowe z orange). Dlatego sensownym jest, że działają tylko w momencie w którym orange im to zleci. Zresztą tauron odesłał mnie do orange więć tę ścieżkę już wykorzystałem. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Brak dostępu światłowodu w jednym domu

@IrekS  a na tej stronie/mapce Mapa zasięgu Orange | Orange Polska jak wpisujesz swój adres to jaki masz wynik?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Brak dostępu światłowodu w jednym domu

no tak jak wcześniej wspomniałem, u sąsiadki pod numerem 4 pokazuje światłowód 600 mb a u mnie pod numerem 4a pokazuje, że jest światłowód niedostępny. Załączam screen

 

 

Bez tytułu.jpg


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Brak dostępu światłowodu w jednym domu

@IrekS  jeżeli infrastruktura była budowana w ramach POPC, to można pokusić się o złożenie wniosku o tzw. "dorejonizowanie", można to zrobić poprzez konsultanta Orange lub wysyłając pismo na adres

Orange Polska SA

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Brak dostępu światłowodu w jednym domu

Widzisz jak to się może człowiek czegoś dowiedzieć. Nie miałem pojęcia o tym programie POPC. Znalazłem jakąś mapę i co ciekawe mój dom tam widnieje jako w realizacji. 4 innych domów u nas na wsi jeszcze nie podłączyli. Co oznacza to w realizacji w praktyce - tydzień, kwartał, rok? 

IrekS_0-1635605514724.png

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Brak dostępu światłowodu w jednym domu

@IrekS  czyli jak widać jest to inwestycja w ramach POPC i wykonawcą zadania jest Tauron, więc to jego należy "dusić" o jak najszybsze wykonanie przyłącza oraz od niego dowiadywać się o możliwy termin wykonania. To Tauron jest beneficjentem i to on ma wykonać przyłącze  do Ciebie więc niesłusznie odsyła Cię do Orange. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Brak dostępu światłowodu w jednym domu

@IrekS 

Ta mapka od CPPC zawiera błędy i sporadycznie aktualizowana.

Tylko na mojej ulicy jeden adres jest tam zaznaczony jako "w realizacji" podczas gdy w ogóle nie został wybrany do POPC. Zatem nie radzę się nią posługiwać.

 

Musisz odnaleźć na stronach Tauronu listę z punktami adresowymi. Podobne coś ma orange na POPC nabór I, II i IV | Orange dla Operatorów (hurt-orange.pl)

 

Dopiero tam się dowiesz, czy faktycznie zostałeś wybrany. Nie zdziw się, że sąsiad ma, a ty nie. To jest projekt unijny, i tak już go robią, bo tak się dla beneficjentów POPC bardziej opłaca. W praktyce to defraudacja publicznych pieniędzy. Powodzenia. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Brak dostępu światłowodu w jednym domu

No to już trochę mi się to wszystko rozjaśniło. Dziękuję za pomoc, będę nękał tauron.