Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 32
  • 37
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

"Niby dochodzi" ale mają brak łączy w jakiejś skrzynce i więcej domków już nie mogą podłączyć.


Pracuję w Orange
  • 5
  • 3
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Czekaj cierpliwie 🙂 

Na każdym osiedlu Orange musi dogadać się ze spółdzielnią, wspólnotą mieszkaniową czy innym właścicielem danego terenu. Na każdą inwestycje musi być projekt. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 25
  • 1

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Namierzyłem dziś w okolicy dwie ekipy światłowodowe. Szansa na to, że okablują moje rejony rośnie Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

U mnie kabel światłowodowy leci przed domem w którym mieszkam. Przed domem jest też studzienka Orange. Od studzienki do budynku jest z 5 m. W lipcu 2017 pociągnęli kabel do szpitala, który jest po drugiej stronie ulicy. I na tym się wszystko zakończyło.

 

Teraz widzę, że pierwszy budynek na ulicy ma już światłowód. Ogólnie są 3 punkty: blok, szpital i tej jeden dom mieszkalny. W najbliższym otoczeniu nie ma już podłączonych innych lokalizacji.

 

Coś da się zrobić aby z tej studzienki pociągnęli te kilka metrów kabla?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

To,że masz w ulicy światłowód to jeszcze za mało. Pytanie, czy w studzience jest splitter, z którego można pociągnąć do Ciebie światłowód. Jesli jest, to jesteś blisko. Jeśli nie ma, to problem z doprowadzeniem do Twojego budynku, potrzebne plany, zgody itp. Chyba, że przy studzience jest słup, to już lepiej. Tylko czy Orange będzie chciał do studzienki zainstalować splitter tylko dla Ciebie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Czy jest splitter to nie mam pojęcia. Zapewne dla mnie jednego nie podłączą, ale gdyby ktoś dał znać to pewnie inni sąsiedzi by się przenieśli na światłowód.

 

Byłem dziś przy okazji w salonie i dowiedziałem się, że plany są ale nie ma określonej daty modernizacji sieci.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Jeszcze jedna sprawa. Czy światłowód jest Oranga czy może innej firmy. To jest różnica. Sprawdź na

https://archiwum.uke.gov.pl/wyszukiwarka/ swój adres, a będziesz więcej wiedział.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 2
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Na tej stronie nie ma za szczególnych informacji.

 

Orange w zeszłym roku mi potwierdził, że pociągnęli światłowód do szpitala, poza tym na mapie dostępności orange mogę to sprawdzić.


Pracuję w Orange
  • 5
  • 3
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Jeśli masz rozproszone budynki to też jest nieopłacalne. Muszą ciągnąć "kilometr kabla" by podpiąć tylko 1 abonenta. 

 

W Łomży najpierw weszli w budynkki wielorodzinne a w planach są osiedla .


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Z tym to tak ostrożnie. W bloku w którym jest lokalna kablówka, UPC i Vectra na przykład a takich sytuacji zaręczam Ci jest mnóstwo 4ty operator szału nie zrobi to Ci gwarantuje ... natomiast gdy wyjdziesz w osiedle domków jednorodzinnych masz "monopol" zbierasz wszystkich którzy potrzebują czegoś więcej niż słaba miedź, internet radiowy lub LTE (z którego wg niektórych showmanów zadowolonych jest 9 na 10 polaków).

 

2 tutaj też trzeba bardzo ostrożnie ale wydaje mi się można próbować ryzykować stwierdzenie że przeciętny właściciel domku jednorodzinnego będzie w stanie zakupić więcej droższych usług niż przeciętny mieszkaniec blokowiska (mogę się mylić ale tak mi się wydaje)