Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - wniosek o dorejonizowanie - kontakt

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 54
  • 0

Światłowód - wniosek o dorejonizowanie - kontakt

Witam wszystkich.

 

Jak złożyłem wniosek o dorejonizowanie, mam numer zgłoszenia, to gdzie mogę zwrócić się z prośbą o informację na temat przebiegu zgłoszenia, ewentualnych przyczyn odrzucenia, czy też pozytywnego rozpatrzenia? Jakiś adres mailowy? Na chat nie mogą mi żadnych informacji udzielić bo nie mają dostępu do takich danych, jak dzwonię na infolinię to zero konkretów, każą czekać aż ktoś się do mnie odezwie 😞

 

________________
* Przeniesiono z Internet domowy– moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Światłowód - wniosek o dorejonizowanie - kontakt

@Slym Sytuacja nie jest beznadziejna. Skoro przyjęli zgłoszenie, to znaczy, że jest szansa. Może się dogadają z Nexerą z pozycji operatora. Nie pozostaje nic innego jak czekać. To naprawdę może długo nie potrwać, bo zakres prac jest prosty do wykonania i spełnia wymogi dorejonizowania przez Nexerę.

Warto, abyś zorientował się w pozwoleniach podwieszenia kabla nad innymi działkami jeśli zachodzi taka konieczność (na mapie nie widzę słupów) i zdobył je informując o tym Nexerę. To ułatwi sprawę

Pamiętaj, że długość podwieszki nie może przekraczać 50m w linii prostej i nie może być przeszkód na drodze (drzewa, inne budynki itp)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Światłowód - wniosek o dorejonizowanie - kontakt

@Slym Niestety nie ma żadnego kontaktu bezpośredniego do działu inwestycji Orange. Jeśli napisałeś pismo, masz nr sprawy, to trzeba czekać na info. Możesz ponownie pisać z prośbą o określenie szacunkowe wykonania inwestycji, ale mogą nie odpowiedzieć wprost..

Podaj adres ogólny, może coś wygrzebiemy dodatkowych informacji. Pocieszę Cię jednak, że jeśli spełniasz wymogi dotyczące dorejonizowania, a warunki nie wymagają rozbudowy OPP (punkt dostępowy) , to przybliżony czas do zrealizowania wynosi około miesiąca (zgodnie z odpowiedzią na AMA ) 

Poczytaj AMA - dostępność światłowodu – Strona 6 - Nasz Orange


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 54
  • 0

Światłowód - wniosek o dorejonizowanie - kontakt

Dzięki za odpowiedź.

Generalnie chodzi o to, że w mojej miejscowości Nexera skończyła podłączać światło, wszyscy dookoła już korzystają ze światłowodu, a jako że mojego budynku jeszcze nie było gdy powstał projekt POPC to oczywiście zostałem pominięty. Obecnie jak kontaktowałem się z nexerą, to oni twierdzą że nie mogą mnie podłączyć bo jestem w drugiej linii zabudowy i światłowód nie będzie działał prawidłowo (dokładnie taką od nich informację dostałem). Słup z mufą znajduje się tam gdzie zaznaczyłem czarnym punktem, dokładnie 24 metry od mojego budynku, działki moje, żadnych przeszkód po drodze, nie rozumiem czemu nie chcą mnie podłączyć 😞

 

Nexera.jpg

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Światłowód - wniosek o dorejonizowanie - kontakt

@Slym Projekt POPC ma w założeniach dopuszczenie zamiany 15% adresów objętych planem rozbudowy. Może więc dołączyć Twój bez problemu. Jeśli sąsiad ma (widzę na mapie), to i Twój może się załapać.

