Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy

Ostrzeżenie o kolidowaniu aktywnych usług

Aktywowałam dzisiaj pakiet internetowy 5GB na pięć dni (w taryfie Orange Free na kartę) i nie mogłam połączyć się z internetem na smartfonie. Włożyłam kartę SIM do modemu i na komputerze okazało się że połączenie dial-up uzyskuje adres IP dla klienta ale nie uzyskuje adresu bramy w sieci (0.0.0.0).

Przejrzałam więc wszystkie usługi na https://www.orange.pl/twojekonto/zaloguj

jakie mam aktywne dla tego numeru MSISDN i znalazłam jedną blokadę która mogła dotyczyć tego problemu: DCB - Blokada Całkowita, którą włączyłam w 2011 roku i zupełnie o niej zapomniałam.

Internet zaczął działać po wyłączeniu tej blokady i ponownym uruchomieniu smartfona.

Po co o tym piszę? Otóż, mam sugestię aby podczas włączania pakietu internetowego przez klienta, wasz skrypt sprawdzał czy nie ma konfliktu usług tak jak w moim przypadku: pakiet internetowy kontra DCB Blokada całkowita. Jeśli zaistnieje konflikt usług to klient mógłby otrzymać powiadomienie SMS że:

 

Aktywowana przez Ciebie usługa ......................... może kolidować z inną usługą .................... która została już wcześniej aktywowana. Jedna z usług może nie działać prawidłowo. Zaloguj się na swoje konto orange lub połącz z konsultantem aby wyłączyć zbędną usługę.

 

Uważam że to nie jest skomplikowana sugestia i da się ją wykonać kilkunastoma linijkami kodu wklejonego do procedury aktywacji usługi.

Możliwe że istnieją też inne konflikty usług. Ktoś mógłby to opracować.

 

02-02-2021 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny

@JoannaLBN też się złapałem na tej blokadzie. Są jeszcze blokady SMS-ów, MMS-ów wysokopłatnych. Można założyć ze dwie, trzy blokady i nawet nie pamiętać. Jest blokada kontrola rodzicielska i blokada SMS-ów. Bez zdjęcia obydwu, nie da się wysłać SMS-a wysokopłatnego, ale to margines. Z internetem i blokadą całkowitą to już ważniejsza sprawa. Jestem za.

02-02-2021

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny

Zatem masz moje poparcie.

02-02-2021