Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużenie umowy Orange Love = brak możliwości wykorzystania bonu za odsprzedaż telefonu do Orange


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Przedłużenie umowy Orange Love = brak możliwości wykorzystania bonu za odsprzedaż telefonu do Orange

Dzień dobry.

Jestem w posiadaniu bonu wartości ponad 1 tys. złotych na zakup nowych urządzeń.
Bon uzyskałem kilka dni temu po odsprzedaniu dla Orange mojego starego telefonu z myślą myślą zakupu w przedsprzedaży nowego Samsunga Galaxy S21+ do kończącej mi się umowy na Orange Love i uzyskanie przez to prezentu od Samsunga (słuchawki Buds Live + Smart Tag) o wartości ok. tysiąca zł.

I tym narobiłem sobie kłopotów, że teraz jeżdżę od salonu do salonu, piszę i wydzwaniam na płatną infolinie do Orange i nikt nie potrafi mi pomóc.. co bym nie robił, to jestem ponad tysiąc zł. stratny..

Chodzi o to, że bonu tego nie można wykorzystać na zakup telefonu w przedsprzedaży, ponieważ jest on do zrealizowania jedynie w salonie Orange, a przedsprzedaż odbywa się tylko online. Także tracę już wyżej wspomniany prezent od Samsunga..
Napisałem kilka dni temu maila o pomoc w tej sprawie na adres odkup_orange@samsung.com, ale bez odpowiedzi..

Mało tego, zdecydowałem się wziąć inny telefon, konkretnie Samsunga Galaxy S20 Ultra i po pojechaniu do salonu odległego o 40 km od mojej miejscowości, dowiedziałem się, że do Orange Love również nie mogę zrealizować tego bonu..

Tak więc bonu na zakup nowego sprzętu nie mogę wykorzystać:

  • na zapisanie się na nowy telefon w przedsprzedaży,
  • przedłużając umowę na Orange Love.

 

Nie ma o tym nigdzie napisane, nie zawiera tego też regulamin „Odkup telefon” i nie poinformowano mnie też o tym w salonie Orange, gdzie odsprzedawałem stary telefon.

Tak więc będę składał skargę w tej sprawie do Orange i zastanawiam się nad przedstawieniem tej sprawy u Rzecznika Praw Konsumenta.  

 

Do Państwa zwracam się z prośbą o pomoc jak wybrnąć z tej sytuacji, żeby nie stracić tego bonu...?

Wczoraj w salonie poradzono mi rozwiązanie umowy Orange Love z pozostawieniem nr telefonu i na ten numer wziąć abonament z telefonem wykorzystując bon. Tylko rozwiązując umowę, to znowu problemy ze zdaniem sprzętu, itd..

 

Czy nie muszę rozwiązywać umowy, a mogę tylko przejść od razu z Orange Love na Światłowód i telewizje i wziąć nowy numer telefonu na abonament ? A potem jesienią, gdy skończy mi się umowa na inny numer, znowu stworzyć Orange Love...

 

Proszę o pomoc i porady..

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Przedłużenie umowy Orange Love = brak możliwości wykorzystania bonu za odsprzedaż telefonu do Orang

@jarmk możesz wziąć sprzęt z bonusem za odsprzedaż taki, jaki obecnie jest dostępny model. Chcesz bardzo drogie telefony, które mogą nie być dostępne. Podejżeeam, że z tańszym modelem sprawa by poszła bez problemów.

Jeżeli planujesz przedłużyć umowę, to przedłużysz na 24 miesiące. Jesienią co najwyżej zmodyfikujesz tylko umowę na wyższy abonament, nowej OL nie podpiszesz.

Kończąca się umowa na numer komórkowy przedłużysz podpinając pod obecny OL i możesz zyskać zniżki za posiadanie OL.

Obecnego OL nie musisz rozwiązywać, aby przejść na światłowód. To będzie modyfikacja oferty i ewentualne przedłużenie.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Przedłużenie umowy Orange Love = brak możliwości wykorzystania bonu za odsprzedaż telefonu do Orang

@ketrasaArtur 

Znalazłem już salon w którym jest dostępny Galaxy S20 Ultra i umówiłem się na jutro.

