Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

realme GT 5G - brak 5G mimo obsługi pasma 2100 MHz przez telefon


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

realme GT 5G - brak 5G mimo obsługi pasma 2100 MHz przez telefon

Witam, ostatnio przeszedłem do Orange Flex i stwierdziłem, że skoro jest 5G w ofercie i mam telefon z 5G wziąłem odpowiednią ofertę (plan 35). Niestety 5G ani widu ani słuchu.

- jestem w zasięgu 5G

- mam plan zawierający dostęp do 5G

- mam telefon z 5G

- co więcej nawet wspiera pasmo 2100 MHz 

- nawet APN zweryfikowałem i jest właściwe

- w ustawieniach mam zaznaczone w preferowanych 5G/LTE/3G/2G (Auto)

 

Jedyne co do nie ma tego telefonu na ich oficjalnej liście wspieranych modeli i wygląda mi to na jakąś sztuczną blokadę. Coś jeszcze da rady ze swojej strony zrobić czy dać sobie spokój z tym planem i wziąć tańszy?

Dodam, że kontaktowałem się przez czat i nic sensownego nie zostało powiedziane oprócz tego, że nie ma tego modelu na liście.

Pozdrawiam

 

 

5 ODPOW. 5

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

realme GT 5G - brak 5G mimo obsługi pasma 2100 MHz przez telefon

@Jacold po części sam sobie odpowiedziałeś na końcu - "nie ma tego telefonu na ich oficjalnej liście wspieranych modeli", niestety pozostaje tylko czekać aż go dołączą do wspieranych...(i mieć nadzieję że dołączą), a na razie póki co wziąć tańszy plan bez 5G (na dzień dzisiejszy i tak nie ma prawdziwego 5G, a LTE działa lepiej niż ta "proteza" 5G ready).

Anonim

Nie dotyczy

realme GT 5G - brak 5G mimo obsługi pasma 2100 MHz przez telefon


@Jacoldnapisał(-a)

Witam, ostatnio przeszedłem do Orange Flex i stwierdziłem, że skoro jest 5G w ofercie i mam telefon z 5G wziąłem odpowiednią ofertę (plan 35). Niestety 5G ani widu ani słuchu.

- jestem w zasięgu 5G

- mam plan zawierający dostęp do 5G

- mam telefon z 5G

- co więcej nawet wspiera pasmo 2100 MHz 

- nawet APN zweryfikowałem i jest właściwe

- w ustawieniach mam zaznaczone w preferowanych 5G/LTE/3G/2G (Auto)

 

Jedyne co do nie ma tego telefonu na ich oficjalnej liście wspieranych modeli i wygląda mi to na jakąś sztuczną blokadę. Coś jeszcze da rady ze swojej strony zrobić czy dać sobie spokój z tym planem i wziąć tańszy?

Dodam, że kontaktowałem się przez czat i nic sensownego nie zostało powiedziane oprócz tego, że nie ma tego modelu na liście.

Pozdrawiam

 

 


Niestety na tym telefonie nie będzie ci działać 5G w Orange, zresztą nic nie tracisz, bo telefon fajny i po LTE działa szybciej, niż jakbyś miał aktywne 5G, jedynie ikonki 5G nie będziesz miał.

Jak prawdziwe 5G zaistnieje w Orange, może za rok, to będziesz te 5G mieć, więc nic straconego 😉

Tak na marginesie mam Motorole Moto G50 5G i testowałem 5G miesiąc, było wolniej w internecie niż w 4G, więc wyłączyłem 5G i nie narzekam 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

realme GT 5G - brak 5G mimo obsługi pasma 2100 MHz przez telefon

Ach, jak ja lubię sztuczne ograniczenia 🙂 Dziękuję za pomoc.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

realme GT 5G - brak 5G mimo obsługi pasma 2100 MHz przez telefon

@Jacold to nie jest sztuczne ograniczenie. Ponieważ 5G nie zostało uruchomione na częstotliwości 3,6 GHz, tylko na 2100 MHz. Do tego aby prawidłowo obecne 5G działało, telefon powinien być z dystrybucji Orange oraz znajdować się na liście modeli wspieranych. Pozostałe warunki są spełnione, czyli plan i karta SIM.

Anonim

Nie dotyczy

realme GT 5G - brak 5G mimo obsługi pasma 2100 MHz przez telefon


@Jacoldnapisał(-a)

Ach, jak ja lubię sztuczne ograniczenia 🙂 Dziękuję za pomoc.


To dla twojego dobra, jakby ci te 5G zaskoczyło, to byś narzekał i chciał wyłączyć, tak większości się dzieje, jak mają telefon z listy wspierających 5G.

Tak jak pisałem wcześniej, net wolniejszy, niż z agregacją po LTE i akumulator znika w oczach, bo zasięg 5G mały (sygnał słaby) i trzeba by mieszkać przy nadajniku by sygnał był akceptowalny 😉