Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w przylegającym domu, podłączenie Bydgoszcz


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Światłowód w przylegającym domu, podłączenie Bydgoszcz

Mieszkam w domu jednorodzinnym, do którego doprowadzona jest neostrada. Sąsiad z tej samej studzienki ma doprowadzony światłowód. Niestety nie jestem w stanie znaleźć żadnego sposobu, żeby dowiedzieć się, co trzeba zrobić żeby mi te 15 metrów światłowodu ze studzienki przeprowadzić istniejącym kanałem do budynku. Dzwoniłem, pisałem listy i maile, wypełniałem deklaracje. Raz nawet przyjechali monterzy z modemem, ale oni działają tylko jak kabel dociągnięty jest już do domu. Zalatuje to absurdem, ale chętnie zapłacę instalatorowi prywatnie za podłączenie mi tej "ostatniej mili" i zaznaczenie adresu jako dostępnego dla usługi w Orange. Będę wdzięczy za kontakt lub porady jeśli ktoś wie jak można działać w takiej sytuacji.

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13352
  • 54749
  • 647

Światłowód w przylegającym domu, podłączenie Bydgoszcz

@heaths  a co piszą na https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

Wpisz adres sąsiada, aby się dowiedzieć czy i skąd ma FTTH. Trzeba ustalić z jakiego projektu wykonana jest instalacja i przyłącza sąsiadów. Czy ze środków własnych Orange czy projektu unijnego POPC. https://www.orange.pl/view/popc


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Światłowód w przylegającym domu, podłączenie Bydgoszcz

@agat13  z tego co wiem to Bydgoszcz nie była realizowana z POPC, tylko środkami własnymi Orange i na niektórych osiedlach lokalni dostawcy oraz UPC, Vectra, Netia.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Światłowód w przylegającym domu, podłączenie Bydgoszcz

mapazasiegu pokazuje tylko:

heaths_0-1638174581103.png

 

Z tego co wiem od sąsiada Orange odezwało się do niego w związku z pozwoleniem na budowę, które uzyskał jakiś czas temu i wtedy w czasie budowy podłączyli go do studzienki. Mi czachę rozsadza fakt, że po stronie Orange nie da się uzyskać żadnych informacji. Totalna ściana BOK. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13352
  • 54749
  • 647

Światłowód w przylegającym domu, podłączenie Bydgoszcz

@heaths Sądząc po dostępnej prędkości, Orange nie jest właścicielem tej sieci. Przypuszczam, że inny operator budował infrastrukturę, a Orange tylko ma podpisaną umowę na podłączanie po niej usług. Dlatego monterzy nie mogli nic z tym zrobić, bo nie mogą grzebać w "obcej" sieci. Zapytaj sąsiada jaka firma mu układała kabel i do niej się zwróć o podłączenie kabla pod usługę Orange (lub nie określaj skąd weźmiesz później net-politycznie będzie)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Światłowód w przylegającym domu, podłączenie Bydgoszcz

Właścicielem sieci w jego przypadku jest jednak Orange:

 

heaths_0-1638176682210.png

W okolicy jest też Exatel, więc dane mówią raczej o operatorze sieci przynajmniej tak to wygląda 😕


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 100
  • 0

Światłowód w przylegającym domu, podłączenie Bydgoszcz

Wpisz tutaj swój i jego adres i kogo masz wypisanego tutaj UKE 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Światłowód w przylegającym domu, podłączenie Bydgoszcz


@heathsnapisał(-a)

Właścicielem sieci w jego przypadku jest jednak Orange:

 

heaths_0-1638176682210.png

W okolicy jest też Exatel, więc dane mówią raczej o operatorze sieci przynajmniej tak to wygląda 😕


@heaths  tak przy okazji, jaka dzielnica/osiedle/ulica?