Opis implementacji ipv6 w Orange
Specyficzny sposób implementacji Ipv6 w orange (zarówno sieci mobilnej jak i stacjonarnej) powoduje pewne specyficzne problemy.
Tu przykład z aplikacją signal która ma problemy wyłącznie na IPv6
https://github.com/signalapp/Signal-Android/issues/7733
Na łączach światłowodowych z IPv6 zdaje się że adresy IPv6 wydane urządzeniom za routerem nie są globalnie routowalne.
- zapewnić jasną i klarowną technicznie informację czy i jak osiągalne są globalnie routowalne adresy publiczne ipv6 wydane urzadzeniom za routerem (FB3)
- rozwinąć dostępny w internecie ( w załączeniu) opis implementacji ipv6 w Orange.
- wspierać społeczności otwartych projektów w rozwiązywaniu problemów z ipv6 w Orange lub opublikować dokumentację umożliwiającą ich rozwiązywanie
27-02-2020 w Pomysły
1
Otwarty
2
Realizowany
3
Zrealizowany
Nie dodał się załącznik http://www.data.proidea.org.pl/plnog/12edycja/day2/track4/01_ipv6_implementation.pdf
@gk2a6 może jestem mniej obeznany, ale ipv6 nie jest standardem w sieci, nawet jak Orange poprawki da, nie licz na pełne wsparcie ipv6 w sieci. Trzeba jeszcze poczekać z 10 lat aż sprzęt z ipv4 się wykruszy.
Irek, ipv6 mimo że wolniej niż się zdaje jest szeroko wdrażany, w tym jest wdrożony od dawna w Orange (i inne duże firmy) ale u pomarańczowych w specyficzny sposób który wymaga opisu, nie tylko pod własny router zamiast funboxa.
Po ostatnich problemach z LTE, zamiast ipv6 używam ipv4, więc progres jest na Śląsku ale wsteczny, oby to naprawiono szybko., auto konfiguracja telefonów też zmieniona i standard w ustawieniach to ipv4, kiedyś był ipv6, chyba nie doczekam się postępu w sieci.
Jakie macie problemy na ipv6?