Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w mojej miejscowości - powiat radomski

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 0
  • 4
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości - powiat radomski

W powiecie radomskim mieszkańcy wielu miejscowości zostaną podłączeni do światłowodu (z możliwością wybrania od jakiej firmy chcemy światłowód, nie wiem jak to lepiej obrać w słowa haha).

Zainteresowało mnie jedno zdanie:

,,Pierwszym etapem realizacji inwestycji będzie pozyskiwanie od właścicieli nieruchomości zgód na wybudowanie infrastruktury światłowodowej''

Co to oznacza? Jeśli światłowód ma iść np. ,,po słupach'' to jeśli sąsiad nie podpiszę zgody to on nie będzie miał światłowodu tylko? Czy inni też będą na tym cierpieć?

 

 

 

____________________

*Temat przeniesiony z działu O społeczności - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Światłowód w mojej miejscowości

@Patryssiek zależy jak są rozmieszczone słupy. Czy idą przez działki, czy między płotem drogą. Nawet niech nad kawałkiem działki (zahacza sam róg działki)będzie wisiał światłowód, to musi być pozwolenie właściciela działki. W przypadku, jak słupy stoją między płotem, a drogą, takie pozwolenia nie są wymagane, chyba, że będą do tego celu używane słupy energetyczne, to już kwestia do gadania się z zakładem energetycznym.

Zakładając najgorszy scenariusz,tak przez jednego sąsiada, który nie zgodzi się na puszczenie światłowodu, inwestycja może być opóźniona i niepotrzebnie zostaną podniesione koszty.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Światłowód w mojej miejscowości

@Patryssiek zależy jak są rozmieszczone słupy. Czy idą przez działki, czy między płotem drogą. Nawet niech nad kawałkiem działki (zahacza sam róg działki)będzie wisiał światłowód, to musi być pozwolenie właściciela działki. W przypadku, jak słupy stoją między płotem, a drogą, takie pozwolenia nie są wymagane, chyba, że będą do tego celu używane słupy energetyczne, to już kwestia do gadania się z zakładem energetycznym.

Zakładając najgorszy scenariusz,tak przez jednego sąsiada, który nie zgodzi się na puszczenie światłowodu, inwestycja może być opóźniona i niepotrzebnie zostaną podniesione koszty.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód w mojej miejscowości

@Patryssiek odpowiem Ci innym cytatem z innego artykulu.

"Budowa sieci wymaga pozyskania zgód od właścicieli nieruchomości na poprowadzenie sieci światłowodowej na słupach niskiego napięcia, znajdujących na posesjach prywatnych lub w przypadku braku takiej możliwości poprowadzenie światłowodu w ziemi."

Brak jednego czy drugiego zgody z pewnoscia na wstrzyma inwestycji, ale koszty beda rosly. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 0
  • 4
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Jest to projekt finansowy z funduszy państwowych, zasady mogą być chyba trochę inne?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód w mojej miejscowości - powiat radomski

Co masz na mysli mowiac ze beda inne zasady? To ze pieniadze sa panstwowe nie znaczy ze moga bez pozwolenia wejsc do kogos na dzialke i mu kable wieszac albo rowy kopac.