Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1jeżeli nie wpuści na swoja działkę gdzie stoi słup to nikt nie będzie się nad takim przypadkiem zastanawiał. nie zostawia tez pewnie na słupie  kabla gdzieś przed jej działka. po prostu adres wykreślą i tyle w temacie. czy maja jakiś w takim razie adres rezerwowy?
liczy się punkt wiec zamiast tego adresu będą musieli wybudować gdzies indziej.
skoro Twój adres jest ujęty to on nie wskoczy w to miejsce po przecież jest ujęty i czeka tylko na realizacje 😋
to co tutaj pisze to są moje przypuszczenia wiec równie dobrze mogę się kompletnie mylić..

z jakiego Jesteś województwa?
jezeli date podajesz na koniec 2023 to pewnie jest to pula adresów z popc IV


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

No małopolska gmina Jodłownik. No właśnie z tego co widać nie mieli chyba rezerwowych adresów z poprzedniej tury a chyba im zostały wolne terminy w tym roku więc wylosowali kilka adresów z  POPC IV. Tak by to wyglądało bo panowie wspomnieli o losowaniu. Też tak myślę, że jak fizycznie nie będą mogli nic zrobić u pani to inny adres wybudują. Pytanie moje jednak brzmi czy da się na to jakoś wpłynąć, żeby to był mój adres


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1  to nie totolotek aby losować. orange juz w tym roku realizuje adresy z popc IV.
https://www.hurt-orange.pl/wp-content/uploads/2021/07/lista-punktow-adresowych-IV-konkurs-POPC.xlsx?...  jest na tej liscie Twoj adres i starszej pani?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Przekazuje to co panowie powiedzieli tacie bo akurat on z nimi gadał. Tak to nazwali "losowanie". . i tak na tej liście są oba adresy.Według UKE wyszukiwarki oba adresy są termin realizacji 2023-11 dlatego tak pisałem POPC IV wlasnie jest okreslony tą data i w salonie orange tez mi mowili kiedyś ze 2023/24  popc 4 bedzie realizowany. A ta lista co podałeś jest z adresami POPC IV całej listy czy jakaś lista wyodrębniona z listy adresów POPC IV? Kiedyś widziałem listę  popcIV z wieksza lista adresow..nie słyszałem zeby popc IV mieli wczesniej realizować. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 Już Ci wytłumaczyłem jak to się odbywa. Z tego co piszesz wynika że jest słup który stoi w pasie drogi i z niego będzie zasilony twój dom i sąsiadki. Jeśli obydwa adresy są w bazie POPC to monterzy przygotują zapas kabla dla sąsiadki i dla ciebie i będzie on wisiał na tym słupie. Podłączenie do domu nastąpi dopiero jak pójdziesz do salonu i zamówisz usługę. Nikt tu niczego nie losuje bo obydwa adresy są przygotowane pod inwestycję światłowodową. Na tym etapie monter fizycznie nie będzie przewieszał kabla ze słupa do domu. Czy to jest jasne?   


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@marder  z tego co pisze @Emill1  to zapas chcą zostawić na słupie który stoi na działce prywatnej a nie w pasie drogowym gminy/miasta. w takim przypadku nie wydaje mi sie aby zapas zostawiali na pierwszym dostępnym słupie przed działka klienta.
jeżeli klient nie wpuści na działkę na której stoi słup to co wtedy?
myślę ze adres wytną i po temacie. nikt nie będzie się szarpał i na sile uszczęśliwiał światłowodem 😁


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@PARANOJA Słupy generalnie są ustawiane w pasie drogi a nie u prywatnych właścicieli bo nikt nie będzie się szarpał z właścicielem czy może wejść na posesję bo coś trzeba zrobić, albo gdy jest awaria. A jeśli jest to słup końcowy i faktycznie stoi u sąsiadki to muszą mieć jej zgodę na prowadzenie tamtędy kabla i do nie i do kolegi @Emill1  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@marder nie w pasie drogi tylko na moim polu.. Chyba się nie orientujesz gdzie słupy stoją na wsiach. Dokładnie to od mostka- czytaj drogi wjazdowej do domu w połowie drogi stoi słup. Z sąsiedniego pola idzie. Potem do mnie i znów na drugą stronę po której jest sąsiadka. Jest bliżej słup po jej stronie drogi ale podobno jakiś problem jest i tamtędy nie mogą pociągnąć. Wiem że na tym etapie do domu nie będzie i o tym zupełnie nie myślałem. Co do tych awarii itd owszem panowie dali jakas kartke ktora tata mial podpisać ze zgadza sie na poprowadzenie przez naszą działkę światłowodu do tej pani i pisało tam też o możliwym dostępie do słupa przy serwisowaniu. Dobra moze jakos to podsumujmy: Czyli zostawią zapas u mnie na słupie połączą to spliterem potem dalej pociągną do słupa u sąsiadki. I to jest koniec. a to czy sąsiadka wpusci ich na swoja działkę czy nie tym się nie powinnem przejmować bo jak zakoncza robote u mnie na słupie to  po jakimś tam czasie można zamawiać światłowód?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 Jak nie dałeś mapki to jest takie właśnie pisanie. Musimy zgadywać co gdzie się znajduje i po której stronie. 

Tak. Przygotują kable na słupach a później będzie odbiór techniczny. Jeśli wszystko będzie ok to Operator zacznie świadczyć usługi i będziesz mógł zamówić sobie światłowód do domu. Monter przyjedzie i przewiesi przygotowany wcześniej zapas do Twojego domu. Możesz już pomyśleć gdzie chcesz mieć gniazdko optyczne w domu.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Dopytalem tatę i zrobiłem mapkę. Po lewej stronie słup na mojej działce prądowy  po prawej stronie na wysokości mojego słupa słup u sąsiada telekomunikacyjny i z niego pójdzie do słupa u mnie a potem do tego słupa prądowego obok tamtego słupa i potem w dół do sąsiadki do słupa u niej.

IMG20211025171935.jpg

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga