Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skazany na światłowód?

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 33
  • 0

Skazany na światłowód?

Witam. Aktualnie posiadam internet od Orange 80/10 DSL i kończy mi się umowa na niego a Pani z salonu nie zaproponowała nic nowego. Nie zaproponowała sama z siebie czy jest jakiś inny internet w Orange oprócz światłowodu i mojego aktualnego 80/10? Oczywiście bez limitu danych.

Światłowód odpada ponieważ nie ma możliwości podłączenia u mnie. 

 

___________

* W temacie doprecyzowano kategorię i etykiety - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Skazany na światłowód?

Dlatego ja na Twoim miejscu po prostu nie ruszałbym obecnej umowy 🙂 
Ot, cierpliwie czekać z tym co jest do pojawienia się szybszej i lepszej alternatywy - czy to światłowodu od Orange, czy konkurencji. Niemniej jednak - na razie masz dość dobrą ofertę - umowy nie przedłużaj, po prostu zostaw tak jak jest. 

 

Nikt do niczego Cię nie może zmusić, a nic nie tracisz. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

Skazany na światłowód?

Skoro nie ma możliwości podłączenia światłowodu u Ciebie, to trudno było zaproponować coś innego 😉 


Jakie osiągasz prędkości i jak ze stabilnością tego VDSL-a? 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 33
  • 0

Skazany na światłowód?

Nie narzekam na obecny internet, po prostu ciekawy jestem czy jest coś innego w Orange, żeby wypróbować, może by było coś taniej niż obecnie. Przeżyłbym wtedy niższą prędkość

Stabilność jest czasami taka sobie, ponieważ czasami jak jest 4 telefony + 2 komputery podłączone pod tą sieć to na telefonie potrafią dłużej ładować się strony.

Prędkość na speed test po kablu to ok. 63/8

Anonim

Nie dotyczy

Skazany na światłowód?

Powiem szczerze, że może być ciężko. Ofert utrzymaniowych w Orange nie ma, więc raczej taniej nie będzie niestety :< 

 

Ja bym na Twoim miejscu zatrzymał sobie umowę obecną - w zależności, czy zawarłeś ją przed 19 listopada 2018 roku - 

  • na czas określony - opłaty abonamentowe będą takie same jak dotychczas. Umowa na usługi internetowe (Orange Love, internet stacjonarny, pakiet usług stacjonarnych) przedłuża się zawsze na 6 miesięcy.

bądź jeśli po tej dacie: 

 

  • Umowa przejdzie na czas nieokreślony.
  • Opłaty abonamentowe będą takie same jak dotychczas.

 

Wtedy nie będziesz uwiązany dwuletnim kontraktem, a przy pojawieniu się konkurencji na świetle, będziesz w stanie w dość szybkim czasie przejść do innego dostawcy. 

 

Polecanie LTE czy czegoś innego przy VDSLu 63/8 nie ma sensu. 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Skazany na światłowód?

@Lechu3 dobre podpowiedzi masz od @Anonim. Też bym tak robił.

 

Tu masz linki, w których możesz sprawdzić, czy Twoja lokalizacja może być uwzględniona w programie POPC:

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

https://mapbook.uke.gov.pl/


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 33
  • 0

Skazany na światłowód?

No właśnie aktualnie mam 4 numery - nielimitowane SMS, rozmowy, 1 numer 5GB internetu, 2x po 10GB i jeden chyba 15GB czy jakoś tak i właśnie ten internet 80/10 za 140zł/msc ale pod koniec roku kończy się umowa i Pani w salonie powiedziała, że można przedłużyć aktualną ofertę ale cena wzrośnie do 170zł/msc. i tak pomyślałem, że może da się skonfigurować te 4 numery i internet tak, żeby trochę taniej było bo jakby nie patrzeć to umowa zostaje bez zmian a cena wzrasta o 30zł miesięcznie więcej za które nic więcej nie dostaję. Umowę podpisywałem po 19 listopada 2018r. 

Myślałem nad Orange Flex na te 4 numery ale nawet wybierając pakiet 30zł to wychodzi 120zł za 4 numery a internet pewnie z 70-80zł więc wtedy wychodzi prawię 200zł więc więcej niż 170zł/msc przedłużając umowę. 

 

LTE byłoby pewnie limitowane a tego się boję bo nie wiem czy w miesiącu wykorzystam 10GB internetu czy 100GB. A potrzebuję cały czas pewnej i pełnej prędkości a nie, że po wykorzystaniu limitu zwolni internet

Anonim

Nie dotyczy

Skazany na światłowód?

Dlatego ja na Twoim miejscu po prostu nie ruszałbym obecnej umowy 🙂 
Ot, cierpliwie czekać z tym co jest do pojawienia się szybszej i lepszej alternatywy - czy to światłowodu od Orange, czy konkurencji. Niemniej jednak - na razie masz dość dobrą ofertę - umowy nie przedłużaj, po prostu zostaw tak jak jest. 

 

Nikt do niczego Cię nie może zmusić, a nic nie tracisz. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 33
  • 0

Skazany na światłowód?

Wiem, że jak nie dam decyzji to po prostu przedłużą aktualną ofertę ale z ciekawości czy będzie taniej lub jakaś zmiana oferty poszedłem do salonu a tam dowiedziałem się, że nie dostanę nic nowego a za to zapłacę 30zł/msc więcej 😀 

Mam dostępny światłowód innej lokalnej firmy ale tam za m.in 80/10 musiałbym zapłacić więcej niż płacę za 80/10 w Orange. Może ten światłowód byłby stabilniejszy i miałby szybsze realne prędkości od 80/10 Orange ale w 95% użytkowania 80/10 Orange nie narzekam więc wolę te 10-30zł mieć zaoszczędzone i wybrać aktualny internet Orange.

 

@ketrasaArtur Patrząc na mapę https://mapbook.uke.gov.pl/ moja miejscowość jest zaznaczoną czarnymi plamkami, na https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ moja miejscowość nie jest zaznaczona, a już ok. 500m-1km dalej są już punkty "w realizacji".

Anonim

Nie dotyczy

Skazany na światłowód?

W Orange trudno jest wynegocjować oferty tańsze niż te na stronie, wręcz jest to niemożliwe. Bodaj 10 złotych czy 5 za pakiet Love jest, ale nie jest to gra warta świeczki - wiązać się na 2 lata....

Może lokalny dostawca zmieni politykę cenową, albo ktoś wykorzysta jego infrastrukturę - lepiej jest zostać z tym co masz 🙂 

 

W przyszłości raczej na pewno będziesz miał światłowód od Orange czy innej firmy - albo BSA albo infrastrukturę operatora. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Skazany na światłowód?

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę że w domach jednorodzinnych opłata jest wyższa o 15 PLN miesięcznie więc tu warto uderzyć do lokalnego ISP.