Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na 2 osobne budynki


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Światłowód na 2 osobne budynki


@adrjannnnapisał(-a)

Nie można dzielić usługi z sąsiadem, natomiast jeżeli dobrze rozumiem to działka jest ta sama, a garaż i dom znajdują się na tej samej posesji (ogrodzone siatką). Kto zabroni klientowi posiadać urządzenie internetowe w garażu? 🙂

Natomiast jeżeli są to całkiem inne działki to w teorii nie można (ale jakby wystawić antenę z routera na kominie, która zasięgiem przypadkowo obejmie garaż) ? 🙂

Tak jak pisałem jest to na jednej działce lecz garaż jest podzielony siatką od domu aby po prostu nie chodzili mi obok domu, czyli do garażu jest osobna brama


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5628
  • 22845
  • 190

Światłowód na 2 osobne budynki


@Fade1224napisał(-a)

Tak jak pisałem jest to na jednej działce lecz garaż jest podzielony siatką od domu aby po prostu nie chodzili mi obok domu, czyli do garażu jest osobna brama


Jasne. Z prawnego punktu widzenia jak dla mnie jest to trochę szara strefa. Natomiast technicznie jest to na pewno możliwe i bardzo wątpię żeby groziły za to jakieś konsekwencje, szczególnie jeśli dostaniesz odmowę na drugie łącze.

Można zastanowić się nad tym, jakie jest zapotrzebowanie na przepustowość w obu budynkach, i wtedy zdecydować czy warto w to iść czy nie. Jeśli to łącze w garażu nie generowałoby dużego ruchu, to może nawet bezprzewodowo dałoby się to załatwić. Niekoniecznie byłoby to tańsze, ale na pewno mniej roboty. Oczywiście kabel eternetowy (czy nawet światłowodowy, jeśli okazałoby się, że jednak jest to więcej niż 100m) byłby lepszy, ale to nieco bardziej kłopotliwy bo trzeba by kopać. W sumie nic trudnego tak czy owak, jedynie te wątpliwości prawne powstrzymują przed zdecydowaną rekomendacją takiego rozwiązania. Co do przepustowości to przecież w ramach istniejącej usługi można prędkość podnieć do maksymalnej możliwej, ba, jeśli kabel ma więcej niż jedno włókno to może nawet na tym samym adresie dałoby się zamówić drugą usługę bez konstruowania drugiego przyłącza. Tak ze z przepustowością nie powinno być problemu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2592
  • 9343
  • 46

Światłowód na 2 osobne budynki


@Fade1224napisał(-a)

Witam planuję założyć światłowód do warsztatu który znajduję się na jednej działce z domem dokładnie 50m za nim w domu jest już założony światłowód od Orange.

 

 Czy mogę zamówić światłowód od innego operatora np. Netia aby podłączył mi do warsztatu Internet?

 

________________
* Przeniosłem z działu Zakup nowej oferty– moderator Michał


Tak można. Wówczas jako miejsce instalacji wskazujesz garaż. Tylko czy operator będzie chętny to zrobić? Jeśli nie to pozostaje Ci rozprowadzić sieć z domu do garażu albo skrętką albo po WiFi. 100m to tak na granicy więc lepiej uzyć kabla 6 kategorii lub wyższej. Można też wykorzystać światłowód ale to wiąże się z zakupem konwerterów optyczno-elektrycznych. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 432
  • 1221
  • 2

Światłowód na 2 osobne budynki

kable czy to cat6 czy swiatlowod podobnej cenie. Dodatkowym kosztem jedynie są 2 sztuki mediakonwerterów

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Światłowód na 2 osobne budynki

Nie tyle co kat 6, ale kategoria 6a 🙂 Koniecznie żelowana jeżeli ma być na zewnątrz.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 432
  • 1221
  • 2

Światłowód na 2 osobne budynki

@adrjannnto już szczegół. Chodziło mi typowo, że kable w podobnej cenie wychodzą. Tu jedynie dodatkowym kosztem są 2 sztuki media-konwertera przy światłowodzie. Ale i tak sądzę, że jednak warto zdecydować się na światłowód


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Światłowód na 2 osobne budynki

Dokładnie, światłowód zakopany zdecydowanie lepiej zniesie wilgoć i niskie temperatury w ziemi niż skrętka. Oczywiście dedykowany "do zakopania" i najlepiej w mikrorurce. I będzie spokój na 100 lat 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 190
  • 0

Światłowód na 2 osobne budynki

Zamówiłem światłowód na na 13.05 przyjdzie technik. Dam im ......... i przygotuje przekop sam i będzie Dobrze 

 

________________
* Wpis poddałem edycji – moderator Michał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Światłowód na 2 osobne budynki

@Fade1224 Koniecznie daj nam znać 13 maja jak zakończy się instalacja 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 432
  • 1221
  • 2

Światłowód na 2 osobne budynki

@Fade1224ijak wynik?