Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

połączenie na ten sam numer flex w ramach kilku kart sim


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

połączenie na ten sam numer flex w ramach kilku kart sim

witam i pytam: ostatnio miałem taką sytuację, ze nie mogłem skontaktować się na numer mojej zony i przez chwile pomyślałem, ze może bym zadzwonił na numer, który jest w telefonie mojego dziecka (sim LTE/5G) przy czym ten numer ma główną kartę sim w telefonie mojej mamy. Jest rzadko używany i często aparat jest wyłączony. Czy dodzwoniłbym się na numer mojego dziecka, gdyby numer mamy był poza zasięgiem?

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18697
  • 53549
  • 733

połączenie na ten sam numer flex w ramach kilku kart sim

@adam02 tak, dodzwonisz się na numer dziecka, w przypadku, gdy będą oba telefony aktywne, to połączenie będzie z osobą, która pierwsza odbierze telefon, czyli mama lub dziecko.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

połączenie na ten sam numer flex w ramach kilku kart sim

ale to nawet wtedy gdy ta karta sim dziecka jest przeznaczona do internetu przez komórkę?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18697
  • 53549
  • 733

połączenie na ten sam numer flex w ramach kilku kart sim

@adam02 karta SIM dziecka musi być do wszystkiego. W przypadku tylko do internetu, połączenia, SMS-y i MMS-y nie są obsługiwane.

Najlepiej kartę SIM dziecka wymienić na tą do wszystkiego. To trwa chwilę w przypadku jak jest starter FLEX-a, jeśli nie ma, to około jeden, dwa dni. Potrzebny czas na dostarczenie karty SIM.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1815
  • 8812
  • 69

połączenie na ten sam numer flex w ramach kilku kart sim

@adam02 Możesz „zadzwonić” do dziecka przez komunikator. Nie musisz używać klasycznego połączenia.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5605
  • 22750
  • 189

połączenie na ten sam numer flex w ramach kilku kart sim


@adam02napisał(-a)

ale to nawet wtedy gdy ta karta sim dziecka jest przeznaczona do internetu przez komórkę?


Jeśli jest skonfigurowana tylko do transmisji danych, to nie obsługuje połączeń. To można sprawdzić w apce flex. Jeśli chcesz zmienić przeznaczenie karty, to można to zrobić w apce flex. Najpierw kartę trzeba w apce usunąć, a po chwili tę samą kartę można dodać, tym razem deklarując że ma być do wszystkiego. Lepiej mieć przy tym do karty fizyczny dostęp, żeby zsynchronizować jej wymianę z restartem. No i nie można mieć zastrzeżonego numeru PESEL przy tych kombinacjach.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

połączenie na ten sam numer flex w ramach kilku kart sim

dziękuje Wam wszystkim za podpowiedzi. W telefonie dziecka nie ma zbyt dużo aplikacji zainstalowanych, na pewno nie ma żadnych komunikatorów. Telefon ma tylko służyć do obsługi kilku drobnostek - audiobooki, muzyka.
Sytuacja życiowa jakby zmusiła mnie do zastanowienia czy w razie potrzeby mógłbym na ten numer zadzwonić. Z tego co czytam to nie.
Ale dopytam jeszcze. Tak dla pewności. Jak obecną kartę wyłączę w aplikacji, to nową dodaję na tej fizycznej przed chwilą wyłączonej karcie?

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18697
  • 53549
  • 733

połączenie na ten sam numer flex w ramach kilku kart sim

@adam02 podobno można dodać ponownie tą samą kartę SIM, którą od konta odpiąłeś. Osobiście nie potwierdzę, bo nie sprawdzałem,na forum podają, że tak się da zrobić.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

połączenie na ten sam numer flex w ramach kilku kart sim

To by było bardzo wygodne 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5605
  • 22750
  • 189

połączenie na ten sam numer flex w ramach kilku kart sim

@adam02 

To nie jest nigdzie oficjalnie napisane, ale jeden z kolegów tu na NO o tym nie wiedział i spróbował. O dziwo zadziałało. Zaciekawiony sprawdziłem u siebie i potwierdzam: tak rzeczywiście da się zrobić i faktycznie jest to mega wygodne.