Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 10, Poszukiwacz

Asus Zenfone 8 - dodanie VoLTE oraz VoWiFi

Dzień dobry,

 

piszę z prośbą o ponowne testy w kierunku certyfikacji ww. telefonu dla usług VoLTE oraz VoWiFi.

Obie te funkcje są jednymi z ważniejszych w obecnych czasach, dla telefonu tej klasy jest aż nie do pomyślenia że nie ma certyfikatu.

 

Pozdrawiam

Igor Baran

 

 

________________

*Temat przeniesiony z działu "Telefony i urządzenia" oraz doprecyzowana nazwa - moderator Wojciech.

29-06-2022 w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 20, Pasjonat

Jestem ZA 🙂

29-06-2022

Poziom 3, Obserwator

Też jestem ZA, ale przydałaby się jeszcze obsługa 5G, bo telefon wspiera, ale sieć Orange 5g nie chce się łączyć

29-06-2022

Poziom 3, Obserwator

Popieram, jestem za.

30-08-2022

Poziom 10, Poszukiwacz

Oddałem i ja głos. Ile ich potrzeba...? Pozdrawiam bobekos1 🙂 

02-09-2022

Poziom 3, Obserwator

To jest żart że orange nie chce uruchomić usługi volte na flagowym modelu telefonu a uruchamia na badziewnych chinczykach...

06-09-2022

Poziom 6, Poszukiwacz

Błagam, wykonałem rozmowę w Orange bezpośrednio po przełożeniu karty SIM z IP12mini do ZF8 voLTE i voWiFi. Rozmowa to czysta przyjemność, to co oferuje T-Mobile jest uwlazjaave godności. Dodajcie ten telefon jako urządzenie certyfikowane!

06-09-2022

Poziom 3, Obserwator

Ja również proszę o ponowienie procesu certyfikacji Zenfone 8

08-09-2022

Poziom 8, Poszukiwacz

Gdyby Orange udostępniło volte i vowifi na zenfonie to rozważyłbym zmianę sieci. Niestety czarno to widzę, kupiłem testowo starter żeby obczaic jaka jest jakość rozmów i w ogóle, żadna z tych funkcji nie działa ani na zenfonie, ani na dwóch oficjalnie wspieranych telefonach Samsung i realme. Także bałagan jest. No ale może jednak.

09-09-2022

Poziom 8, Poszukiwacz

Nie mogę edytować poprzedniej wiadomości, bo czas minął, ale dziś włożyłem kartę do zenfona (chciałem przetestować coś innego) i o dziwo zarówno volte, jak i vowifi wskoczyło samo, nawet bez przedkładania wcześniej karty do innego telefonu. Rozmowa testowa działa bardzo dobrze, co prawda nie zaobserwowałem jakiejś wybitnej jakości dźwięku, ale jest chyba lepiej niż w tmobile, no i przede wszystkim stabilnie, żadnego przerywania, zniekształceń itd. Także no jeżeli tak to będzie w dalszym ciągu działać to faktycznie może być warto się przenieść, ale certyfikacja musi być, bo nie mam ochoty bawić się w jakieś odblokowywanie tych usług na infolinii, jak system Orange sobie stwierdzi, że mam za dobrze.

11-09-2022

Poziom 8, Poszukiwacz

No i stwierdził dziś rano, kilka minut bez LTE, po czym wróciło już bez volte i vowifi. Ale co pogadałem przez niedzielę to moje, szkoda tylko tych 10zl na starter i doładowanie.

12-09-2022

Poziom 12, Recenzent

to skandal, że flagowy telefon nie posiada tej funkcji mimo że ma ją w budowaną w telefon. konkurencyjna nie ma z nim problemu, chyba trzeba wybrać tmobile tam nie robią problemów.

23-09-2022

Poziom 6, Poszukiwacz

W T-Mobile to działa tylko pozornie. Nie da sie rozmawiać 😞

23-09-2022

Poziom 12, Recenzent

a co konkretnie ci nie działa ? u mnie wszystko jest ok, może wróć do ustawień fabrycznych.

