Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Witam.. Mój adres jest w POPC na 2023-11. Dziś przyszli panowie i mówili, że sąsiadce która w sumie też ma ten sam termin chcą podłączyć w tym roku, że było jakieś losowanie i? (Prawdopodobnie zostały im kilka adresów) i  robią kilka adresów wcześniej. Do sąsiadki musi iść po słupie, który jest na naszej działce. Najlepsze jest to, że to mega starsza pani która co najwyżej ma telefon i to w dodatku nieraz ma z nim problem bo nie umie się nim posługiwać. W dodatku przez większość czasu pomieszkuje u innej sąsiadki niżej mieszkającej- więc to tak jakby pustostan. Oczywiście jest to wieś. Moje pytanie brzmi czy da się coś z tym faktem zrobić? Słup na naszej działce więc może mogliby podłączyć nas w wcześniej albo może dałoby się gdzieś zgłosić, ze tamten adres nie ma sensu albo żeby i nas wcześniej też podłączyli? Szczerze mówiąc nam by się prędzej przydał światłowód. A starsza pani na pewno nie będzie z niego korzystała.

 

 

___________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

179 ODPOW. 179

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1  Po pierwsze nie oceniaj pochopnie starszej pani.

Problem występuje w całej Polsce i wynika z faktu, że Orange nie ma pojęcia jak zarządzać siecią światłowodową.

 

 

___________________

*Wpis poddany edycji zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Wiem że są problemy. A sąsiadkę dobrze znam nieraz przychodzi bo sb nie radzi z telefonem.w dodatku ma stary telefon. I na bank nie będzie używać internetu ma z 80lat. Pytam czy z faktu że będą na słupie na mlnaszej działce ciągnąć jest jakaś możliwość żeby i mi wcześniej podłączyli albo czy jest możliwość gdzieś zgłosić że starsza pani nie będzie korzystać ewentualnie jak się ma sprawa jeśli sama starsza pani nie zgodzi się żeby jej robili przyłącze. Poza tym faktem jest ze przez większość czasu w roku siedzi/mieszka u innej starszej pani która mieszka ciut dalej od niej więc ten jej adres przez większość czasu to pustostan. Nawet jeśli kiedyś w co wątpię chciałaby internet to te 2 lata może zaczekać a mi prędzej teraz by się przydał niż czekać te 2 lata więc nqlawet jak by się dało ogarnąć wymianę adresu też byłoby spoko

 

Dodam że oba adresy mój i tej pani jest z popc i według UKE termin miał być obu na 2023-11. Może gdyby zrezygnowała to adres mój dałoby się albo wymienić miejscami mój za jej? Jeśli da się coś zrobić z tym faktem to naprawdę byłoby super.

 

 

__________________

*Połączenie treści z postów w jeden - moderator Wojciech.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1  nie da się zamienić adresy. jeżeli Twój adres jest ujęty i będzie podłączony to musisz czekać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

No a jak wyglada sprawa jak starsza pani nie pozwoli im robić przyłącza? Da się wtedy jakoś na jej miejsce wcisnąć? Czy znów sami będą decydować który adres na jej miejsce wskoczy


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1starsza pani mieszka w domku jednorodzinnym i siec idzie napowietrzenie wiec zapas kabelka powinni zostawic na slupie badz  w ziemi zakopany przy granicy działki.
orange u Ciebie kladzie siec w ramach popc czy jaka firma?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@PARANOJA Wieś więc domek Jednorodzinny przecież no piszę na forum Orange więc logiczne, że chodzi o Orange. I tak mówiłem, że zarówno mój adres jak i tej pani jest w POPC termin był na 2023-11 ale tej Pani robią wcześniej bo było "losowanie" ( Panowie powiedzieli ze kilka adresów tak miało- więc wygląda, że zostało im kilka adresów i mogą kilka adresów wcześniej zrobić przyłącza.) Mówiłem też że będzie szło po słupie który jest na naszej działce.. To jest starsza mega pani  która przez większość czasu mieszka u innej starszej pani która mieszka niżej. Ponad to sama ma stary telefon z którym ma problemy nie umie sie nim poslugiwac i przychodzi do mnie żebym jej cos robił. Nie ma szans żeby chciała światłowód . Najpewniej jak do niej przyjdą odmówi robienia przyłącza. Pytanie czy wtedy da się jakoś wcisnąć na jej miejsce czy zaś ktoś gdzieś będzie losował adres który na jej miejsce będzie robiony?

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

W teorii to wygląda prosto. Podnosić Ciebie zamiast tej pani. Ale w kwestii podciągania światłowodu jest wiele ,,kfiatków' i zawiłości. Konia z rzędem temu kto to wszystko ogarnia. Szkoda, że na wypadek takich sytuacji nie ma jakiś sprawnych procedur. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1  skoro to takie logiczne to zrozum ze mimo tego ze starsza pani nie bedzie chciala korzystac ze swiatlowodu to nie znaczy ze jej budynek nie bedzie w zasiegu i wtedy kiedy zechce bedzie mogla miec mega szybki internet. Nie wyskoczysz w jej miejsce 😉 AMEN


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

No ale pytanie co Orange zrobi jak pani odmówi wpuszczenia panów technicznych na swoją działkę : powie ze nie życzy sobie kabli ani żadnych przyłącz. A na 100% tak będzie bo dobrze panią znam. Przecież może ich nie wpuścić i wtedy nie zrobią u niej przyłącza. Wtedy kolejny adres zostanie wylosowany na wcześniejsze zrobienie przyłącza. Zastanawiam się czy jakoś da się to ogarnąć żeby wtedy podłączyli mój adres. Ot to cała heca.chyba pozostaje mieć nadzieję że może wtedy mi się trafi bo chyba faktycznie nie ma sposobu na nich. A szkoda bo powinni robić jakiś wywiad środowiskowy a nie robić przyłącza adresom co nie mają zupełnego sensu. Ale czego się można innego spodziewać jak wiadomo co jest grane. @Anonim masz rację szkoda ze nie mają sprawniejszych procedur