Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Mobilny - koniec umowy


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Internet Mobilny - koniec umowy

Dzień dobry,

 

Kończy mi się 24 miesięczna umowa na Internet Mobilny (pakiet 50+10GB), czy po czasie warunki i koszty są takie same? Wiem, że umowa przechodzi na czas nieokreślony.

Drugie pytanie - czy bez problemów można potem (bez opłaty aktywacyjnej) przejść na wyższy poziom (150+100GB) czy trzeba podpisać aneks/umowę?

Kiedyś była możliwość zmiany pakietów (nie pamiętam czy w Neostradzie czy Internecie Mobilnym) - zmieniało się w Mój Orange i skutkowała ona nowymi warunkami i opłatami od kolejnego okresu rozliczeniowego. W tej chwili nie widzę takiej możliwości w Mój Orange.

 

Pozdrawiam,

Mirek

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet Mobilny - koniec umowy

@miro81 sprawdź jakie masz wpisane warunki w umowie po zakończeniu okresu oznaczonego. Może się zdarzyć, że opłata w okresie umowy na czas nieokreślony może być wyższa.

 

Co do zmiany na wyższy pakiet lub podpisanie aneksu nie pobierana jest po raz kolejny opłata aktywacyjna.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Internet Mobilny - koniec umowy

Na czasie nieokreślonym, jeśli miałeś cenę 39,99 lub 19,99 łącząc np. z pakietem Orange Love, jest taka sama cena. 

Możesz w dowolnym momencie modyfikować umowę na plan niższy (10+10GB) za 9,99 lub na wyższy (150GB w strefie domowej + 100 w strefie domowej i poza nią) za 59,99 .

Z tego, co wiem, na razie nie ma takiej możliwości z poziomu aplikacji, chociaż w wersji przeglądarkowej po zalogowaniu można wejść w oferta->internet i tam spróbować przedłużyć.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Internet Mobilny - koniec umowy

Sama umowa jest stara (4 lata), ostatni aneks (2 lata temu) nie pisze wprost ale pisze o przejściu w czas nieokreślony - czy potem biorąc jakiś plan ale mając usługę też jestem zwolniony z aktywacji?

Tak przy okazji czy Domowy 4G działa per nadajnik czy okolice - mam 2 nadajniki w okolicy i czasem jest możliwe przełączenie się na mocniejszy sygnał. Czy to jest zmiana strefy (i inaczej rozlicza pakiety) czy da radę?

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Internet Mobilny - koniec umowy

tak, przedłużając/modyfikując tę samą usługę (w tym wypadku internet mobilny) nie ma aktywacji. Strefa jest ustalana na podstawie położenia, 500m naokoło punktu, który ustalisz, @ketrasaArtur wie więcej na temat nadajników, z tego, co wiem, jeśli będzie przełączane pomiędzy nimi to transfer będzie liczony od nowa, ale póki będzie ustalone, że jest pobierane z domu, póty nie będzie rozliczane z pakietu poza strefą domową


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Internet Mobilny - koniec umowy

@SarahLynnna tym mi właśnie zależy - żeby cena i warunki były takie same. Zwykle się mieściliśmy w pakiecie GB, choć teraz przy lekcjach zdalnych i dzieciach w domu poszło miesiąc pod limit. A wolałbym poobserwować czy jest sens płacić 20zł i mieć więcej GB, czy też przeznaczyć na nowy router z wbudowanym modemem. Jest jeszcze pomysł aby powrócić do kabla + telewizja (ale to i tak zwiększenie kosztu miesięcznego), tyle, że potrzebuje jeszcze netu do tabletu, który można zawsze i wszędzie zabrać ze sobą parę razy do roku i nie chcę mnożyć umów i płatności.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Internet Mobilny - koniec umowy

W takim wypadku, jeśli jest to doraźna potrzeba, dobrze zapoznać się z ofertą dla uczniów we FLEX, naprawdę fajna opcja - na 2 miesiące dowolny plan komórkowy bez lojalki za 1zł, przy rejestracji trzeba podać kod EDUFLEX

Więcej tu: https://www.orange.pl/view/razem

Regulamin: https://oferty.orange.pl/external_files/LP_Razem/Regulamin_promocji_OrangeFlex_EDUKACJA_26032020.pdf


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Internet Mobilny - koniec umowy

@miro81 strefa jest ustalana 500 m od określonego punktu. Nie powinno mieć wpływy zmiana nadajnika.

Jeżeli o mnie chodzi, to osobiście polecam internet na kabelku. Zawsze stabilniej to działa, chyba, że będzie po miedzi i duża odległość od centrali.

 

Do tabletu polecam starter Orange na kartę za 5 PLN. Dostajesz 6 GB na 14 dni, a 5 PLN jest ważne 30 dni, więc można wykorzystać na dodatkowe usługi lub zakup pakietu internetu elastycznego 5 GB za 5 PLN na 5 dni (aktywacja USSD: *115*5*5# )

https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte#pakiety-internetowe-obecny-klient

Jeżeli starter kupisz w Żabce (cena też 5 PLN), to w promocji dostaniesz dodatkowe 9 GB na 14 dni.