23-09-2022

Poziom 12, Recenzent

nie wiem u mnie w tmobile działa, ty widze sobie też jakoś poradziłeś.

23-09-2022

Poziom 6, Poszukiwacz

Zgadza się 🙂 Migracja z tmobile do flex i na obecną chwilę brak jakichkolwiek uwag 🙂 

23-09-2022

Poziom 12, Recenzent

w orange mam karte, może kiedyś przeniosę się na flexa i sprawdzę. ale nie smak pozostaje 😉 poza tym nie ma pewnosci, że orange tego nie usunie znów..

23-09-2022

Poziom 8, Poszukiwacz

Ostatecznie przeniosłem się do flex, tutaj nie blokują i wszystko działa poprawnie, natomiast jest to lekka parodia, że wszystko działa dobrze, problemów brak, a Orange i tak sobie blokuje to w innych usługach... Przez to Asus wyłączył te opcję dla Orange i po restarcie musimy się bawić we wpisywanie kodu.

23-09-2022

Poziom 12, Recenzent

Dlatego ja sie wstrzymam na razie z flexem, jak tego nie usuną to przejdę. to jest przykre, że tak dobry telefon ma tego typu problem. ja właściwie przy dobrym zasięgu nie narzekam na hd, ale widać że to zwyczajna zła wola orange (i nie tylko) w tej kwestii.  Mam jednak głupią nadzieje, że te nasze wypociny czyta ktoś decyzyjny i ruszy temat, nie widzie, powodu by tego nie zrobić. skoro telefon spełnia jednak wymagania i potrafi w rozmowy..

23-09-2022

Poziom 5, Obserwator

Bardzo proszę o umożliwienie wykorzystania telefonów Asus dla wszystkich nowoczesnych usług jak VoLTE, wificallling i 5G. Dołączam się do wniosku, to niezrozumiałe, że telefony renomowanej firmy nie są obsługiwane w tym zakresie przez Orange. Planujemy przejść w firmie na Asusy, ze względu na ich rozmiar i jednocześnie mocne parametry. Nie chcielibyśmy zabierać kilkudziesięciu numerów z Orange dla jakiegoś niedopatrzenia. Pozdrawiam 

10-10-2022

Poziom 10, Poszukiwacz

Pytanie tylko ile głosów musimy uzbierać aby temat ruszył. 

Ktoś z Orange może się wypowiedzieć? 

 

Ew. możemy pomęczyć Rzecznika Orange na TT:

https://twitter.com/RzecznikOrange

 

14-10-2022

Poziom 5, Obserwator

Oczywiście że tak, nie mniej to Asus powinien się wziąć do roboty. De facto sprzedaje telefony bez tych funkcji...  Ja bym rozumiał, gdyby to był prywatny import ale to normalna dystrybucja. No ale napisać do rzecznika nie zaszkodzi.

14-10-2022

Poziom 12, Recenzent

tylko zmiana na t-mobile, może pomóc wam z volte. orange nic nie zrobi bo gardzi klientem liczą się tylko zyski. sam asus też nie jest zainteresowany współpracą z orange.

14-10-2022

Poziom 10, Poszukiwacz

W T-Mobile są problemy, stabilniejszy jest Orange flex. Działa i polecam 😊

15-10-2022

Poziom 5, Obserwator

Nie rozumiem, skąd w ogóle jakieś rozróżnianie producentów? Technologia to technologia, jest specyfikacja i tyle. Jakiś Orange musi się zgodzić? No a Asus jak nic nie będzie z tym robił, straci klientów. Za rok wymieniam telefon w firmie, i jeśli nic się nie zmieni, nie będzie to Asus. Żebym kupował prawie flagowca i kogoś się prosił... A to, że w Orange trudno się o coś doprosić to też niestety prawda.

