Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Śmieszna wręcz prędkość internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 38
  • 0

Śmieszna wręcz prędkość internetu

Do nadajnika T-mobile mam około 1,5km w linii prostej, do plusa troche ponad 600m. Oferta plusa wygląda bardzo ciekawie, jeżeli nie mają podobnych problemów z przeciążeniami na nadajnikach.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 115
  • 347
  • 2

Śmieszna wręcz prędkość internetu

Hej, odznacz pasmo 1 w LTE oraz również pasmo 1 w 5G, u mnie to pomogło i z nawet 1 km łapię sygnał z n78 na kartach OFNK / nju / Flex

Ten sam router, Malbork

 

Używane pasmo 5G N78
5G RSRP -104 dBm
SINR 5G 25.5 dB
PCI 5G 2
gNB ID
gNB ID 5G — —
Kanał RF 643296

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Śmieszna wręcz prędkość internetu

To ja dodam od siebie, że również podpisałem umowę z Orange ODU-IDU. Prędkości były rzędu ~100mbps.

Niestety wakacje się rozpoczęły i wraz z nimi moje problemy ze stabilnością i prędkością.

Do tego zauważyłem, że po aktualizacji softu, zaczęło mi agregować 5g 2100, co wcześniej na 80% nie miałem, a to najbardziej wpłynęło mi na stabilność.

Polecam wyłączyć n1 i agregować samo B, internet dużo lepiej działa, aczkolwiek czasem ma czkawki przy agregowaniu. (speedtest agreguje 4 pasma, a gierki online 2, czasem 3)

Jakiś router godny polecenia, który wymusi agregacje non stop?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 710
  • 2696
  • 22

Śmieszna wręcz prędkość internetu

@dsadsa 

Agregacja polega na tym że się włącza jak potrzeba. Nie patrz na to że masz 2 pasma agregowane w danej chwili, włączą się pod obciążeniem np. jak robisz speed test i jest to normalne działanie.

5G2100 często właśnie przeszkadza niż pomaga i dlatego najlepiej zrobić test z włączonym i wyłączonym pasmem N1.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 56
  • 0

Śmieszna wręcz prędkość internetu

@Zeusek 

Dzięki za odpowiedź.

No tak, tylko że ta agregacja nie działa jak powinna w grach online, przez co traci się na jakości.

Jeśli jest używane jedno pasmo, dołączy się 2,3 i zaraz odłączy to widać to w pakiet lossie, bądź pingu.

Prawdopodobnie Orange ma różne QoS na poszczególne protokoły i nie zawsze potrzebuje tyle "mocy".

 

Druga sprawa, obciążony nadajnik wakacjami.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 710
  • 2696
  • 22

Śmieszna wręcz prędkość internetu

@dsadsa 

Rozumiem że w grach może to być widoczne, osobiście to nigdy nie grałem w coś wymagającego on-line.

Niestety ale żaden router tego nie zmieni, takie są ustawienia w Orange. Miałem też internet z Play i tam agragacja trzymała tzn. były wszystkie pasma widoczne niezależnie od obciążenia. Z tym że o ile zauważyłem to w dzień i noc były to inne ustawienia. Jednak zapewne też mają to jakoś ustawione aby mniej prądu zużywać i niepotrzebne pasma wyłączać.

Ogólnie nie sądzę aby jakaś sieć miała włączone na nadajniku wszystkie pasma wszystkim, to jest właśnie optymalizacja kosztów przez sieć.

 

Co do odciążenia nadajnika to niestety tak działa internet mobilny i tylko kabel daje gwarancję niezawodności grania on-line... choć i tutaj bywa z tym różnie.