Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 18
  • 1

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Przepraszam za bardzo nie zrozumiałem. Czyli w ramach POPC Orange robi przyłącza czyli, że przed każdą posesją będzie studzienka telekomunikacyjna? Czym jest w praktyce te przyłącze? Oraz tych co chcą będzie od razu podłączać, czyli domki do tych przyłączy a tych co nie chcą to będą mieć tylko przed posesją studzienkę?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Trochę to skomplikowane. Co będzie u Ciebie - trzeba by mieć dostęp do szczegółów których ja w internecie nie znalazłem. Może zakończyć się na studzience lub słupie przy posesji.
Jeśli chodzi o gniazdko, zazwyczaj Orange robi instalacje dla zainteresowanych dalej (tych co chcą internet na teraz). Ale teoretycznie inny operator może zainteresować się korzystaniem z łącz - wtedy może nie być pełne ffth lub coś pośredniego.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Możesz zobaczyć czy w ogóle sieć telekomunikacyjna może być prowadzona drogą napowietrzną - my u siebie w planach miejscowych nakazujemy jej prowadzenie jako skanalizowanej. Wtedy operator nie uzyska stosownego pozwolenia, jeśli jego zamierzenie nie będzie zgodne z planem miejscowym, o ile takowy oczywiście istnieje na danym terenie.
Dzisiaj już słupy rzadko się stosuje, tym bardziej że nie trzeba rozbierać chodników jeśli oczywiście mnogość innych instalacji podziemnych nie przekreśla robienia korytarzy technologicznych drogą bez naruszania konstrukcji chodnika czy asfaltu.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 18
  • 1

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Z tego co sprawdziłem na stronie http://architektura.um.warszawa.pl/plany-miejscowe to dla mojej ulicy i okolicy takiego planu nie ma. Na dodatkowe słupy nie ma za bardzo miejsca, chyba że by przekonali mieszkańców na prywatnych posesjach po wycięciu roślin na postawienie słupów  i aby kable mogły zwisać między nimi :). A jak się robi korytarze technologiczne bez naruszania chodników i asfaltu? U mnie ulica wygląda tak: asfalt, cienki chodnik 1,3-1,4 m, płot jakiejś posesji. Co 25-30m słup oświetleniowy w małym zagłębieniu na 1-2 kosze na śmieci lub samo mniejsze zagłębienie bez słupa oświetleniowego na jednej kosz.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

A ulica nie jest przewidziana do jakiegoś remontu?

A jak macie dostarczany prąd? nie ma tam słupów energetycznych?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 18
  • 1

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Niby jakiś remont/budowa ma być ale chyba 2 lata (lub 3) temu została przełożona na 2021 rok.

Kable energetyczne idą pod ziemią.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

A tamtędy nie ma miejsca by dołożyć światłowód?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 18
  • 1

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Hmm te kable były kładzione 40 - 50 lat temu, nie wiem czy wtedy kładli w jakiś rurach/osłonkach. Nawet jak w rurze to nie wiem jakby mieli się do nich dostać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Pytanie czy ulica ma docelowe szerokości (obstawiam, że nie), ale może nie będę tego bardziej utrudniał i rozbierał na części pierwsze. Operator sam nie może postawić słupa na prywatnej działce. A korytarze technologiczne, czyli najzwyklejsze rurki, przeciski itp. można robić za pomocą takiej fajnej maszyny, która drąży tunel i wtłacza osłonę, a potem inna odpowiednie kable. Dzisiaj są na to najróżniejsze metody. Tak często postępuje się też z kablami elektroenergetycznymi.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

ja też czekam na wykonanie chociażby przyłącza na mojej ulicy. Narazie POPC ma skończyć się w sierpniu tego roku i dotyczy ulicy "głównej". Poza tym z trzech stron są światłowody lokalnego ISP, który zresztą świadczy usługi dla Orange (BSA) ale mojej ulicy nie okablują bo ma "cienkie latarnie" ja mieszkam w obszarze "zielonym", obszar żółty to część gdzie usługi orange są świadczone przez ISP (BSA) a obszar różowy to projekt POPC (częściowo zajęty już przez lokalnego ISP). Miasto Zabrze. Mapa zawężona do najbliższej "problematycznej" okolicy (wszędzie dookoła są światłowody różnych firm.Bez tytułu.png