15-10-2022

Poziom 8, Poszukiwacz

Asus dodał ustawienia volte i vowifi dla Orange, te usługi normalnie działają. Winne jest w tym momencie jedynie Orange, które blokuje te usługi, gdy wykryje telefon spoza ich listy, bo tak i juz. Wydaje mi się, że ta zakładka z pomysłami jest bezcelowa i ktoś nas tu skierował jedynie po to, by rozładować napięcie i mieć spokój. Jedyna opcja jaka widzę to uporczywe zgłaszanie do Orange brak możliwości włączenia volte i vowifi, koniecznie z informacją, że przez jakiś czas działało i było dobrze, a potem znikło. Męczenie rzeczników i wsparcia na FB też mile widziane. Tutaj na forum to sobie możemy pisać chyba tylko dla zabawy.

19-10-2022

Poziom 5, Obserwator

Czyli w ZenFone 8 też mam? Nie widzę takich ustawień...

19-10-2022

Poziom 12, Recenzent

Raff007 to trzeba kodem włączyć, bo asus lekko sie zirytował na orange. i tak cyslaw ma racje, trzeba ich męczyć do skutku z mojej strony jest nie ustana reklamacja i problem techniczny, bo usługa działa tylko orange wymyśla, że to ma wpływ na innych użytkowników. jakoś na flexie nic sie nie dzieje. można też pomęczyć uokik bo to patologia i robienie żartów z konsumentów.

19-10-2022

Poziom 5, Obserwator

Jakim kodem? Nie natrafiłem w sieci...

19-10-2022

Poziom 8, Poszukiwacz

*#*#3642623344#*#*

Wpisujesz to w miejscu wybierania numeru, jak wpiszesz całość to zniknie, wtedy w ustawieniach pojawi się volte i wifi calling. Będzie działać normalnie przez kilka godzin po czym funkcje znikną mimo włączenia w ustawieniach. To właśnie będzie efekt blokowania.

20-10-2022

Poziom 12, Recenzent

mnie to obecnie chyba na czarna wrzucili, bo nawet tych kilka godzin nie działa 😉  ale nie przeszkadza mi to dopominać się o swoje.

21-10-2022

Poziom 8, Poszukiwacz

Musisz włożyć kartę do certyfikowanego telefonu i albo się samo odblokuje po jakimś czasie, albo pisać na wsparcie. Jeszcze jest opcja z flex.

21-10-2022

Poziom 12, Recenzent

opcja flex odpada po ich polityce nie będę nabijał im kieszeni. na razie muszę trzymać numer i nie spieszy mi sie z przenosinami. sprawdzałem t-mobile i jak coś to przenosiny do konkurencji bo tam nie było problemu.

21-10-2022

Poziom 10, Poszukiwacz

T-Mobile ma problemy z usługami. Na tym telefonie nie działają one stabilnie lub jakość rozmów pozostawia wiele do życzenia... 

22-10-2022

Poziom 6, Poszukiwacz

Potwierdzam, jakość rozmowy wychodzącej voLTE w T-Mobile to ciągła utrata jakości kiedy sluchamy rozmówcy. Kiedy my cos mówimy kilka seund slychac dobrze i znowu robotyczny dźwięk.

Chyba, że kolegę @vismaior satysfakcjonuje sama ikonka voLTE lub voWiFi. Mnie nie - FLEX od miesiąca jest bezbłędny poza ucuazliwością z wpisywaniem kodu w dialer przy restarcie telefonu.

 

22-10-2022

Poziom 12, Recenzent
 
@arielsajda widać lubi być oszukiwany i na flagowym telefonie wpisywać codziennie kod by mieć ikonke volte, modląc sie by orange nie zablokowało telefonu. ja podziękuje i nie godze sie na traktowanie mnie  przez operatora,  jak problemu który trzeba omijać. odnośnie T-mobile mozliwe, że macie racje bo ja sprawdzałem to chwile i wydawało sie wszystko w porządku. będę miał chwile sprawdzę drugi raz natomiast mi hd wystarcza jak jest dobry zasięg. więc nie będę operatorowi nabijał kasy

