Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - ciągłe olewanie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Światłowód - ciągłe olewanie

Cześć wszystkim

Mieszkam w woj. Zachodniopomorskim, miejscowość Trzcińsko-Zdrój. 

Inwestycja z programu popc została zakończona około 1,5 - 2 lata temu. Zmodernizowano główne rozdzielnie telekomunikacyjne, położono światłowody i podłączono do sieci światłowodowej budynki oświaty i urząd miasta. Okoliczne wioski gdzie w większości mieszkają starsi ludzie, którym do niczego potrzebny jest światłowód mogą go zamówić bez problemu. 

Niestety, ale walczę od ponad 2-3 lat z Orange o podłączenie najpierw internetu xdsl, później walka o światłowód. Po wielu próbach przyjechali technicy sprawdzić linie jaka jest doprowadzona do mojego budynku. Za pierwszym razem niczego nie znaleźli... (Brak słów na tych techników) kolejnym razem przyjechali i odnaleźli przewód, jednak stwierdzono, że jest uszkodzona jedna żyła i nie opłaca im się wymieniać 15 m przewodu... Tyle mam do najbliższej studzienki i słupka telekomunikacyjnego. (Nóż już się otwiera w kieszeni na ich absurdalne podejście do klienta...)

 

Minęło kilka miesiący, kolejna próba tym razem o podłączenie światłowodu. (Skoro zakończono modernizację sieci i podłączono urząd z innymi budynkami w mieście oraz wioskami do sieci światłowodowej). Niestety cały czas otrzymywałem głupiego smsa z Orange o braku możliwości technicznego podłączenia do sieci światłowodowej.

 

Kolejna próba po prawie roku. Na stronie Orange ukazał się jakiś nowy formularz do wypełnienia zdeklaracja chęci przyłączenia do sieci światłowodowej. Już uśmiechnięty że nastąpiły jakieś zmiany, zwłaszcza że po wpisaniu mojego adresu ukazała się pozytywną informacja o możliwości przyłączenia. Wypełniłem deklaracje i następnego dnia otrzymałem smsa iż Orange skontaktuje się ze mną w ciągu tygodnia i przekaże kolejne informacje dotyczące mojego zgłoszenia. Równo 7 dni później i 11 minut po pierwszym smsie, otrzymałem informację iż Orange sprowadza wszystkie możliwości dostarczenia światłowodu i jak tylko będą gotowi to się że.mna skontaktują. Dnia następnego znowu o tej samej godzinie dostaje smsa, że w tym momencie nie mogą podłączyć światłowodu.

 

Nosz kurde i co mi po tym smsie? Przecież to wygląda na zwykłe wysłanie SMS-a przez automat, tak jakby nikt nie zajął się moją sprawą. Zero informacji jaki jest powód braku podłączenia światłowodu. Na infolinii  nikt nic nie wie, nikt nie ma żadnych informacji...

 

Czy w tej firmie pracują normalni ludzie czy tylko jakieś ameby społeczne? Normalnie walka z wiatrakami.

 

Ja bym sam nawet położył ten światłowód do ich studzienki. Co to jest 15 m... Ale nie po co mieć nowego klienta. 

Niestety, ale żaden internet LTE mnie nie interesuje, po pierwsze limity transferów, a po drugie wiecznie zapchane btsy i internet działa w godzinach kiedy normalni ludzie śpią.

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

Światłowód - ciągłe olewanie

@popek9  sprawdź na stronie UKE w wyszukiwarce zasięgu  co operatorzy oferują ma Twoim adresie i zerknij czy nie jest to projekt popc 

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5467
  • 184

Światłowód - ciągłe olewanie

Obrażanie innych nic nie wniesie do sprawy, ani nie pomoże. 

Podłączenie światłowodu do budynku jest bardziej skomplikowane niż wydaje się to większości osób.  

Nie wiadomo czy to teren z projektem POPC. Opłacalność dociągnięcia kabla do pojedynczego  budynku to też inna sprawa.  Dopóki nie będzie jakiejś większej inwestycji realizującej podłączenia większej ilości budynków, a i tu nie ma pewności co do realizacji zadania do konkretnego budynku, to nie masz szans na załatwienie tej sprawy jako pojedyncza osoba zainteresowana usługą.

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód - ciągłe olewanie

@popek9 Jeśli nie ma możliwości na światłowód to zamiast wysyłać smsy mogłeś wykopać te 15 metrów i umówić się z monterami. Panowie za tydzień będzie wykopane, przyjdźcie z nowym kablem, ułoży się od studni do domu i będziecie mogli mi podłączyć neostradę. To że połączono szkołę czy Urząd nie oznacza że można klienta indywidualnego. To są odrębne projekty i działania.