Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - plany Bieniec, gmina Nowogrodziec pow. Bolesławiecki


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Światłowód - plany Bieniec, gmina Nowogrodziec pow. Bolesławiecki

Witam,

zostałem poinformowany przez Orange, że w mojej miejscowości (Bieniec, gmina Nowogrodziec pow. Bolesławiecki)  jest planowa budowa światłowodu, ale nie wiadomo w jakim terminie, przekazano mi jedynie informacje, że mogę listownie skierować moje zapytanie do Skierniewic, ponieważ tam są "mapy". W niedalekiej odległości była rozbudowywana infrastruktura z POPC bodajże przez firmę aliasnet ( w załączniku wrzucam mapę światłowodu z POPC ). W mojej gminie rozbudowę sieci prowadzi również Orange w ramach "unii światłowodowej", kontaktowałem się mailowo, ale bez odpowiedzi. "Białe plamy" zgłaszałem również do CPPC, bez odpowiedzi. Czy mogę dowiedzieć się jakoś na kiedy jest planowana budowa światłowodu? Czy mogę się jakoś zgłosić do POPC lub cokolwiek zrobić, żeby spróbować przyspieszyć/umożliwić przyłączenie do światłowodu? 


imap.png

 

 

 

 

*Doprecyzowanie nazwy tematu - moderator Wojciech.

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód - plany

@antald od Orange trudno będzie coś uzyskać. Najlepiej kontaktować się z firmą realizującą projekt. Pewnie uda się coś więcej dowiedzieć.

 

Sprawdź jeszcze na stronie UKE:

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Światłowód - plany

Ten projekt został już zrealizowany, jak widać na mapie światłowód został wyprowadzony do jednego budynku, ale nie został poprowadzony dalej to miejscowości obok. Na mapie uke, nie widnieje żadna informacja o rozbudowie, z nimi też się kontaktowałem, ale powiedzieli, że oni tylko zbierają informacje i ewentualnie udostępniają je operatorom. W mojej gminie tylko w innym miejscu jest realizowana przez Orange rozbudowa światłowodu "dolnośląska unia światłowodowa", tylko jedyny kontakt to mail, na które nie odpowiadają. Więc póki co zostaje mi neostrada do 10 mb/s na kiepskich warunkach. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód - plany

"Centrum Projektów Polska Cyfrowa informuje, że utworzony został dedykowany adres e-mail bialaplama@cppc.gov.pl służący do zgłaszania białych plam tj. adresów, które nie zostały uwzględnione/zostały pominięte w interwencji w ramach I osi priorytetowej „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Kierowanie zgłoszeń na wskazany adres pozwoli sprawniej obsługiwać Państwa wnioski a także kompleksowo zbadać istniejące w tym zakresie niedoskonałości rynku."

 

Trzeba napisac i zglosic Twoja miejscowosc, adres


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Światłowód - plany

Wysłałem już zgłoszenie na ten adres e-mail, ze dwa/trzy miesiące temu. Póki co dalej mnie czeka nauka zdalna na moim "szybki i stabilnym łączu", najgorsze, że nawet władze gminy nie są specjalnie zainteresowani problemem. A próbował ktoś pisać jakąś petycję przez epuap ? Do jakich urzędów/instytucji warto się zwracać ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód - plany

@antald sam jako jednostka niewiele wskorasz. Dobrze by bylo gdyby jednak namowic gmine do zainteresowania sie tematem


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Światłowód - plany

No jedynym moim tropem jest odpowiedź Orange, że w tej lokalizacji mają plan rozbudowy światłowodu, ale nie wiadomo kiedy i tej informacji nie można uzyskać, nie wiem nawet czy sami wiedzą. Ale z przedłużeniem umowy zawsze są rozmowni, pilnują terminów i się interesują klientem. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód - plany


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Światłowód - plany

Tak, patrzyłem. Pusto jak na Saharze 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód - plany

Wiec skoro Orange Ci cos kiedys obiecalo i dalo nadzieje to trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i czekac😁