22-10-2022

Poziom 6, Poszukiwacz

Na ikonce mi nie zależy tylko na możliwości rozmowy w miejscu w którym nie ma zasiegu sieci. Telefon restartuje nie częściej niż raz na tydzień. Daleki jestem od modlitw, a w szczególności o takie dot. działanie telefonu. Chcemy tylko z kolegami powyżej ustrzec Ciebie od błedu jakim jest magentowy operator. Jeśli chcesz mieć uslugi o które toczy sie tutaj bój to Flex jest jedynym kompromisem. Nikt Ciebie do niczego nie zmusza. Zenfone flagowy - dobre xD może chciałby być, ale najpierw musieli by sprzedać conajmniej 15 szt. telefonów 🤣

22-10-2022

Poziom 5, Obserwator

A po co restartujesz telefon? Zacina się? Pytam poważnie, ja nie robię tego bez zwiechy poważnej. A co do wyśmiewania zenfona, za wiele byś nie wymienił telefonów typu ZenFone 9, w kwestii mocy, wyposażenia i co najważniejsze wymiarów. Bo dla wymiarów głównie te telefony są lubiane. Mocne, odporne, z dobrym aparatem i IP68, no i małe. 

22-10-2022

Poziom 6, Poszukiwacz

Mam ZF8. Ładuje sie 2h, trzyma 4h SOT. Nie ładuje sie w aucie indukcyjnie. Aparat pozostawie wiele do życzenia i ciagnie baterie jak zły. Telefon parzy ręce przy kazdej okazji. Problemy z uslugami w Polsce - w plus bez 5g i bez voLTE voWiFi w Tmobile tak jakby teżbez, w P4 to samo. Słabo jak na flagowca. Mały i wodoodporny - w zasadzie koniec zalet.

 

Retartuje przy okazji zawieszenia albo jak mi sie nie chce cast polaczyc z Google TV.

22-10-2022

Poziom 5, Obserwator

Też mam 8. Używam z 2 kartami SIM, ale dostałbym parę funkcjonalności do tego. Co do 2 godzin, to nie wiem, czy nie powinieneś pokombinować z ustawieniami ładowania. Ja ląduję ok 1 dziennie, czasem po południu jeszcze trochę. Nie wiem, jak zmierzyć sot. Natomiast nigdy mnie nie parzy. Czasem jest ciepły. Aparat rzeczywiście taki sobie, w 9 podobno jest super. A te volte i inne... Nie wiem, czy to nie wina telekomów i prawa. Wgbie - jest specyfikacja, jest spełnienie, nie ma wpływu telekomu na usługę. A nie, że telekomy będą faworyzowały producentów. W przyszłym roku zmienię na 9 lub następcę, brakuje mi dobrego aparatu głównie. Indukcja też by się przydała.

22-10-2022

Poziom 12, Recenzent

z ładowaniem telefonu nie mam problemu, zresztą dbam o baterie więc szybsze ładowanie jest mi zbędne. co do sotu to ładując do 80% przy dobrych ustawieniach i 90hz mam minimum 5-6 godzin przeważnie jak nie używam gpsa(w aucie jest i tak podpięty) to 10%=1 godzina, ale fakt bateria przeciętna ale to wina snapa nie asusa.apart, to rzecz umowna w ślepym teście potrafił pobić samsungi i iPhony, ale zgadzam sie ze to nie jest absolutny top. grzanie u mnie nie występuje temperatury nie skaczą. asus radzi sobie najlepiej z niezbyt udanym snapem888. asus ma nagrywanie rozmów które przez większość jest banowana,jacka i kompaktowe wymiary. patrząc na obecną cene, to nie ma konkurencji w małych telefonach. problem, to wsparcie i stosunek operatorów do tej marki. aha i u mnie tel jest wyłączany na noc wybudza sie rano razem z alarmem więc wpisywanie kodu nie jest dla mnie.

 

polecam ci wrócić do ustawien fabrycznych mi po wgraniu andka 12 pomogło na wszystko o czym piszesz.aha i polecam jeszcze oszczedzanie baterii z opcji programisty. działa nawet po wyłączeniu i włączeniu telefonu.

22-10-2022

Poziom 6, Poszukiwacz

Napewno wkrótce wjadą fabryczne ustawienia (zreszt juz były po becie androida 12) bo idzie do serwisu na echo przy korzystaniu z loudpeakera podczas rozmów. Dla mnie 90 hz i 80% ladownaie to są kompromisy. Flagowiec powinien gwarantować wydajność na cały dzień bez kompromisow - takie mam zdanie. A jak naladuje do 80% to o 16:00 jest słabo z energia.

