Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

📡 Sprawdź ile mamy już stacji z 5G. Jest się czym chwalić!


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 769
  • 2918
  • 25

📡 Sprawdź ile mamy już stacji z 5G. Jest się czym chwalić!

@ketrasaArtur 

Testy trzeba przeprowadzić jednak dopiero testy na docelowym sprzęcie dadzą wiarygodną odpowiedź i dobrze że w ciągu 14 dni można sprzęt zwrócić.

W skrócie jeśli jest więcej niż 500m do nadajnika to należy kupić sprzęt zewnętrzny, to jeszcze uwarunkowanie terenowe ale to tak w wielkim uproszczeniu.

Jeśli już kupujemy zewnętrzny to najlepiej zestaw  Odu Idu np. MC889 niż router + antena która jest na określone pasma a nie na wszystkie które router obsługuje. Dodatkowo przy antenie dużo znaczenie ma długość kabla i są duże straty sygnału, przy zestawie Odu Idu nie ma to zastosowania gdyż modem jest na zewnątrz.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19420
  • 56146
  • 763

📡 Sprawdź ile mamy już stacji z 5G. Jest się czym chwalić!

@Zeusek u mnie na wsi mam około kilometra do nadajnika. Nie wiedziałem jak będzie się dało wyłapać sygnał. Dlatego zaproponowałem wykonać testy najpierw telefonem. Na wsi wcześniej miałem router Huawei B525 wewnątrz w domu, ale łapał sygnał LTE 800 MHz, a z wielkimi bulami LTE 1800 MHz. O LTE 2100 MHz można było zapomnieć. W między czasie syn kupił sobie motorolę i okazało się, że na telefonie w kilku miejscach w domu łapie 5G 2100 MHz. Postanowiłem więc zakupić zestaw Odu Idu ZTE. Od razu po zamontowaniu na zewnątrz router wyłapał 5G z dość niezłą siłą sygnału. Więc teraz na wsi mam mocniejszy zestaw i tym samym szybszy internet mobilny 🤗


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 10
  • 42
  • 1

📡 Sprawdź ile mamy już stacji z 5G. Jest się czym chwalić!

Jestem ciekaw w jaki sposób decyduje się którą lokalizację prezentować na stronie jako te w zasięgu.. według strony w mojej konkretnej lokalizacji nie ma w ogóle dostępu do 5G, ale kilkaset metrów dalej powinienem łapać to wolniejsze, a tu takie zaskoczenie… 😄

https://www.speedtest.net/result/i/6213446800


IMG_3904.png

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19420
  • 56146
  • 763

📡 Sprawdź ile mamy już stacji z 5G. Jest się czym chwalić!

@zajacp11 gratuluję świetnych osiągów i to w dodatku w nowej technologii 5G. Faktycznie masz miłe zaskoczenie 👍


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2642
  • 10870
  • 100

📡 Sprawdź ile mamy już stacji z 5G. Jest się czym chwalić!

@zajacp11  super wynik osiągnąłeś w technologii 5G 🙂 Gratuluję 👏👏🤗

Można wiedzieć na jakim smartfonie osiągnąłeś taki wynik? 🙂

Pozdrawiam  🙂


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 769
  • 2918
  • 25

📡 Sprawdź ile mamy już stacji z 5G. Jest się czym chwalić!

@Pablo5 

Na wyniku speed test jest napisane iPhone 14 Pro 😉

 

Ping widzę że 29, też mam w tych okolicach, na sieci u konkurencji miałem o ~10 więcej.


Screenshot_2024-08-03-20-40-25-032_org.zwanoo.android.speedtest-edit.jpg

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19420
  • 56146
  • 763

📡 Sprawdź ile mamy już stacji z 5G. Jest się czym chwalić!

@Zeusek do takich wyników, to jeszcze trochę będę musiał poczekać. Aż miło popatrzeć na osiągi sieci 5G.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 769
  • 2918
  • 25

📡 Sprawdź ile mamy już stacji z 5G. Jest się czym chwalić!

@ketrasaArtur 

Takie osiągi wystarczą na rodzinę 2+2 w zupełności, filmy 4k, praca zdalna, nauka, gry (jedynie ping jest wyższy ale ma się to zmienić w 5G SA). W końcu można stwierdzić że granica między kablem a mobilnym się zaciera.

Z testów które robię o różnych porach dnia wynika że nie spada niżej 600/60.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19420
  • 56146
  • 763

📡 Sprawdź ile mamy już stacji z 5G. Jest się czym chwalić!

@Zeusek faktycznie, granica między mobilnym, a światłowodowym jest prawie identyczna do ogólnego dostępu. Różnica jest na maksymalnej prędkości i stabilności. Jak by nie patrzeć, obecnie w Orange światłowód jest już dostępny z prędkością 8 Gbit/s. Dla internetu mobilnego w warunkach idealnych masz maksymalnie trochę więcej jak 1 Gbit/s. Są jednak miejsca, że tylko mobilny dociera.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 769
  • 2918
  • 25

📡 Sprawdź ile mamy już stacji z 5G. Jest się czym chwalić!

@ketrasaArtur 

Obie metody się coraz lepiej uzupełniają, nadal są miejsca gdzie nie dociera mobilny i kablowy. Zwykły użytkownik nie zauważy różnicy czy to jest 600Mb czy 8Gb. Jasne że każde łącze można wyssać do dna. Ja akurat korzystam praktycznie sam z tego łączą, niedawno oglądałem mecz naszej lokalnej drużyny (Chojniczanki) i stwierdzam że nie ma żadnej różnicy czy leci przez internet czy w TV pod względem stabilności i jakości obrazu.