Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód i POPC


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 7
  • 0

Światłowód i POPC

Czyli mam rozumieć, że jeśli jest tylko jeden adres z mojej ulicy to tylko jedna osoba będzie miała dostęp do światłowodu na tej ulicy?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Światłowód i POPC

Firmy ktore wykonują przetargi POPC są rozliczane po punktach adresowych, nie całych ulicach. Operator raczej zadba zeby podłączyć adresy w ramach ktorych dostanie srodku z dotacji.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Światłowód i POPC

To pokazuje, jak źle zbudowany jest program POPC. Mój dom nie znalazł się na liście adresowej (chyba tylko dlatego że powstał w 2015 roku a nie wcześniej), liczę jednak że Orange dopisał mnie do swojej magicznej listy, bowiem zgłaszałem zapotrzebowanie kilkukrotnie, zbierali również jakieś ankiety we współpracy z urzędem miejskim.
Z drugiej strony na liście widzę adresy przy których albo stoją ruderki z mieszkańcami niezainteresowanymi światłowodem, albo wręcz pustostany a nawet budynki już nieistniejące. Jak dla mnie zapewnianie przyłącza do takich adresów to marnowanie środków, ale zobaczymy jak się cała sytuacja rozwinie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód i POPC

Program jest zbudowany bardzo źle, bo najpierw projektem objęte są lokalizacje gdzie są już włókna od innych operatorów tylko po to, by można było podpisać umowę BSA. Najpierw powinni zająć się obszarami wykluczonymi całkowicie lub takimi, gdzie światłowodów nie ma w ogóle a potem dopiero bawić się w pozostałe lokalizacje... często jest tak, że Orange wchodzi tam, gdzie jest już 2-3 operatorów a tam gdzie nie mają konkurencji to nie kiwną nawet palcem a zdobycie jakichkolwiek informacji jest niewykonalne...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Światłowód i POPC

Twoje zapotrzebowanie nie ma nic do rzeczy z programem POPC. POPC to byl przetarg organizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz UKE, te instytucje ustalaly adresy oraz wybieraly firmy ktore maja wykonac siec w ramach przetargu. Wiec pretensje raczej do tych instytucji chociaz co nie zmienia faktu, ze Orange czy inni operatorzy moga nieprawidlowe podawac zasieg na podstawie ktorych sa weryfikowane biale plamy (adresy bez dostepu do szybkiego lacza), w innych dyskusjach dotyczacych POCP jest duzo wchodzenia tej sieci na adresy gdzie jest juz jest swiatlowod wlasnie lokalnego operatora.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód i POPC

Czemu był? 

Czyżby te przetargi się zakończyły? 

U mnie POPC lub inwestycja własna Orange to jedyna szansa bo każdy ISP odmawia...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Światłowód i POPC

Tak, przeciez przetargi zakonczyly sie jakos w poprzednich latach, teraz sa realizowane lub nie, chyba nawet jedna firma się wycofała po wygraniu więc został obszar bez wykonawcy. W marcu będzie kolejny przetarg jednak jest to uzupełnienie, mniej adresow oraz pieniędzy niż przy ostatnim rozdaniu. Dalej zobaczymy, czy będą kolejne edycje POPC, moze tylko Fundusz Szerokopasmowy czy preferencyjne kredyty dla inwestujących firm.