 

Nie wiem czy dobrze rozumuje..

To czyli mogę przejść z Orange Love na "Światłowód i telewizja" bez rozwiązywania umowy..?... i potem jesienią podpiąć numer i z powrotem przejść na Orange Love...

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Przedłużenie umowy Orange Love = brak możliwości wykorzystania bonu za odsprzedaż telefonu do Orang

@jarmk w ofercie OK dalej zostajesz, tylko modyfikujesz usługę internetową światłowodowy i tv. Na jesień dokładasz tylko przedłużenie na numer komórkowy. Z Twojego opisu wnioskuję, że umowy obecnie kończą się w różnym terminie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Przedłużenie umowy Orange Love = brak możliwości wykorzystania bonu za odsprzedaż telefonu do Orang

Jak salon argumentował brak możliwości płacenia bonem w Love?

Zamów telefon przedłużając umowę przez telefon/internet z odbiorem sprzętu w wybranym salonie, Niech konsultant ustawi pierwszą wpłatę 1000 zł i zapłacisz za nie bonem w salonie.

Może tez tak się da zrobić z S21 w przedsprzedaży ?

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Przedłużenie umowy Orange Love = brak możliwości wykorzystania bonu za odsprzedaż telefonu do Orang

@Arti_Kn_Pl 

 

Nie ma możliwości wpisania do systemu kodu z bonu w Orange Love.. w dwóch salonach tak mi powiedziano.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Przedłużenie umowy Orange Love = brak możliwości wykorzystania bonu za odsprzedaż telefonu do Orang


@jarmknapisał(-a)

@Arti_Kn_Pl 

 

Nie ma możliwości wpisania do systemu kodu z bonu w Orange Love.. w dwóch salonach tak mi powiedziano.

 


To nie wiedzą chyba za dużo. Bon wpisuje się w system kasowy, bo przecież możesz nim równie dobrze zapłacić za akcesoria, więc nie ma to znaczenia czy sprzęt jest z umową czy bez.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Przedłużenie umowy Orange Love = brak możliwości wykorzystania bonu za odsprzedaż telefonu do Orang

@Arti_Kn_Pl 

To już zgłupiałem i nie wiem co robić..

 

Przed chwilą poprzez infolinię zgłosiłem chęć przejścia z Orange Love na Orange Światłowód. Na dniach przyjedzie kurier z aneksem do umowy.

Teraz chcę wziąć nowy numer telefonu z telefonem, żeby wykorzystać bon..

Szkoda, że nie ma gdzie zadzwonić w sprawie tych bonów, żeby dowiedzieć się konkretnie co i jak i jak się nimi płaci, bo rzeczywiście na stronie jest że:

......bon, który będziesz mógł zrealizować na trzy sposoby w salonie Orange:

  • Zapłacić za zakup nowych urządzeń
  • Zapłacić za zakup nowych akcesoriów
  • Opłacić pierwszą wpłatę za nowe urządzenie

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Przedłużenie umowy Orange Love = brak możliwości wykorzystania bonu za odsprzedaż telefonu do Orang

A potrzebujesz ten numer ? Może lepiej wziąc samo urządzenie w ofercie na 20 rat ? Tylko sprzedawca musi ci ustawić pierwszą wpłatę 1000 zł, a reszta na raty.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 594
  • 5

Przedłużenie umowy Orange Love = brak możliwości wykorzystania bonu za odsprzedaż telefonu do Orang

Nie, nie potrzebuje,

Interesuje mnie najbardziej w przedsprzedaży Galaxy S21+.

Biorąc go na 20 rat i po odjęciu kwoty bonu rata wychodzi 188 zł. i jest dla mnie do przyjęcia.

 

Tylko jak go kupić z tym bonem..? Przez stronę logując się na konto w Orangę mogę zamówić tylko do domu lub paczkomatu..