22-10-2022

Poziom 10, Poszukiwacz

Ja ładuję raz na dzień. Zwykle na noc, wolne do 90%. Telefon wytrzymuje cały dzień z zapasem 20-30%. Tryb wytrzymałość. Nigdy nie miałem problemów z przegrzewaniem, fon zimy nawet przy ładowaniu. Aparat dla mnie bomba, korzystam z GCam - wersja Wichaya. Przenosi magię aplikacji z serii Pixel. Brakuje mi tylko VoWifi bo pracę mam w czarnej dziurze zasięgu i nie da się gadać. 

22-10-2022

Poziom 12, Recenzent

ale to mój wybór (fanaberia) w aucie też lubie dbać o akumulator, ty nie musisz dbać o baterie jak często wymieniasz telefony. zasada dbania o baterie jest w każdym telefonie taka sama. ładowanie stałym małym prądem i przedział mniej więcej od 20-80 %. oczywiście nie ma co wpadać w paranoie i jak jest konieczność lądować szybko to sie to robi. co do 90hz, to nie robi mi dużej różnicy 120  dla mnie to żaden kompromis, a czasem nawet za szybko sie przewija. jedynym kompromisem z mojej strony jest wyłączanie agregacji pasm lte, bo z tego co sie orientuje to mocno zjada baterie.

22-10-2022

Poziom 6, Poszukiwacz

Ja wychodzę z założenia, że telefon jest dla mnie, a nie ja dla niego. Fakt ładuje wolno w nocy do 100% czasem przechodze w tryb 2 x na dzień "szybko" do 80%.  Bo na jednym do 80% nie daje rady. Za to na 60% akumulatora (przedział między 20 a 80%) nie uwierzę, że da się zrobić 4h SOT.  Latem telefon jest często niekomfortowo ciepły. Pytanie co dla kogo jest dyskomfortem. Dla mnie 40°C to dużo. Korzystam z trybu dynamicznego, 120hz oraz 5G. Korzystanie na "flagowcu" z trybów typu wytrzymałość, ultra trwałość to moim zdaniem pomylony kierunek. To tak jakby kupić sobie super bryke i założyć opony wielosezonowe 😉

22-10-2022

Poziom 12, Recenzent

każdy ma tam swoje, ja na trybach ultra trwałość nie widzę spadku wydajności które by mnie irytowały, a bateria jest dla mnie istotniejsza. w gry nie gram więc nie licze mhz. z moich doświadczeń to najbardziej drenuje aparat i hotspot, a tego drugiego używam codziennie najmniej to YouTube/netflix idealnie zgrywa sie z kodekiem i można oglądać godzinami.  dawno temu posiadałem budżetowca xiomi redmi 4x  ten telefon potrafił działać parę dni na jednym ładowaniu.dziś to dla flagowców(małych) nawet tych za 4-5 tys jest nie do zrobienia. niestety procki powoli biją o szklany sufit. podobno zenfone 9 radzi sobie zdecydowanie lepiej, ale za tę cenę to nie brałbym tego telefonu bo 8 zraziła mnie tym volte i supportem. wciąż liczę ze ktoś pójdzie po rozum do głowy biorąc pod uwagę przyszłe zamykanie 3g..

 

btw ładowanie do 100 w nocy jest bardzo szkodliwe dla baterii i nie ma znaczenia czy szybko czy wolno.

chodziło mi o to, że gdy bateria spada do 20% ładować do 80% 60 to za mało. co do tych 60 % to dałbym rade zrobić ci ten sot, ale to przy oglądaniu neta etc, zabawy aparatem i hospotem czy gpsem odpadają.

 

co do temperatur nie zaobserwowałem tak wysokich temperatur nawet testowo grając w gry. natomiast wierze, że tak moze być wkoncu to pasywne chłodzenie i mocny proc. obecnie nosze go w pleckach więc nic nie czuje na szkle jest chłodno zawsze nawet przy półgodzinnych zabawach aparatem.