Określ tylko jak przebiega instalacja? Czy biegnie po słupach i do budynków podwieszkami, czy jest wkopywana do ziemi (większy problem, bo wiąże się to z ustaleniami i uzgodnieniami dokumentacji i projektów)? Zawsze możesz powiedzieć, że do granicy działki zakopiesz odpowiednio wskazaną rurę z zapasem, co ułatwi instalację. Kombinuj...my podpowiemy co i jak


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 54
  • 0

Światłowód - wniosek o dorejonizowanie - kontakt

Wszystko leci po słupach elektrycznych napowietrznie, do budynków oznaczonych w gminie jako wielorodzinne doprowadzili (Nexera) od razu i zrobili "mufę" na budynku, do jednorodzonych podłączają już monterzy operatorów końcowych bezpośrednio z muf na słupach, ostatnio dla sąsiada właśnie podłączyli bez problemu, nie dość że kabel idzie na odległość około 30 metrów, to przechodzi jeszcze przez drogę krajową - u niego problemu nie było, a u mnie jest 😕 Liczę właśnie że Orange mi w tej kwestii jakoś pomoże, bo z Nexerą rozmowa jest bardzo ciężka.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Światłowód - wniosek o dorejonizowanie - kontakt

@Slym Sytuacja nie jest beznadziejna. Skoro przyjęli zgłoszenie, to znaczy, że jest szansa. Może się dogadają z Nexerą z pozycji operatora. Nie pozostaje nic innego jak czekać. To naprawdę może długo nie potrwać, bo zakres prac jest prosty do wykonania i spełnia wymogi dorejonizowania przez Nexerę.

Warto, abyś zorientował się w pozwoleniach podwieszenia kabla nad innymi działkami jeśli zachodzi taka konieczność (na mapie nie widzę słupów) i zdobył je informując o tym Nexerę. To ułatwi sprawę

Pamiętaj, że długość podwieszki nie może przekraczać 50m w linii prostej i nie może być przeszkód na drodze (drzewa, inne budynki itp)


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 54
  • 0

Światłowód - wniosek o dorejonizowanie - kontakt

Wszystkie zgody są (jak je podpisywałem to byłem zapewniany że światłowód będzie i u mnie), z resztą działki są moje i tak, w ogóle cały czas trułem Nexerze żeby o mnie nie zapomnieli, nawet kierownik budowy firmy podwykonawczej, która robiła całą instalację w mojej miejscowość, sam mi wysłał mapkę że bez problemu można mnie podłączyć, wszystko tylko leży w kwestii Nexery, a z samą Nexerą ciężko się porozumieć jakkolwiek, na maile odpisują po około 2-3 tygodniach 😞 Trudno, będę czekał na rozwój sytuacji 🙂

 

Pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Światłowód - wniosek o dorejonizowanie - kontakt

@Slym W aspekcie tych informacji bym się zdziwił jakby nie zatwierdzili dorejonizowania. Trzymam kciuki, informuj i postępach.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód - wniosek o dorejonizowanie - kontakt


@Slymnapisał(-a)

Wszystkie zgody są (jak je podpisywałem to byłem zapewniany że światłowód będzie i u mnie), z resztą działki są moje i tak, w ogóle cały czas trułem Nexerze żeby o mnie nie zapomnieli, nawet kierownik budowy firmy podwykonawczej, która robiła całą instalację w mojej miejscowość, sam mi wysłał mapkę że bez problemu można mnie podłączyć, wszystko tylko leży w kwestii Nexery, 


Jak nie miał Cię na liście do realizacji to nie mógł wykonać. A projekt Nexery pewnie wykonano zanim się do nich zgłosiłeś. Teraz to już tylko ich dobra wola. Mogą Cię podłączyć ale nie muszą. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 54
  • 0

Światłowód - wniosek o dorejonizowanie - kontakt

No dokładnie tak było, projekt powstał jak domu nie było, ale zanim budowa w ogóle ruszyła itd, to trwało to bardzo długo, już wtedy interweniowałem gdzie się dało, ale Nexera ciągle mnie zbywała że mam czekać aż do końca budowy i wtedy pewnie mnie przyłączą. Budowa w końcu po kilku latach się zakończyła a Nexera teraz się wypina, zrozumiałbym gdyby były jakieś przeszkody w podłączeniu mnie, ale to dosłownie 24 metry po linii prostej, żadnych przeszkód po drodze, działki moje 😕