Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - pominięci


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Światłowód - pominięci

Dzień dobry,

2 miesiące już poszukuje jakiekolwiek pomocy w sprawie pominięcia mojego domu na linii światłowodu.

Sprawa wygląda tak na mapce zasięgu światłowodu, że na całej naszej długiej ulicy tylko ja i jeden z losowych sąsiadów jesteśmy poza zasięgiem, mimo że nasze domki niczym nie różnią się od pozostałych domków na linii.

Dodam jeszcze, że przez nasze prywatne tereny idzie ta nić światłowodu i nawet, gdy prosiłam o plan by nie uszkodzić kabla podczas kopania nikt nie raczył się ze mną skontaktować.

Od konsultantów Orange, ciągle słyszę że nie wiedzą jak pomóc, oni widzą tylko mapę, więc ostatecznie każdą wsadzać listy w kopertę, odstać godzinę w kolejce na pocztę, naklejać znaczek i słać do centrum Warszawy. Szkoda, że gołębia pocztowego nie każą słać...może obawiają się, że covid przyniesie...

Po ponad miesiącu po takim liście zadzwonił Pan "sprawdzić czy jesteśmy w zasięgu" z informacją, że nie jesteśmy co wnioskuj na podstawie mapy zasięgu i mimo, że sam jako kolejna osoba z Orange zauważył, iż jest to jakiś "błąd", ale nie potrafi nikt nam pomóc. I nikt nigdy tego nie naprawi jeśli sami się tym nie zajmiemy.

BARDZO MI ZALEŻY na tym światłowodzie. Czasem to chodzą mi po głowie myśli, że powinnam pobawić się w Kargula i przeciąć ten cholerny kabel (w końcu na ogródku kopać mi można, a powiadamiałam Orange że zamierzam i nikogo to nie obeszło) i wtedy może by ktoś wreszcie się zainteresował naszą sprawą. Sąsiad mówi, że poda to do sądu, że linia położona a nikt za dzierżawę nie płaci. Nikt się nie kłócił, bo mieliśmy nadzieje że może kiedyś z tego światłowodu skorzystamy, ale widać że nie...

Gmina umywa ręce, że ma z wyznaczaniem nr posiadłości cokolwiek wspólnego, także BŁAGAMY o pomoc. O ludzkie podeście do sprawy i wskazanie kontaktu do kogoś kto sprawą się zajmie, a nie tylko po raz kolejny uświadomi mnie, że nie ma nas na mapie.


Pozdrawiamy serdecznie,
Monika

 

______________

* Temat przeniesiony z kategorii Internet domowy - Moderator Wiktor

32 ODPOW. 32

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Światłowód - pominięci

A jest kabel przy posesji? Zaznaczony? Coś tam wystaje ? Jakiś wstążka do ogrodzenia że w tym miejscu jest? Budynek jest bardziej oddalony od innych ? Kiedy była inwestycja ?
Kontaktu raczej nie uzyskasz do kogoś kto jest decyzyjny.

Co masz po wpisaniu adresu:

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

tylko zaznacz planowana rozbudowa (POPC).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Światłowód - pominięci

Kabel, to nie jest przy posesji a na posesji (to inna sprawa, że za dzierżawę nic nie płacą, planów nie zostawili, więc strach kopać). Sytuacja zasięgu wygląda jak na załączonej mapce. Mój domek totalnie niczym nie różni się od domków z prawej ani lewej. Na słupie siedzieli, stojak zamontowali,  ale skrzynki nie zostawili. U wszystkich innych sąsiadów skrzynka jest... Kurcze, zabrali sobie na handel na boku, czy jak ? 😕 Na wiosne monetrzy byli, ba! nawet żeśmy im miejsce autem robili... Sąsiedzi już mogą zamawiać usługę przynajmniej 2 msc.

Sąsiedzi są na tych planach z światłowodem, mój numerek nie 😕 I nigdy nie będzie bo przecież inwestycje na tej linii zakończyli 😞


swiatlowod.png


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Światłowód - pominięci

Na posesji to jest inny kabel, nie ten do którego trzeba się wpiąć. Tu trzeba od tego słupa lecieć.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Światłowód - pominięci

Tak czy siak, sąsiedzi mają z prawej i z lewej, a na moim słupie skrzynki nie zamontowali to i nie ma mnie na mapie. Sąsiadów 2 domki dalej też nie ma, też nie ma na słupie skrzynki ALE, oni mają wspólny słup telefoniczny z sąsiadami, którzy mają skrzynkę 😕 Nie wiem czy to coś dla nich zmienia. Ja jestem na skraju załamania 😞 Ten kabel pod ziemią to jak kładli to mówili, że to światłowód.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Światłowód - pominięci

to było robione z programu popc?

ogólnie raczej się nie nastawiaj, przejrzyj sobie to forum, tutaj są dziesiątki jak nie setki jeszcze bardziej kuriozalnych historii, niektórzy bujają się z tym lata i nic nie są w stanie uzyskać.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Światłowód - pominięci

Kuriozum, że nie ma jak dotrzeć do osób odpowiedzialnych za te kawałki inwestycji. Nikt nic nie wie. Akurat pech chciał, że na mnie wypadło, gdzie to ja namawiałam sąsiadów na zgłaszanie się przez stronę z chęcią...teraz już tego formularza nie widzę 😕 Ktoś wie gdzie on jest? ... Tracę już nadzieję 😞 Pewnie przejdę do konkurencji na LTE tylko tam boje się, że limity szybko przekroczę ... ale czy może być gorzej na LTE po pakiecie niż na neo? 😉


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Światłowód - pominięci

@MonikaBL Nie wiesz jak jest, twój Adres - Warszawa Ul. Patriotów, był robiony z POPC - Orange nie może w przeciągu 2-5 lat podłączać adresów nie wpisanych w projekcie, Wysyłam w załączniku adresy. Jeśli twój adres jest a go nie podłączą - to Orange'owi mogą cofnąć dofinasowanie


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód - pominięci

MonikaBL ---- Tak chaotycznie piszesz że nic z tego nie wiadomo. Przede wszystkim o jakim adresie mówimy ? Sprawdź czy jest na liście którą kolega powyżej podał. Jeśli jest to nikt Cię nie pominął. Druga sprawa o jakim kablu na swojej działce mówisz ? Chcesz powiedzieć że teraz bez twojej zgody goście weszli na Twoją działkę i zaczęli kopać pod światłowód ? A jeśli udzieliłaś zgody to trzeba było poprosić o projekt i sprawdzić co jest budowane i do kogo. Jeśli Twój dom nie był na projekcie należało poprosić o dodanie go bo inaczej nie pozwolisz na prowadzenie kabla po swoim terenie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Światłowód - pominięci

Nie ma mnie na liście. Gdyż jak się dowiedziałam, ktoś z niewiadomych powodów w 2015 uznał, że sąsiedzi technicznie mogą mieć 300+, a mój domek nie.


Kabel nie był kopany teraz tylko wiele, wiele lat temu, wtedy niewiele ktokolwiek miał do powiedzenia. Wszyscy w sąsiedztwie liczyliśmy, że kiedyś z tego będzie dla nas korzyść taka, że sami będziemy mogli z niego skorzystać. Także wszyscy się zgadzali (na gębę i wpuścili ekipy). Za to do planów zwykły obywatel nie ma dostępu, co się okazało wiele lat później, gdy przyszło do podłączania kanalizacji do naszych domków i pojawił się niezły problem.