Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange - nowa lokalizacja, jak zgłosić zapytanie?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Światłowód Orange - nowa lokalizacja, jak zgłosić zapytanie?

Dzień dobry,

 

ulicę obok naszego osiedla w Krakowie juz mozna zamawiać światłowód (tak rzecze mapka na stronie Orange). Czy i jak moznaby zglosic zapytanie odnosnie podlaczenia naszego osiedla / ewentualnie planów inwestycji Orange. Internet u nas od lokalnego dostawcy przyprawia o ból glowy... Może mozna to jakoś "popchnąć"? 

 

Dzięki z góry,

Kamil.

 

 

 

_________________

*Temat przeniesiony z działu "Szukam oferty" - moderator Wojciech.

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód Orange - nowa lokalizacja, jak zgłosić zapytanie?

@Plavius jeżeli inwestycja byłą realizowana w programie POPC, to warto dopytać się na infolinii: 510 100 100, na czacie lub w salonie Orange: https://salony.orange.pl/, czy mają umowę podpisaną z lokalnym operatorem światłowodu. Chyba, że światełko od Orange, to prostsza sprawa.

 

edit:

warto też zerknąć na stronę UKE i sprawdzić jakie obecnie są możliwości światłowodu w Twojej okolicy:

https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód Orange - nowa lokalizacja, jak zgłosić zapytanie?

zgodzę sie z tym co @ketrasaArtur pisze. Dodam tylko, że to nie jest taka prosta sprawa, że ulicę dalej jest albo nie ma...bo czasem to jest bariera nie do przeskoczenia...

zapotrzebowanie możesz zgłosić listownie (patrz link) https://www.orange.pl/view/sfh 

życzę szczęścia 🙂

na pewno jak u Ciebie będzie możliwość podpięcia to będą informacje - o to się nie martw!

zapytaj lokalnego ISP (jeśli zakładają włókna) czy przypadkiem nie mają podpisanej umowy z Orange, bo często jest tak, że gdzieś internet Orange idzie na sygnale innego ISP 🙂

ode mnie tyle 😉 w razie pytań - pisz 😄


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód Orange - nowa lokalizacja, jak zgłosić zapytanie?

O Panie żeby poznać plany inwestycyjne Orange to musisz znać kogoś kto zna gościa, który zna gościa... 😂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód Orange - nowa lokalizacja, jak zgłosić zapytanie?

Najlepiej jak byś był pracownikiem Orange, to może byś miał lepszy dostęp do informacji o inwestycjach w Orange. Bardzo trudno, wręcz jest niemożliwe dowiedzieć się na temat światłowodu. Najczęściej nikt nic nie wie, a firma pod moim domem układa światłowód. Ściśle tajne przez poufne.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód Orange - nowa lokalizacja, jak zgłosić zapytanie?

Tak się składa że jeszcze do niedawna byłem pracownikiem inwestycji w Orange i miałem pełny przegląd tego co będzie i gdzie będzie budowane. Oczywiście dotyczyło to jednego z województw a nie całej Polski. I też dostawałem telefony od znajomych którzy mają znajomych, których znajomi chcieli by się dowiedzieć czy na ul. X w mieście Y będziemy budować światłowody 🙂