Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na ziemi...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Światłowód na ziemi...

@Macrolo dlatego mój światłowód w HDPE i podwieszką zrobiłem sam..z usunięciem konarów po drodze i z zapasami....12J więc całą ulicę bym zasilił 😁


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód na ziemi...

@agat13 A wracając, co mi radzisz zrobić? Mam czekać aż sami zobaczą swój błąd, aż sprawdza sieć itp czy mogę już to gdzieś zgłaszać żeby przyspieszyć i nagłośnić sprawę? I outulina, przynajmniej przy moim miejscu zamieszkania została naruszona {} i co sądzisz o tych "monterach"?

 

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód na ziemi...

@Macrolo  pod wykonawca pewnie ma kiepską brygadę, jak umią tak robią, u mnie zaraz na słupy wyciągali, ale mieli łatwiej, bo tam wisiały stare kable po ich poprzedniej sieci, tak poza tym nową sieć układa się często na ziemi, ale tak by nie uszkodzić, potem dopiero na słupy się wiesza, no chyba że zwyżka jest i od razu z rolki na słupy, ale kto ma taki sprzęt... 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Światłowód na ziemi...

@Macrolo Nie chcesz wiedzieć co ja sądzę.....to nie nadaje się do publikacji...w FTTH siedzę długo i wiem, że niedbalstwo się mści....mało sieci, mało problemów .. dużo sieci...........

Tego zaś nie połatasz tak jak miedzi. Tu nie machniesz ręką na drobiazgi, bo one stanowią o jakości. Tu paproszki na feruli robią spustoszenie w transmisji. A diagnostyka i czyszczenie nie są proste 

Bawiłem się kamerą inspekcyjną to wiem.. Szkoda czasem gadać...ja bym fotki do wykonawcy z prośbą o odniesienie się wysłał. To partactwo na początku, co będzie dalej?

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Światłowód na ziemi...

@Anonim ułożyłem 160m instalacji i ani razu kabla nie zacieliśmy.. nie zagieliśmy. można....

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód na ziemi...

@agat13  jak się chce dobrze zrobić, to się da, ale takie firmy robią na siłę, pewnie za marny grosz, to nie oczekuj że będą się cackać z tym kablem, mają go zamontować to tak zrobią. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Światłowód na ziemi...

@Anonim  co nie znaczy, że mamy na takie rzeczy machnąć ręką...przecież później to my będziemy mieć problem, a operator powie, że jest Ok...warto od razu zwracać uwagę na partactwo. Ekipa ma kierownika prac i jakby to u mnie takie cuda robili to by od razu wymieniali na nowe...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód na ziemi...

@agat13 Tylko teraz kto jest tym podwykonawcom... Wóz nie oznakowany, mieli tylko kamizelki odblaskowe, żadnych informacji, jedyne co to chyba jutro spróbuję się dodzwonić do nexery, "mili" podwykonawcy na co drugim slupie zostawili nr telefonu do nexery. Chyba już góry wiedzieli że ktoś będzie potrzebował żeby się poskarżyć 🙂 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód na ziemi...

@agat13 Jezu jak ja bym chciał zebys ty się zajął moja sprawa, ja tam tylko wiem z grubsza podstawowe pojęcia o światłowodzie a ty byś I'm popisał profesjonalnie że oplot dajmy na to OPP został naruszony mechaniczny materializujac szkło wewnątrz oplotu. Oczywiście to co napisałem nie ma zupełnie sensu ale ty pewnie byś umiał ich ustawić do pionu... 

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód na ziemi...

@Macrolo  teraz włókno się będzie utleniać i zamiast 1Gbs będzie za kilka lat 100Mbs, za 10 lat pewnie 10Mbs... ale to tak pół serio 😎

Jedno jest pewne że fuszerka zrobiona i mogą być potem awarie, jak częste to wyjdzie w praniu.