Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Pogaduchy 2.0

@Anonim  jak tam Zdrowie u ciebie 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy 2.0

@Citi2017 , co Cię będę okłamywał? Jak boli, znaczy, że żyję i stać mnie jeszcze na uśmiech oraz nutkę optymizmu Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Pogaduchy 2.0

@Anonim  i tak trzymaj:)


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Pogaduchy 2.0

Akurat tak się złożyło @Piotrekk85  że brak było dziś potrzebnych mi lekarstw, muszę czekać do poniedziałku bo do droższej apteki nie pójdę a mój lek jest pełnopłatny (  każda apteka ma swoich dostawców i ceny też swoje na leki 100 procentowe ) Mnie wydaje się, że nie objęte ryczałtem leki powinny w każdej aptece kosztować tyle samo.

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy 2.0

@wscieklaewka , mnie się na chłopski rozum wydaje, że refundowane też mają różne ceny, bo porównywałem z różnych aptek. Natomiast refundacja jest chyba stała, a reszta to koszt zakupu i zysk. Na swoim koncie IKP pojawiła mi się pierwsza dosyć pokaźna kwota (w tys.) refundacji, a ja gdybym miał tyle zapłacić, to ZUS by nie "narobił" na mnie Emotikon: Mrugający


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Pogaduchy 2.0

Ej @Anonim  trochę nie tak 😉 bo wszystkie leki refundowane mają tą samą cenę we wszystkich aptekach ale jest jedno ale - mianowicie lekarz wypisał mi zamiast 60 tabletek ( które są tańsze o dość dużą kwotę ) 30 tabletek wklepał na recepcie no i oczy zrobiłam w słup jak mi farmaceuta  zaśpiewała cenę. Wyobrażasz sobie by blister 30 był droższy od blistra z 60 tabletkami tego samego składu i tej samej firmy?

 

Anonim

Nie dotyczy

Pogaduchy 2.0

@wscieklaewka , mnie się wydaje, że taka sama zależność jest w ciuszkach dziecięcych. Im mniejsze i więcej z tym zachodu, tym droższe. Ale mogę się mylić. Kiedyś sprawdzałem ceny leków z tej samej apteki. Literka R i 30%, a ceny w jednym miesiącu wyższe, czasem równe. Jak inne równe, to te z kolei zmienne w cenie, więc skoro coś takiego wprowadzili, musi mieć też uzasadnienie ekonomiczne dla NFZ. Apteki i hurtownie też mają dostawy inne. To taki sam biznes, jak inne. A pacjent płacze i płaci. Spotkałem się też z przypadkami, że refundowany lek przepisał lekarz jako pełnopłatny. Szwindel? Nie mnie oceniać.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Pogaduchy 2.0

@wscieklaewka  złotko witaj  dla tego czasem warto zapytać o zamienniki czyli lek o tym sam  składzie tylko inna nazwa i tańszy lek 😋 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Pogaduchy 2.0

Są leki refundowane ale pod warunkiem że masz zaświadczenie od specjalisty iż powyższy lek jest niezbędny i powinieneś go zażywać, jeśli nie masz zaświadczenia to lekarz rodzinny nie może Ci go przepisać na zniżkę gdyż w takim wypadku  lekarz rodzinny zapłaci za lek z własnej kieszeni.

Niestety takie przepisy nastały @Anonim 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Pogaduchy 2.0

Przestałam stosować tzw. zamienniki gdyż moim zdaniem wyprodukowanie leku powinno się odbywać na tych samych zasadach @Citi2017