Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Agregacja problem Sokołów Podlaski


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 24
  • 0

Agregacja problem Sokołów Podlaski

Orange (26003) ID: 82040 (N!)
Sokołów Podlaski, al. 550-lecia 10 (maszt T-Mobile)

 

Do niedawna  bandy 7+3 działały perfekcyjnie. Antena na dachu (mikrotik SXT LTE6), sygnały idealne, SINR 20-25, net prędkości ponad 100 i pingi wzorcowe, stałe itd. Od jakiegoś czasu (nie wiem, 3-4 tygodnie) jest problem z agregacją na tym nadajniku. Agreguje tylko 1+20 i 3+20. Podmieniłem antenę na zupełnie nową, nic to nie daje, ta sama antena w innej lokalizacji działa (agreguje 7+3) dobrze. Soft na mikrotiku najnowszy, bez znaczenia czy w wersji "stable" czy "RC". Da się coś z tym zrobić?

32 ODPOW. 32

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Agregacja problem Sokołów Podlaski

@magikserwis A czy jest 7+20? U mnie z 1 nie agreguje w T-Mobile.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Agregacja problem Sokołów Podlaski

@magikserwis Może być awaria nadajnika, zakłócenia lub modernizacja i czasowo zostało pozmieniane.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 24
  • 0

Agregacja problem Sokołów Podlaski

Tak 7+20 jest. Ale to niewiele zmienia w wydajności, bo najbardziej wydajny jest 7+3. Dodam tylko, że razem z problemem agregacji, był również problem ze stałym adresem IP (mam wykupiony publiczny), nie mogłem się dostać do urządzenia z zewnątrz. Po wczorajszych problemach z prądem, IP wrócił (być może coś się zresetowało), ale agregacji z B7 nadal brak.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 24
  • 0

Agregacja problem Sokołów Podlaski

Czy ktoś z Orange może zdalnie spojrzeć na tego BTS'a co jest z nim nie tak?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Agregacja problem Sokołów Podlaski

@magikserwis na forum są głównie użytkownicy tacy jak Ty, więc z użytkowników nikt nie ma wglądu na pracę nadajnika. Trzeba zrobić zgłoszenie na infolinii, czacie. Konsultant przekaże sprawę do odpowiedniego działu.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 24
  • 0

Agregacja problem Sokołów Podlaski

Ok rozumiem. Bo sądziłem, że jest inaczej i ktoś na to zerknie. Spróbuję na tym czacie, dam znać co i jak.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Agregacja problem Sokołów Podlaski

@magikserwis nadajnik jest zakłócany, ktoś pewnie zastosował sobie wzmacniacz i tym samy pogorszył prawidłową pracę tego nadajnika. Czas rozwiązania sprawy nie jest określony. Technicy wraz z UKE pracują nad rozwiązaniem problemu. Największy problem jest z pasmem LTE 2100 MHz. Najgorzej, że ten nadajnik pokrywa spory teren od strony północno-zachodniej. Być może w tam tej okolicy ktoś ma słaby zasięg i postanowił użyć wzmacniacza.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 24
  • 0

Agregacja problem Sokołów Podlaski

Aha ok rozumiem dzięki. Jest jakiś sposób w domowych warunkach znaleźć taki wzmacniacz? Z pomocą laptopa i/lub routera z wymuszoną daną częstotliwością? Która konkretnie częstotliwość jest zakłócana 1800Mhz?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Agregacja problem Sokołów Podlaski

@magikserwis zwykłego zjadacza chleba nie stać na sprzęt do namierzenia. To są drogie urządzenia. Największe zakłócenia są na paśmie LTE 2100 MHz,  LTE 800 MHz powinno działać prawidłowo  ale też mogą wystąpić utrudnienia. Nie jest zakładane LTE 2600 MHz, ale ma najmniejszy zasięg. Z tego co się dowiedziałem na tym nadajniku nie ma uruchomionego pasma LTE 1800 MHz.