Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5557
  • 22523
  • 185

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

Wiadomo że każdy ma dobry sposób. Byle nie za bardzo podobny do tego z filmu Spaceballs. Mam konkretnie na myśli tę scenę, w której bohater grany przez reżysera (Brooks) konstatuje, że musi zmienić kod do walizki...

https://www.youtube.com/watch?v=LcHnf7VQuhc

 

Co ciekawe(?) kiedy, już lata temu, zrobiłem mały audyt haseł w pracy, zdecydowana większość została złamana w ciągu 10s i była właśnie tego typu.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 169
  • 670
  • 10

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00


@Samotnicknapisał(-a)

Właśnie to wariantowanie jest najsłabszą rzeczą w tym sposobie zapamiętywania haseł. Bo o ile można mieć na przykład trudny prefiks, to druga cześć z natury musi być prosta do skojarzenia z serwisem. Istnieje ryzyko, że po wycieku ktoś lub coś odkryje nasz algorytm.


ale to musialby jednoczesnie posiadac 2 hasla z roznych serwisow, zeby pokusic sie probe zlamania naszego algorytmu


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1777
  • 8629
  • 65

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

Nie wiem jakiego wzorca używasz ale dam przykład jak nie powinno to wyglądać: All-Lom-Tjjz-Ictc-ttsd-kcs-egro


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 169
  • 670
  • 10

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

i to jest do zlamania? 🙂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1777
  • 8629
  • 65

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

@mD_360 No pewnie. Środek trudny, ale łatwy do zapamiętania (Inwokacja). Niestety z reszty łatwo się domyślić do jakiego serwisu. Mając to hasło z wycieku i mój adres pocztowy mógłbyś próbować logowania do innych portali.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 169
  • 670
  • 10

Zagrożenia w sieci - co wiesz na ten temat? Darmowy webinar Online 📱💪 tylko dziś o 17:00

teraz jak mi podpowiedziales to rozumiem 👍