Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bardzo brzydkie praktyki orange


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Bardzo brzydkie praktyki orange

Witajcie,

Kilka lat temu na nasze osiedle domków szeregowych, wszedł orange ze swiatłowodem. 3/4 osiedla zostało podpięte. Pozostali będący wtedy (tak jak ja) związani umową z innym dostawcą, nie mogą teraz zostac podpięci gdyż orange nie chce już nam sprzedać usługi!. Nikt z konkurencji nie wejdzie ze swiatłowodem dla 1/4 tortu. Pytanie dlaczego tak sie dzieje? I jak to można załatwić?

 

Orange zadleklarował się do obługi mieszkańców podpisując umowę ze wsólnotą. czy ktoś wie gdzie można to zgłosić?

32 ODPOW. 32

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Bardzo brzydkie praktyki orange

Doprowadzenie przyłącza, a dostarczenie usługi to dwie różne sprawy, choć to drugie zależne od tego pierwszego. Trzeba było wtedy brać przyłącze, a z usługą poczekać.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Bardzo brzydkie praktyki orange

@Bartek27 skoro wspólnota załatwiała światłowód od Orange, to wspólnota powinna też wystąpić o podłączenie pozostałych lokatorów. Teraz samemu będzie pewnie trudno załatwić. Wspólnota powinna mieć kontakt do osób, które zajmowały się światłowodem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 97
  • 3

Bardzo brzydkie praktyki orange

U nas była podobna sytuacja w trakcie pierwszych przyłączen nie każdy chcial zeby ornge robiło przyłącze bo mieli umowy z lokalnym ISP. Loklny ISP się wysypał i ludzie zostali na lodzie z placzem bo nie chcieli, nie m co pisac że to brzydkie praktyki orange bo jak wiesz to jest firma prywatna więc nic nie musi, może chcieć jedynie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Bardzo brzydkie praktyki orange

Przyłacze mam. Uslugi orange nie chce sprzedać. tutaj problemem jest 3m kabla. chodzi o to że orange doprowadził śiwatło do bramy a od bramy idzie po miedzi do kazdej szeregówki oddzielnie. Orange twierdzi że już takiego rozwiązania nie stosuja wiec wiecej kolejnych umów nie podpiszą. zakładając ze numery szeregówek to a,b,c,d itp.  a - ma światło, c- ma swiatło b - czyli ja nie mam 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Bardzo brzydkie praktyki orange

@ketrasaArtur wsólnota nic nie zdziała - już próbowała. Orange pokrył światłowodem 3/4 osiedla  @matt_cobosca dlatego twierdze że to brzydkie praktyki.

 

___________

* Wpis poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Bardzo brzydkie praktyki orange

Nie za bardzo Cię rozumiem. To w końcu wybudowali Wam te kilka lat temu światłowody do budynków czy nie wybudowali. Kable miedziane pewnie mieliście tam od dawna. Tylko sieć miedziana to oddzielna sprawa. Podpisanie umowy a rodzaj medium transmisyjnego to dwie różne rzeczy. Umowę mogą Ci podpisać np na neostradę bo to chodzi po miedzi. Jeśli chcesz internet światłowodowy to musi być wybudowana sieć takowa do bloków. Pytanie dlaczego nie okablowali całego osiedla tylko 3/4? Jak wspólnota wtedy nie chciała to do kogo dziś pretensje ?  


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Bardzo brzydkie praktyki orange


@Bartek27napisał(-a)

zakładając ze numery szeregówek to a,b,c,d itp.  a - ma światło, c- ma swiatło b - czyli ja nie mam 


spytajmy tak: @Bartek27, jaką prędkość internetu od Orange mają sąsiedzi spod a i c?

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Bardzo brzydkie praktyki orange

@marder światłowód jest ale jest dociągnięty do bramy a od bramy (ulica w kształcie litery "U") idzie po miedzi gdyż nas wpaniały developer nie wypuścił światłowodu tylko miedz. wiec od bramy do lokali idzie po miedzi. Wiąze sie to ze stratami pakietów ale umowa to przewiduje wiec ok. Sąsiedzi podpisali umowy na neostrade po czym aneksowali je na śiwatłowód z zaznaczeniem o statach pakietów. W skrzynce orange tej przy bramie montowane były jakies przetworniki* z światła na miedź. Orange już tego rozwiązania nie chce stosować wiec kolejnych umów nie chce podpisać. 3/4 to lokatorzy którym wtedy udało się podpisać umowy z orange. 1/4 lokatorów miała np. lte z polsatu i tak jak ja czekała na koniec umowy aby zmigrować do orange. tylko teraz orange już sie wycofał zostawiajac tą 1/4 w sytuacji bez wyjścia. (nowy dostawca nie wejdzie bo już jest orange a orange nie chce wiecej umów podpisac) i o to mam żal. bo nadgryzli tort i zostawili. Pytanie czy można jeszcze cos z tym zrobić?  


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Bardzo brzydkie praktyki orange

@pirenej straty sięgają 30% ale jest to w umowie którą orange dawał zaznaczone. i godze się z tym rozwiazaniem.