Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd aplikacji ? Czy faktycznie jest L2600.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 84
  • 0

Błąd aplikacji ? Czy faktycznie jest L2600.

Temat przeniesiony z Na kartę do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Witam. Na forum pracownik Orange napisał mi jakie częstotliwości są na ,,moich " nadajnikach.

Ale na weekend robiłem testy ( telefon Galaxy a70 ) i pokazała mi się agregacja.

Nie byłoby nic dziwnego w tym, ale do L800,L1800 i L2100 wskoczyło L2600 gdzie niby nie ma jej na tym nadajniku.

Może ktoś z Orange potwierdzić, że to błąd i nie ma na tym nadajniku L2600.

Grotów Woj lubuskie.

Screenshot_20191019-223006_NetMonster.jpg

 

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Błąd aplikacji ? Czy faktycznie jest L2600.

Ja na Twoim miejscu bym się cieszył, że mam dostęp do 2600. Gwarantuje to szybszą transmisję danych internetowych, pod warunkiem, że jest w miarę silny sygnał. Do nadajników jest trochę, więc możne według pracownika nie powinno być zasięgu.

Często korzystam też ze strony: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=gsm%2Cumts%2Ccdma%2Clte&bands=900%2...

Może pomoże w lokalizacji nadajnikó oraz dostępnych częstotliwości. Co prawda to strona amatorska, ale według mnie bardzo pomocna. Jest również aplikacja na androida, ale niestety nie dostępna w Google Play.

Życzę udanego i owocnego łapania częstotliwości Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Błąd aplikacji ? Czy faktycznie jest L2600.

@adziu82 Jak będziesz miał agregację to wejdź przez kod *#0011# w informacje i zrób screen. Aplikacja, której używasz często pokazuje różne błędy i nie warto się na niej opierać. Użyj tego kodu i pokaż co Ci wskazał sam telefon.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Błąd aplikacji ? Czy faktycznie jest L2600.

@benny_b czy znasz jeszcze jakieś pomocne kody serwisowe?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 84
  • 0

Błąd aplikacji ? Czy faktycznie jest L2600.

@ketrasaArtur  oczywiście, że będę się cieszył z L2600 ale po prostu nie wierzę w nie.

Jest L800, 1800 i 2100, ale jak pytałem o L2600 to nie ma planów.

Więc byłem prawo przekonany, że to błąd.

Ale wolę dopytać.

Dzięki za kod @benny_b , chciałem zrobić speed testa gdzie agreguje 4 częstotliwości, ale L2600 od razu uciekam 

Zresztą widać moc sygnału. 

Przy tych trzech pasmach, nawet pod 60Mb/s ale podejrzewam,że L800 nic nie wnosi.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Błąd aplikacji ? Czy faktycznie jest L2600.

@ketrasaArturNie mam, ale polecam zainstalować Netmonitor i wchodząc w opcję "Phone info" da się wybrać z jakiej technologii ma korzystać telefon np. LTE only jeśli wiemy że mamy wszędzie dostęp do LTE i korzystamy z VoLTE - ja np. mam wymuszone LTE/WCDMA, żeby telefon nie wpadł mi w 2G przypadkiem. Kiedyś były lepsze kody, ale zablokowali je w nowszych modelach i od kilku lat nie działa np. wybór konkretnego pasma czy możliwość włączenia/wyłączenia HD Voice, które dziś jest już czymś bardziej niż standard. Zresztą w tym kodzie, który podałem można też sprawdzić czy nasz nadajnik ma MIMO 4x4 przy odpowiedniej mocy i oczywiście podłączeniu pod L2600, bo L1800 i L2100 mają MIMO4x4 tylko w Warszawie i to nie wszystkie stacje jeszcze.
@adziu82mi agregowało kiedyś L2600 nawet z -140 dBm 🙂 oczywiście użytek z tego sygnału żaden, ale sieć agregowała go - ważne że nie na pierwszym miejscu. Jak możesz to z ciekawości wrzuć screena jak się pasma agregują z tego kodu, który podałem.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 47
  • 84
  • 0

Błąd aplikacji ? Czy faktycznie jest L2600.

@benny_b  na pewno sprawdzę z ciekawości.

Ale na weekend, jestem teraz 5 dni poza domem. 

Testuję i Orange i Play, z około 40 Mb/s w Orange internet spadł mi do 20-25 Mb/s i to nawet nie wiem kiedy.

Ruter ZTE 283+ bez agregacji i bez L2100.

Na antenie atk 10 L800 odbieram L1800.

I ruter i antena bu się zdała do wymiany po prawie 4 latach pięknego użytkowania.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 710

Błąd aplikacji ? Czy faktycznie jest L2600.

@benny_b dziękuję za informacje. Zainstaluję i przetestuje w swojej okolicy.