Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TV Thomson za przedłużenie umowy


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

TV Thomson za przedłużenie umowy

17  grudnia 2019 przedłużyłem umowę w ramach przejścia na Orange Światłowód i obiecano mi telewizor Thomson 32 cale w ramach "nagrody" za 1zł.

Do dzisiaj (20 marca 2020) nie otrzymałem telewizora pomimo wielkorotnych próśb o przyspieszenie sprawy, składanych reklamacji i zgloszeń. Podobno conajmniej dwukrotnie telewizor byl juz do dmnie wysylany ale jakoś nigdy firma kurierska nie kontaktowała się ze mną ws. przesyłki.

Ponadto, pod koniec stycznia 2020 otrzymałem od Orange tajemnicze 1zł przekazem pocztowym bez słowa informacji za co jest ten hojny prezent. Zakładm, że jest to zwrot kosztów jakie poniósłbym, gdybym otrzymał telewizor (którego przecież nie otrzymałem) więc to kompletnie nie miało sensu.

 

Sytuacja na teraz wygląda tak, że regulrnie co kilka dni składam reklamację i ponaglenie do zaległego zobowiązania ze strony Orange - na razie z marnym skutkiem.

Zastanawiam się, czy tak samo jak Orange zachowuje się w stosunku do mnie nie zachować się w stosunku do Orange i nie zaplacic w terminie za moje rachunki za usługi mobilne i stacjonarne.

Co szanowne Orange na to??

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

TV Thomson za przedłużenie umowy

No tak, znowu klient na przegranej pozycji. Ma obiecane, ale nie może skorzystać.

@mcies2 podejrzewam, że jak nie zapłacisz rachunku, to Orange skutecznie z Ciebie ściągnie należność, np. po przez blokowanie usług lub wciągniecie do rejestru dłużników.

Pewnie się sprzęt skończył i temu obecnie takie problemy. Zaproponuj w następnej reklamacji alternatywna propozycję, skoro obecnej nie mogą spełnić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

TV Thomson za przedłużenie umowy

Słuchajcie, może nie do końca w temacie ale posłuchajcie... Podpisałem, otrzymałem w prezencie i jak to bywa wczoraj odpakowałem i odpaliłem telewizor który Orange dodawał do umowy. I wszystko byłoby ok gdyby nie małe ale - ja nie mam zastrzeżeń że nie jest to model z "górnej półki", ze nie ma tego czy tamtego , że kolory takie a nie inne, ale jest jedno małe - wiadomo że przechodzimy z systemu nadawania dvb-t na dvb-t2. i to już niedługo ponieważ cała operacja ma zakończyć się do czerwca 2022. A ten telewizor nie obsługuje tego systemu. I to tyle w temacie darmowych telewizorów.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

TV Thomson za przedłużenie umowy

@Wiktoria17 wymogiem jest na chwilę obecną, aby telewizor posiadał wbudowany dekoder DVB-T. O dekoderze DVB-T2 na chwilę obecną wymogów nie ma, więc sprzedawcy pozbywają się starych zapasów po promocyjnej cenie.

Zresztą, do Orange TV nie potrzeba dekodera DVB-T, czy DVB-T2, bo do obsługi Orange TV dostaniesz dekoder zewnętrzny.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

TV Thomson za przedłużenie umowy

Kolego Ketrasa, to takie moje czysto teoretyczne dywagacje, dzięki za odpowiedź, ale spójrz artykuł w tym linku https://uke.gov.pl/akt/kupujac-telewizor-sprawdz-jego-parametry,278.html


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

TV Thomson za przedłużenie umowy

@Wiktoria17 zgadza się, że już powinny być sprzedawane sprzęty z obsługą DVB-T2, ale puki nie będzie konkretnej ustawy, która ma wymusić na sprzedawcy sprzedaż odpowiedniego sprzętu, to klient jak się nie dopatrzy, to zostanie obuty.