Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy

Plan "bez limitu" danych za kwotę.... ?

hejka 🙂

Ów pomysł nie będzie jakoś innowacyjny i wyszukany, ale zaczyna się sam nasuwać, gdy człowiek co jakiś czas widzi reklamy T-mobile, w których to ów operator chwali się internetem "bez limitu" - w wersjach albo zupełnie "bez limitu", albo z limitem prędkości typu do 30 mb/s, 60 mb/s, ale przede wszystkim "bez limitu" danych - co w dzisiejszych czasach przy pojawiających się co jakiś czas nowych serwisach streamingowych, tak jak ostatnio 14 czerwca Disney+, zaczyna być sprawą niemal kluczową.

 

W Orange Flex najwyższy Plan za cenę 80 zł oferuje 150 GB, co jest całkiem pokaźną ilością, zwłaszcza że nie są wliczane w to liczne serwisy społecznościowe. A gdy za dodatkowe 25 zł (20 za Video Pass i 5 za Music Pass) wykluczymy z tego także najważniejsze serwisy streamingowe video i z muzyką, to wydaje się, że taki pakiet 150 GB wystarczy znacznej większości użytkowników.

 

No ale problem zaczyna się pojawiać wtedy, gdy wśród serwisów z Video Pass, nie ma tych, które bardzo ktoś chciałby oglądać. Przy czym nie mam na myśli jakichś niszowych usług np. z jakkolwiek popularnymi w Polsce tureckimi serialami, ale takich światowych gigantów, jak Disney+ i Amazon Prime Video, których obecnie w Video Pass nie znajdziemy. I o ile ten pierwszy dopiero co (14 czerwca) wszedł do naszego kraju i może się okazać, że Orange lada dzień wzbogaci o niego Video Pass (oby z mojej strony nie była to tylko zwykła naiwność), o tyle usługa video Amazona jest dostępna od kilku lat i mimo licznych próśb Orange jakoś ani myśli ją wyłączyć z limitu danych, mimo iż z samym Amazonem nie jest na bakier, o czym świadczy jego obecność w Music Pass.

 

I tutaj pojawia się właśnie rozwiązanie - rozwiązujące owe problemy, czyli wprowadzenie Planu "bez limitu" danych za kwotę... ? No właśnie. Jakbyście go wycenili?

 

Jestem zdania, że taki Plan za 100 zł byłby akurat.

Nadal każdy mógłby wziąć tylko taki np. za 25 + dodatkowo Video Pass, jeśli ktoś naprawdę nie potrzebuje niczego więcej.

 

Dodatkowo jestem zdania, że co, jak co, ale to właśnie oferta Flex - nowoczesna i elastyczna, idealnie się nadaje, aby Orange właśnie w niej zaczął przynajmniej choćby próbnie wdrażać ofertę "bez limitu" danych... jeśli z jakiegoś powodu usługa Video Pass zatrzymała się w miejscu, jak chodzi o jej rozwój (ostatnie dodanie do niej nowych serwisów miało miejsce w październiku 2020, czy też licząc samego Flexa, zdaje się w okolicach marca 2021, ale tak czy inaczej już grubo ponad rok temu).

 

Powiedzcie, co o tym sądzicie?

 

pozdrawiam 🙂

20-06-2022 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Nie dotyczy

Zagłosuję 😉

20-06-2022

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny

@seriemaniak111 proponuję dokładniej zapoznać się z ofertą konkurencji bez limitu. Te bez limitu dotyczy pakietu np. 80GB z pełną prędkoscią, po wykorzystaniu pakietu ograniczenie do 1Mbit/s. Orange też ma takie oferty.

Nawet jak by to miało być bez limitu bez żadnego pakietu, to kwota 100 zł na obecne czasy jest za niska. Było by świetnie, jak by operator wprowadził taka oplatę. Uważam jednak pomysł za nierealny.

20-06-2022

Nie dotyczy

@ketrasaArtur tu się zgodzę. 80 zł za 150 GB. Więc za 100 zł nie dadzą bez limitu. 

22-06-2022

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

@ketrasaArturAkurat domowy internet nielimitowany w tm jest faktycznie nielimitowany. Jest to ta sama oferta co parę lat temu była a potem z niej zrezygnowali i . tylko ci co mieli mieli dalej. Ale ta oferta powróciła i jak najbardziej jest nielimitowana. (Nielimitowana pod względem pojemnościowym czyli gb) Limit jest na prędkości. 30Mb/60Mb/90Mb. I w strefie domowej tyle masz o ile nadajnik nie jest obciążony bo wtedy może być i mniej po za strefą jest poniżej 1Mb. Potem wprowadzili też Nielimitowany w "telefonie" i tu jest podobnie z tym że są 2 opcje : nielimitowany z prędkością do 30Mb i faktycznie nielimitowany za wyższą cenę teoretycznie z limitem prędkości 300Mb ale tu już zależy od Nadajnika jeśli nie obciążony i odpowiednio zmodernizowany tak że można wycisnąć większą prędkość to i tu też zadziała. Zapewne miałeś na myśli to co ma plus czy play ze masz ileś Gb z pełną prędkością a po wykorzystaniu tej ilości jest nielimitowany ale z mniejszą prędkością. Póki co prawdziwy nolimit ma tylko tm. Testowali to kilka razy na święta rzucając 2tyg pakiety (czy to rzucając nielimitowany dostęp do "videopassow " czy to rzucając nielimitowany internet do 20Mb , a potem w nstp święta nielimitowany zupełnie prędkości przekraczały zdecydowanie 20Mb) i jak widać było po sieci to wytrzymała obciążenie więc mogli sobie pozwolić na wprowadzenie na stałe. (Ps. W mojej okolicy nie dość, że sieć tm nie padła z obciążenia to nawet w ciągu świąt drastycznie prędkość wzrosła w górę więc zupełnie na plus)

22-06-2022

Zespół Nasz Orange

Prośba o zaprzestanie pisania o konkurencji, gdyż będzie trzeba coś potem usuwać 😈

22-06-2022

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy

Ja mam trzy opcje:

1: albo plan z wbudowanym podwyższonym lejkiem aż 5 mbps (Internet Optymalny - abonament z taryfą data) ma taką usługę "Bez Limitu do 5 mb/s" płatną 10 zł, więc mogłaby się ta opcja znaleźć w ofercie (konkurencja ma lejki tylko do 1 mbps);

lub

2: plan z potężną paczką 500 GB, po której jest lejek 5 mbps (to taki namiastka neta bez-limitu - totalny no-limit odpada, bo byśmy zapchali nadajniki, wtedy byłyby skargi klientów pomarańczki i sąsiedniej magenty (oni mają abonament no-limit na neta tylko na telefonach), (sporo nadajników jest w ramach NetWorkSa, więc obie sieci by oberwały);

3: plan z wbudowanymi wszystkimi Passami, dla tych, którzy mają dodatkowe SIMy, ale mają na tyle GB, aby ich szybko nie stracić (Promo GB), lecz korzystają dzięki Passom głównie ze swoich ulubionych serwisów.

21-08-2022