Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bardzo długi czas oczekiwania na podłączenie okablowania światłowodowego


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Bardzo długi czas oczekiwania na podłączenie okablowania światłowodowego

Cześć,

 

Piszę tutaj, bo już nie mam pomysłu kogo zapytać. Sprawa jest tego typu, że w mojej miejscowości za sprawą projektu miał zostać podłączony światłowód. Orange wywiązało się z umowy (już w tamtym roku, czyli w 2022) i wszyscy wokół mają światłowód tylko nie pod moim adresem. Czekam już od sierpnia tamtego roku, na zgodę o podłączenie kabli do mieszkania czy na zgodę na zakończenie inwestycji (nie wiem do końca, ciągle mówią co innego). W moim bloku tego światłowodu nie ma (chociaż inwestycja jest wykonana, tylko wystarczy przeprowadzić i podłączyć kable), natomiast blok obok jest światłowód.

 

Moje pytanie jest następujące, czy ktoś kojarzy temat i może mnie naprowadzić jak długo jeszcze będę czekał i czy w ogóle będę miał ten światłowód?

 

Pozdrawiam

 

___________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Rafał

5 ODPOW. 5

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Bardzo długi czas oczekiwania na podłączenie okablowania światłowodowego

@kespl  może jest jakiś problem na linii operator - administracja/spółdzielnia, może ci drudzy się nie zgadzają/blokują, warto ich dopytać. Aby mogło dojść do podłączenia lokali musi być najpierw wykonane przyłącze do bloku zakończone skrzynką rozdzielczą dystrybucyjną OPP w piwnicy lub na klatce schodowej i od tej skrzynki wtedy można podłączyć indywidualnych odbiorców (poszczególne lokale) w bloku.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Bardzo długi czas oczekiwania na podłączenie okablowania światłowodowego

@slav72 Zgoda mieszkańców była i przyłącze jest zrobione w piwnicy. Pytanie dlaczego blok obok ma od sierpnia tamtego roku, a 20 metrów dalej już problemy i nie mogą rozprowadzić kabli


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12984
  • 53307
  • 619

Bardzo długi czas oczekiwania na podłączenie okablowania światłowodowego

@kespl Kilka pytań:

Czy w piwnicach jest skrzynka oznaczona OPP a w niej światłowód wchodzący rurkami z zewnątrz?

Czy Administracja podpisała zgodę na udostępnienie budynku dla układania instalacji, wydała zgodę na wejście z zewnątrz do budynku i wydała zgodę na wykonanie instalacji w pionach i poziomach (do mieszkań w rurkach czy po zewnątrz po klatce schodowej z wierceniem otworów do mieszkań)?

Czy Orange wykonał okablowanie od piwnicy do mieszkań?

Jaki to adres budynku?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Bardzo długi czas oczekiwania na podłączenie okablowania światłowodowego

@kespl  skoro tak może jest problem z brakiem pionów w bloku lub nie wystarczająco dużo miejsca w istniejących pionach, ogólnie problem z indywidualną instalacją od skrzynki do lokali (wtedy warto dopytać operatora).


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Bardzo długi czas oczekiwania na podłączenie okablowania światłowodowego

@kespl zejdź do piwnicy i zrób zdjęcie tej skrzynki. Następnie rozejrzyj się na klatce schodowej. Na kazdym piętrze lub na co drugim powinna być mała skrzynka z logiem Orange (tzw MSN-ka). Może być ukryta w szachcie jeśli jest. Zobaczymy wtedy co to jest i czy aby napewno z Orange.