22-10-2022

Poziom 6, Poszukiwacz

Screenshot_20221022-150148656.jpg

Byłem pewien ze ten tryb nie zabija baterii. 

22-10-2022

Poziom 12, Recenzent

z tego co sie orientuje on dobija do 80 i ładuje go  do czterech godziny przed alarmem, to wciąż moim zdaniem za długo.  bo do 100 dobije szybko przynajmniej u mnie. ale nie ma co wariować, jak specjalnie nie dbasz o baterie, to i tak bardzo dobra opcja. swego czasu katowałem swoje telefony przez całą noc, ale tam były bardzo dobre baterie/słabe procki, tu trzeba uważać by telefon nie był smietnikem po dwóch latach. a znając zycie będzie problem by wymienić baterie na oryginalną. ja przed snem ładuje do 80, wyłączam telefon i zapominam o sprawie, jak jeżdżę dużo autem to zawsze jest podpięty ( co też jest mało zdrowe). ale tak jak mówiłeś nie ma co wariować telefon ma służyć nam nie my mu 😄

 

na adku11 miałem te same problemy co ty, i chciałem odesłać telefon. po resecie jest akceptowalny, ale wciąż kiepski jeśli chodzi o baterie natomiast nie widze żadnej alternatywy obecnie nie licząc jabłek i zenfone9.

22-10-2022

Poziom 8, Poszukiwacz

Wg mnie ten telefon jest bardzo dobry, spokojnie konkuruje z flagowcami innych firm. Sot mam regularnie 6h, do aparatu nie mam zastrzeżeń, restartuje go w zasadzie tylko przy aktualizacji, czyli ok. Co 2 miesiące, więc z wpisywaniem kodu nie mam problemu (choć politykę Orange w tym zakresie uważam za niewłaściwa). Co do volte w TMobile po cichu liczę na to, że Asus ogarnie ten temat, niby support nad tym pracuje, jak będzie działać poprawnie to wrócę tam z powrotem.

Btw Ariel daj znać jak telefon wróci z serwisu tego echa, czy serwis pomoże, bo sam się nad tym zastanawiam, choć akurat głośnomówiący nie jest dla mnie bardzo istotny.

23-10-2022

Poziom 10, Poszukiwacz

Asus nic już nie zrobi, jest 9 i to ich bardziej interesuje. Nie liczyłbym na wsparcie od którejś z stron. 

24-10-2022

Poziom 12, Recenzent

a właściwie co miałby zrobić  ? skoro na flexie wszystko działa, jedynie mógłby usunąć ten kod. podejrzewam, że problem lezy tylko po stronie operatorów. zawsze można im w tematach o 9 spamować, ale to nic nie zmienni. jest nas garstka, co pokazuje zresztą ten temat. na nasze nie szczęście zamykanie 3 g będzie za późno gdyby było wcześniej idealna sprawa dla uokik. sytuacje może jeszcze w przyszłości uratować VoNR ale do tego czasu każdy z nas będzie miał inny telefon xDD.

24-10-2022

Poziom 8, Poszukiwacz

Asus coś skopał w ustawieniach dla Tmobile, problem jest tylko w połączeniach wychodzących. Na razie z tego co wiem sprawdzają o co chodzi, może w kolejnych aktualizacjach to poprawią. We Flex działa, bo dla Orange ustawienia są poprawne.

24-10-2022

Poziom 10, Poszukiwacz

Być może masz rację, zobaczymy w kolejnych aktualizacjach co dodadzą... 🤔 

24-10-2022

Poziom 12, Recenzent

no i na zentalku asusa nasz temat został ponownie zamknięty z braku aktywności. ktoś planuje tworzyć nowy ? 🙂 aktualnie na zenfona dobra promka może trochę ludzi ( całe 5  zart) go kupi :DD.

25-10-2022

Poziom 10, Poszukiwacz

Nie wiem czy to coś tam pomoże, prędzej znowu zamkną temat. Nie ma co liczyć na pomoc przy tym modelu telefonu z obu stron... 

25-10-2022